Як розбити блок в AutoCAD

Спочатку блок в AutoCAD являє собою один цілісний об'єкт, елементи якого недоступні для редагування окремо. Однак іноді користувачеві потрібно змінити будь-які його компоненти, не створюючи при цьому його заново. Для цього використовується вбудована функція під назвою &171; розчленувати&187; . Вона дозволяє відокремити кожен елемент блоку, щоб в подальшому можна було змінювати всі їх окремо. Далі ми хочемо продемонструвати всі доступні методи здійснення цього завдання, а також розповімо про вирішення частих проблем з розбивкою.

Розбиваємо блок в AutoCAD

Блоком в Автокаде називається цілісний об'єкт, який складається з декількох твердотільних елементів. Це можуть бути двомірні лінії або одна 3D геометрична фігура. Все залежить тільки від вимог і налаштувань Користувача. Якщо ви хочете розчленувати блок, його знадобиться спочатку створити, встановивши необхідні параметри. Розібратися з цією операцією новачкам допоможе окрема стаття на нашому сайті, а ми ж переходимо безпосередньо до вирішення поставленого завдання.

Детальніше: Як створити блок в AutoCAD

Спосіб 1: розчленування одного блоку

Давайте для початку розглянемо ситуацію, коли у вас на робочому просторі є один тривимірний об'єкт або зв'язка ліній, які були раніше переміщені в блок, а тепер потрібно відокремити всі складові. Здійснюється це буквально в два кліка:

 1. Виділіть потрібний об'єкт лівою кнопкою миші, просто клацнувши по ньому.
 2. Выбор блока для дальнейшего расчленения в программе AutoCAD
 3. Він повинен змінити свій колір на синій.
 4. Успешное выделение блока для расчленения в программе AutoCAD
 5. Потім натисніть на кнопку &171; розчленувати&187; у розділі &171;редагування & 187; або введіть слово &171; розчленувати&187; у командному рядку, щоб автоматично викликати інструмент.
 6. Использование кнопки для расчленения блока в программе AutoCAD
 7. Зміна буде застосовано відразу ж після натискання. Тепер ви можете виділяти будь-яку сторону блоку або лінію, щоб працювати тільки з нею.
 8. Успешное расчленение одного блока в программе AutoCAD

Як бачите, нічого складного у &171;підриванні&187; (розчленуванні) блоку немає. Точно таку ж дію можна виконати з абсолютно будь-яким створеним тривимірним об'єктом або полілінією.

Спосіб 2: розчленування декількох об'єктів

Іноді користувач працює з кресленням, де присутня безліч груп об'єктів або блоків. Трапляються ситуації, коли необхідно підірвати всі їх або тільки кілька певних. В такому випадку теж допоможе розглянута сьогодні функція, проте використовувати її треба трохи інакше.

 1. Знайдіть усі потрібні об'єкти та зробіть їх видимими в робочій області. Потім клікніть по значку кнопки &171; розчленувати&187; .
 2. Выбор нескольких блоков для расчленения в программе AutoCAD
 3. Тепер праворуч від курсору з'явиться напис & 171; виберіть об'єкти&187; . Вона свідчить про те, що зараз має відбуватися виділення блоків для подальшого розчленування.
 4. Указатель для выбора блоков для расчленения в программе AutoCAD
 5. Після того як всі об'єкти будуть горіти синім кольором, натисніть на клавішу Enter , щоб підтвердити свою дію.
 6. Подтверждение расчленения нескольких блоков в программе AutoCAD

Внесені зміни активуються відразу. Вам буде досить просто зняти виділення і приступити до редагування окремих частин блоків.

Спосіб 3: Автоматична розбивка при вставці

В AutoCAD присутня стандартна функція вставки, яка дозволяє працювати і з блоками. Якщо розкрити додаткові параметри, то там можна побачити активацію автоматичного розчленування. Більш наочно це виглядає так:

 1. Перейдіть на вкладку & 171; Вставка&187; .
 2. Переход ко вкладке Вставка в программе AutoCAD
 3. Зліва знаходиться однойменна кнопка, на яку і слід натиснути.
 4. Выбор блока для вставки в проект программы AutoCAD
 5. Відкриється контекстне меню, де клікніть на напис & 171; Додаткові параметри&187; .
 6. Переход к параметрам блока перед вставкой в программе AutoCAD
 7. В меню відзначте галочкою пункт & 171; розчленувати&187; і натисніть на & 171; ОК&187; . Попередньо потрібно вибрати сам об'єкт, якщо в кресленні їх кілька.
 8. Установка параметров блока для вставки в программе AutoCAD
 9. Лівий клік мишкою по необхідної області робочого простору додасть розчленований блок в проект.
 10. Успешная вставка расчлененного блока в программе AutoCAD

Точно таким же чином можна додавати необмежену кількість раніше створених блоків, автоматично підриваючи їх. Всі інші параметри об'єктів будуть скопійовані і відповідають оригіналу.

Вирішення проблем з розбивкою

Блок у відповідному програмному забезпеченні не розбивається лише з однієї причини &8212; ця можливість вимкнена в його параметрах. Тобто при спробі розчленування юзер стикається з тим, що на екрані нічого не відбувається. Вирішити цю проблему можна двома методами.

Створення нового блоку

Створення стандартних блоків присвячена окрема стаття, посилання на яку ми вже представили вище. Тому зараз ми не будемо вдаватися в подробиці, а лише торкнемося потрібний нам параметр. У розділі & 171; Блок&187; Натисніть на кнопку & 171; створити & 187; , щоб перейти до генерації нового блоку.

Переход к созданию нового блока в программе AutoCAD

Відкриється нове невелике вікно під назвою & 171; визначення блоку & 187; . Тут вказуються вхідні елементи, базові точки та інші параметри. В категорії & 171; поведінка&187; зверніть увагу на останній пункт &171; дозволити розчленування&187; . Саме він і повинен бути відзначений галочкою, щоб процес вибуху стався коректно.

Активация доступа к расчленению блока при его создании в AutoCAD

Редагування наявного блоку

У більшості випадків створення нового блоку можливо тільки тоді, коли він його не було ще до процедури розчленування, тобто рекомендація вище розрахована більше для виконання подібних дій в майбутньому. Зазвичай юзер стикається з необхідністю розбивки вже наявного об'єкта, а створювати його заново далеко не завжди зручно. Тому доведеться змінювати параметри, що робиться так:

 1. Розгорніть розділ &171; Блок&187; і виберіть пункт & 171; редагувати & 187; .
 2. Переход к настройка блоков в программе AutoCAD
 3. У вікні потрібно виділити потрібний блок і натиснути на & 171; ОК&187; .
 4. Выбор блока для редактирования в программе AutoCAD
 5. Відкрийте вікно властивостей, затиснувши стандартну комбінацію клавіш Ctrl + 1 .
 6. Открытие окна свойства блоков в редакторе AutoCAD
 7. На панелі, що з'явиться, опустіться вниз до розділу & 171; Блок&187; , де знайдіть пункт & 171; дозволити розчленування&187; .
 8. Выбор параметра расчленения блока в программе AutoCAD
 9. Змініть значення на позитивне та збережіть зміни, закривши редактор.
 10. Сохранить изменение расчленения блоков в программе AutoCAD
 11. Додатково з'явиться повідомлення про збереження. Підтвердьте дію, вибравши перший варіант.
 12. Подтвердить сохранение изменений в программе AutoCAD

Після цього можна сміливо повертатися в редактор і розбивати блок одним з методів, які були продемонстровані вище. Якщо ви є початківцем Користувачем AutoCAD і бажаєте більш детально ознайомитися з виконанням інших налаштувань і дій в цьому Софті, рекомендуємо вивчити спеціальний навчальний матеріал, перейшовши за вказаною далі посиланням.

Детальніше: як користуватися AutoCAD

У цій статті ви були ознайомлені з методами розбивки блоків в популярному ПО під назвою AutoCAD.

більше статей на цю тему: