Використання видових екранів в AutoCAD

Практично кожен користувач програми AutoCAD при складанні складного креслення стикається з необхідністю його оформлення і компонування в придатний вигляд. Здійснюється це в модулі &171; Лист & 187; на видовому екрані. За замовчуванням в одному аркуші присутній один головний видовий екран, що розташувався на весь робочий простір. Через це іноді виникає потреба створення додаткових екранів для приміщення на них певних елементів креслень. В рамках сьогоднішньої статті ми наочно хочемо продемонструвати процедуру взаємодії з цією функцією на прикладі покрокових інструкцій.

Використовуємо видові екрани в AutoCAD

Вся суть використання видових екранів полягає в їх створенні, редагуванні і приміщенні на них певних частин креслення. Розібратися з цим можна буквально за кілька хвилин, освоївши основні інструменти управління, що ми і хочемо продемонструвати сьогодні. Формат матеріалу буде представлений у вигляді покрокової інструкції & 8212; це допоможе максимально наочно розглянути кожен аспект сьогоднішнього завдання.

Крок 1: створення додаткових видових екранів

Почнемо з найголовнішої мети &8212; створення додаткових видових екранів. На одному аркуші їх може бути необмежена кількість різноманітних форм. Основна умова полягає лише в тому, щоб туди помістилися всі необхідні елементи і їх відображення було коректним.

 1. З модуля &171;Модель&187; перейдіть до необхідного аркуша, натиснувши на спеціальну вкладку внизу вікна.
 2. Переход ко вкладке с Листом для управления видовыми экранами в AutoCAD
 3. Тут клацніть по основному видовому екрану лівою кнопкою миші, щоб активувати його.
 4. Выбор активного видового экрана в программе AutoCAD
 5. Після того, як рамки будуть відзначені синім кольором, можна стиснути вікно, звільнивши місце для інших елементів. Потрібно лише потягнути за будь-яку базову точку.
 6. Изменение размера основного видового экрана в программе AutoCAD
 7. Тепер затисніть ЛФМ на одному з відрізків і перемістіть вікно в будь-яке місце на полотні, щоб вибрати зручне розташування.
 8. Перемещение видового экрана после изменения размера в AutoCAD
 9. Зверніть увагу на стрічку. Тут потрібно вибрати останній розділ під назвою &171;Лист&187; . Якщо ви працюєте не в повноекранному режимі або роздільна здатність монітора не дозволяє вмістити всі елементи Стрічки, натисніть на подвійну стрілку в кінці рядка, щоб розгорнути всі параметри. Там вже і виберіть відповідний розділ.
 10. Переход ко вкладке Лист в главной ленте программы AutoCAD
 11. В категорії &171; видові екрани листа&187; клацніть на першу кнопку, яка має відповідний значок, що позначає додавання нового елемента.
 12. Открытие инструмента для создания видовых экранов в программе AutoCAD
 13. Тут на вибір пропонуються два варіанти креслення області. Давайте для початку виберемо часто використовується &171;прямокутний&187; режим.
 14. Выбор прямоугольного режима создания видового экрана в AutoCAD
 15. За допомогою курсору вам потрібно лише задати прямокутник певного розміру, потім клікнути на ЛФМ, щоб застосувати дію.
 16. Создание прямоугольной области для нового видового экрана в AutoCAD
 17. Після цього в область будуть поміщені елементи креслення. Якщо потрібно, затисніть кнопку коліщатка миші і ЛФМ одночасно і центруйте зображення всередині області.
 18. Успешное создание прямоугольного видового экрана в программе AutoCAD
 19. Створимо додаткову третю область, що складається з довільної полілінії. Для цього в уже знайомому меню виберіть режим&171; багатокутник & 187; .
 20. Переход к созданию видового экрана из полилинии в программе AutoCAD
 21. Почніть малювати першу лінію, додаючи точки лівим кліком миші.
 22. Добавление линий для произвольного видового экрана в AutoCAD
 23. Після завершення позначте кінцеву точку та натисніть на Enter або пробіл .
 24. Завершение строения произвольного видового экрана в программе AutoCAD
 25. Тепер ви бачите, що був доданий видовий екран специфічного формату. Його теж можна всіляко редагувати, змінювати за розміром, масштабом, про що і піде мова далі.
 26. Успешное создание произвольного видового экрана в AutoCAD

Точно таким же чином створюється абсолютно будь-яку кількість видових екранів на одному аркуші. При цьому головне тільки грамотно розташувати їх і відобразити всередині елементи креслення, щоб отримати максимально гарне оформлення.

Крок 2: Редагування видових екранів

Плавно переходимо до другого за важливістю аспекту &8212; редагування наявних видових екранів, адже не завжди стандартне розташування, розмір і масштаб елементів влаштовують користувача. Зараз ми торкнемося тільки основні параметри, які редагують найчастіше.

 1. Для початку ще раз повторимо, що редагування розміру відбувається шляхом затиснення ЛФМ на одній з базових точок і переміщенням в необхідному напрямку. Це ж можна здійснити, ввівши масштаб у відповідне поле, яке з'являється після вибору інструменту розтягування.
 2. Изменение размера видового экрана при редактировании в AutoCAD
 3. Якщо потрібно повернути видовий екран в будь-яке положення, виділіть його, а потім натисніть правою кнопкою миші. У контекстному меню вкажіть пункт & 171; повернути&187; .
 4. Выбор инструмента поворота для редактирования видового экрана в AutoCAD
 5. Виберіть одну з базових точок, яка буде залишатися нерухомою при повороті.
 6. Выбор неподвижной точки для поворота видового экрана в программе AutoCAD
 7. Вкажіть в рядку необхідну кількість градусів в плюсовому або мінусовому значенні або ж самостійно поверніть екран в одному з напрямків.
 8. Ручной поворот видового экрана в программе AutoCAD
 9. При цьому слід враховувати, що елементи креслення теж будуть перебувати в перевернутому стані.
 10. Успешный поворот видового экрана в программе AutoCAD
 11. Іноді потрібно перемістити область креслення, що потрапляє в видовий екран. Для цього двічі клікніть всередині нього ЛФМ, щоб кордону стали чорними.
 12. Выбор видового экрана для перемещения чертежа внутри в AutoCAD
 13. За допомогою затиснутою кнопки колеса миші і ЛФМ переміщайте полотно в потрібному напрямку.
 14. Перемещение чертежа внутри видового экрана AutoCAD
 15. Останнім ми торкнемося зміна масштабу, що здійснюється дуже просто. Унизу на статистичній панелі знаходиться окрема кнопка, що відображає масштаб & 8212; натисніть на неї, щоб перейти до редагування.
 16. Переход к изменению масштаба видового экрана в AutoCAD
 17. У списку, виберіть відповідне значення і зміни відразу ж вступлять в силу.
 18. Изменение масштаба видового экрана в программе AutoCAD
 19. Якщо ви хочете вийти з видового екрану, просто натисніть по порожній області листа двічі ЛФМ, щоб скасувати вибір всіх елементів.
 20. Отмена выбора видовых экранов в программе AutoCAD

З іншими настройками, які з'являються в контекстному меню після натискання ПКМ по блоку, розбереться навіть початківець користувач. Однак ще ми хочемо відзначити, що ви можете створювати будь-яку кількість нових листів для приміщення унікальних видових екранів або додавати на них рамки при оформленні креслень. Більш детальну інформацію про все це ви дізнаєтеся в окремих наших статтях, перейшовши за вказаними нижче посиланнями.

Детальніше:
створення аркушів в AutoCAD
додавання та налаштування рамки в AutoCAD

Крок 3: Налаштування друку рамок видових екранів

Ми окремо винесли розбір процедури друку рамок видових екранів, оскільки з цим часто стикаються новачки і задаються питанням про відключення обведення при роздруківці листів. Звичайно, не можна однією кнопкою відразу ж відключити потрапляння рамок на друкований лист, проте вирішується завдання не так вже й складно.

 1. Виділіть рамку видового екрану, зробивши одинарний клацання ЛФМ по ній.
 2. Выбор рамки для редактирования ее слоя в программе AutoCAD
 3. Сама рамка повинна бути виділена в синій колір. Потім через стрічку відкрийте розділ & 171; Головна & 187; .
 4. Переход ко вкладке Главная в основной ленте программы AutoCAD
 5. Там у категорії & 171; шари&187; помістіть рамку в порожній шар, а якщо вона відсутня, перейдіть до панелі &171;властивості шару&187; .
 6. Открытие панели управления слоями в программе AutoCAD
 7. Створіть новий шар, клікнувши по відповідній кнопці.
 8. Создание нового слоя для помещения туда рамки видового экрана в AutoCAD
 9. Задайте йому довільну назву і збережіть зміни.
 10. Установка названия слоя для помещения рамки видового экрана в AutoCAD
 11. У розділі & 171; друк&187; в налаштуваннях цього шару потрібно змінити значок на той, де біля принтера відображається перекреслений червоне коло. Це буде позначати, що шар видно, але при цьому не виводиться на друк.
 12. Отключение печати слоя в редакторе для отмены печати рамки видового экрана AutoCAD
 13. Після цього повторно виділіть шар рамки і помістіть його в той самий шар.
 14. Помещение рамки видового экрана в новый слой AutoCAD

В рамках сьогоднішнього матеріалу ми детально розповіли основні аспекти взаємодії з видовими екранами. Як бачите, тут немає інформації, яка відноситься до даної теми лише частково, наприклад, додаткових налаштувань моделей та інших об'єктів. Розгорнуто про все це ви можете прочитати в окремому навчальному уроці, де зібрані відомості про всі найбільш важливих інструментах і функціях.

Детальніше: використання програми AutoCAD

більше статей на цю тему: