Як поставити розміри в AutoCAD

Будь правильно оформлений креслення несе інформацію про розміри накреслених об'єктів. Зрозуміло, AutoCAD має широкі можливості для інтуїтивного нанесення розмірів. Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся, як в Автокаде нанести і налаштувати розміри.

Як поставити розміри в AutoCAD

Нанесення розмірів

Проставлення розмірів розглянемо на прикладі лінійного.

 1. Накресліть об'єкт або відкрийте креслення, в якому потрібно проставити розміри.
 2. Перейдіть на вкладку стрічки &171;анотації&187; в панель &171;розміри&187; і натисніть кнопку &171;Розмір&187; (лінійний).
 3. Как нанести размеры в AutoCAD 1
 4. Клацніть у початковій та кінцевій точці вимірюваної відстані. Після цього клацніть ще раз, щоб встановити відстань від об'єкта до розмірної лінії. Ви накреслили найпростіший розмір.
 5. Для більш точного побудови креслень користуйтеся об'єктними прив'язками. Щоб активувати їх, натисніть клавішу F3.

  На допомогу користувачеві: гарячі клавіші в AutoCAD

  Как нанести размеры в AutoCAD 2
 6. Зробимо розмірний ланцюжок. Виділіть щойно проставлений розмір і на панелі&171; розміри &187;натисніть кнопку&171; продовжити & 187;, як показано на скріншоті.
 7. Как нанести размеры в AutoCAD 3
 8. Клацайте по черзі на всі точки, до яких повинен бути прив'язаний розмір. Для завершення операції натисніть клавішу &171;Enter&187; або &171;Enter&187; у контекстному меню.
 9. Как нанести размеры в AutoCAD 4

Всі точки однієї проекції об'єкта можна образмеріть одним клацанням! Для цього виберіть &171;Експрес&187; на панелі розмірів, клацніть на об'єкті і виберіть сторону, на яку будуть показуватися розміри.

Как нанести размеры в AutoCAD 5

Аналогічним чином проставляються кутові, радіальні, паралельні розміри, а також радіуси і діаметри.

Пов'язана тема: Як додати стрілку в AutoCAD

Редагування розмірів

Розберемо деякі можливості редагування розмірів.

 1. Виділіть розмір і викличте контекстне меню правою кнопкою миші. Виберіть&171; Властивості & 187;.
 2. В сувої &171;лінії і стрілки&187; замініть кінці розмірних ліній, встановивши значення &171;нахил&187; в випадаючих списках &171;стрілка 1&187; і &171;стрілка 2&187;.Как нанести размеры в AutoCAD 6

  В панелі властивостей ви можете включати і відключати розмірні і виносні лінії, змінювати їм колір і товщину, а також задавати параметри тексту.

 3. На панелі розмірів натискайте кнопки розташування тексту, щоб рухати його уздовж розмірної лінії. Після натискання кнопки клацніть на тексті розміру і він змінить своє положення.Как нанести размеры в AutoCAD 7

  За допомогою панелі розмірів можна також розривати розміри, нахиляти текст і виносні лінії.

Читайте також: Як користуватися AutoCAD

Ось так, коротко, ми ознайомилися з процесом додавання розмірів в Автокаде. Експериментуйте з розмірами і ви зможете застосовувати їх гнучко і інтуїтивно.

більше статей на цю тему: