Як встановити координати в AutoCAD

Введення координат &8212; одна з основних операцій, що застосовуються в електронному кресленні. Без неї неможливо реалізувати точність побудов і вірні пропорції об'єктів. У початківця користувача Автокада може викликати подив система введення координат і завдання розмірів в цій програмі. Саме з цієї причини, в даній статті ми розберемося як користуватися координатами в Автокаде.

Як встановити координати в AutoCAD

Перше, що потрібно знати про систему координат, що застосовуються в Автокаді, це те, що вони бувають двох типів &8212; абсолютна і відносна. В абсолютній системі всі координати точок об'єктів задаються щодо початку координат, тобто (0,0). У відносній системі координати задаються від останніх точок (це зручно при побудові прямокутників &8212; можна відразу задати довжину і ширину).

Как задать координаты в AutoCAD 1

Друге. Існує два способи введення координат &8212; за допомогою командного рядка і динамічний введення. Розглянемо, як користуватися обома варіантами.

Введення координат за допомогою командного рядка

Читайте більше: малювання двовимірних об'єктів в AutoCAD

Завдання: накреслити відрізок, довжиною 500, під кутом 45 градусів.

 1. Виберіть інструмент &171;відрізок&187; на стрічці. Введіть з клавіатури відстань від початку системи координат (перше число &8212; значення по осі Х, друге &8212; По У, вводите числа через кому, як на скріншоті), натисніть Enter. Це і будуть координати першої точки.
 2. Как задать координаты в AutoCAD 2
 3. Щоб визначити положення другої точки, введіть @500<45. @ &8212;означає, що програма буде відраховувати довжину 500 від останньої точки (відносна координата) < 45 & 8212; означає, що довжина буде відкладена під кутом 45 градусів від першої точки. Натисніть Enter.
 4. Как задать координаты в AutoCAD 3
 5. Візьмемо інструмент &171;виміряти&187; і перевіримо розміри.
 6. Как задать координаты в AutoCAD 4

Динамічне введення координат

Динамічний введення відрізняється більш високою зручністю і швидкістю побудови, ніж командний рядок. Активуйте його, натиснувши клавішу F12.

Радимо прочитати: гарячі клавіші в AutoCAD

Давайте намалюємо рівнобедрений трикутник зі сторонами 700 і двома кутами по 75 градусів.

 1. Візьміть інструмент &171;полілінія&187;. Зверніть увагу, що біля курсору з'явилися два поля для введення координат. Задайте першу точку (після введення першої координати натисніть клавішу Tab і введіть другу координату). Натисніть Enter.
 2. Как задать координаты в AutoCAD 5
 3. У вас є перша точка. Щоб отримати другу наберіть на клавіатурі 700, натисніть Tab і введіть 75, після чого натисніть Enter.
 4. Как задать координаты в AutoCAD 6
 5. Повторіть те саме Введення координат ще раз, щоб побудувати друге стегно трикутника. Останньою дією замкніть полілінію, натиснувши&171; введення & 187; в контекстному меню.
 6. Как задать координаты в AutoCAD 7

У нас вийшов рівнобедрений трикутник із заданими сторонами.

Читайте також: Як користуватися AutoCAD

Ми розглянули процес введення координат в Автокаде. Тепер ви знаєте як зробити побудови максимально точними!

більше статей на цю тему: