малювання двовимірних об'єктів в AutoCAD

Створення двовимірних ліній і примітивів, а також їх редагування &8212; це основа роботи над кресленням в Автокаде. Принцип креслення в цій програмі побудований таким чином, щоб малювання об'єктів займало якомога менше часу і креслення створювався найбільш інтуїтивно.

У даній статті ми розглянемо процес малювання простих об'єктів в Автокаде.

Як намалювати двовимірні об'єкти в AutoCAD

Для максимальної зручності креслення виберіть Профіль робочого простору &171;Малювання та анотації&187; в панелі швидкого доступу (вона знаходиться у верхньому лівому кутку екрану).

На вкладці &171;Головна&187; знайдіть панель &171;малювання&187;. У ній зібрані всі інструменти для початку двомірного креслення.

Створення відрізків і поліліній

Найпростіший інструмент малювання & 8212; відрізок. За допомогою нього ви можете створити одиничний відрізок, ламану, замкнуту або незамкнуту лінію. При цьому кожен з відрізків лінії буде самостійним &8212; його можна виділити і редагувати. Фіксуйте крайні точки відрізків клацаннями миші. Щоб закінчити побудову &8212; натисніть & 171; Enter&187;.

Корисна інформація: як об'єднати лінії в AutoCAD

risovanie-dvuhmernyih-obektov-v-autocad-1

Інструмент &171;полілінія&187; допоможе вам малювати замкнуті і незамкнуті лінії, комбінуючи прямі відрізки і дугоподібні елементи.

risovanie-dvuhmernyih-obektov-v-autocad-2

Клацніть у початковій точці побудови та зверніть увагу на командний рядок. Вибравши на ній&171; Дуга & 187;, ви зможете накреслити криволінійну фігуру, перебуваючи в режимі малювання полілінії. Щоб продовжити лінію прямим відрізком, виберіть&171; лінійний & 187;.

Читайте також Як перетворити на полілінію в AutoCAD

risovanie-dvuhmernyih-obektov-v-autocad-3

Малювання кіл та багатогранників

Щоб намалювати коло, натисніть кнопку &171;коло&187;. У випадаючому списку цього інструменту можна задати спосіб побудови кола & 8212; використовуючи радіус і діаметр, положення крайніх точок і дотичні. Аналогічним чином малюється і відрізок дуги. Ви можете оперувати радіусом, крайніми точками, напрямком, центром кола або ж задавши форму дуги положенням трьох точок.

risovanie-dvuhmernyih-obektov-v-autocad-4

Алгоритм створення прямокутника включає кілька кроків. Після активації даного інструменту, потрібно задати кількість сторін фігури, вибрати його центр клацанням в робочому полі і визначити тип (описаний по колу або вписаний в неї).

risovanie-dvuhmernyih-obektov-v-autocad-5 risovanie-dvuhmernyih-obektov-v-autocad-6 risovanie-dvuhmernyih-obektov-v-autocad-7 risovanie-dvuhmernyih-obektov-v-autocad-8

Вивчаючи інструменти малювання Автокада, ви знайдете кнопки малювання сплайнів, променів, нескінченних прямих ліній. Ці елементи використовуються рідше, ніж описані вище.

Допоміжні інструменти двовимірного креслення

Зупинимося на деяких часто використовуваних в малюванні інструментах.

Прив'язки. За допомогою них ви можете точно фіксувати положення точок, щодо інших фігур.

Детальніше читайте у статті: Як користуватися прив'язками в AutoCAD

Ортогональне обмеження переміщення курсору. Це окремий вид прив'язки, який допоможе креслити елемент в строго вертикальних і горизонтальних лініях. Він активується спеціальною кнопкою в рядку стану.

risovanie-dvuhmernyih-obektov-v-autocad-9

Крокова прив'язка. Перебуваючи в цьому режимі, ви можете розміщувати вузлові точки об'єктів тільки в місцях перетину координатної сітки. У рядку стану увімкніть відображення сітки та крокову прив'язку, як показано на скріншоті.

risovanie-dvuhmernyih-obektov-v-autocad-10

Відображення типу ліній. Активуйте цю функцію для того, щоб завжди бачити вагу ліній вашого креслення.

risovanie-dvuhmernyih-obektov-v-autocad-11

Інші уроки: Як користуватися AutoCAD

Ось ми і розібралися з базовим інструментарієм двомірного креслення. Відвідавши інші уроки на нашому сайті, ви знайдете інформацію про те, як створювати заливки і штрихування, змінювати типи ліній, створювати тексти та інші елементи площинного креслення.

більше статей на цю тему: