Як працює Яндекс.діск

Как работает яндекс диск
Яндекс Диск - сервіс, що дозволяє користувачам зберігати файли на своїх серверах. У цій статті поговоримо про принцип роботи таких сховищ.

Принципи роботи.Яндекс Диска

Хмарні сховища – онлайн-сервіси, в яких інформація зберігається на розподілених в мережі серверах. Серверів в хмарі зазвичай кілька. Це обумовлено необхідністю надійного збереження даних. Якщо один сервер "ляже", доступ до файлів збережеться на іншому.

Облачное хранилище

Провайдери, які мають свої сервера, здають дисковий простір в оренду користувачам. При цьому обслуговуванням матеріальної бази (заліза) та іншої інфраструктури займається провайдер. Він же несе відповідальність за безпеку і збереження інформації користувача. Зручність хмарних сховищ полягає в тому, що доступ до файлів можна отримати з будь-якого комп'ютера, що має вихід в Глобальну Мережу. Звідси випливає ще одна перевага: можливий одночасний доступ до одного і того ж сховища декількох користувачів. Це дозволяє організувати спільну (колективну) роботу з документами.

Облачное хранилище2

Для рядових користувачів і дрібних організацій це один з небагатьох способів обміну файлами через Інтернет. Немає необхідності купувати або орендувати цілий сервер, досить оплатити (в нашому випадку взяти безкоштовно) необхідний обсяг на диску провайдера. Взаємодія з хмарним сховищем здійснюється через веб інтерфейс (сторінку сайту) або за допомогою спеціального додатку. У всіх великих провайдерів хмарних центрів такі додатки є. Файли при роботі з хмарою можуть зберігатися як одночасно на локальному жорсткому диску і на диску провайдера, так і тільки в хмарі. У другому випадку на комп'ютері користувача зберігаються тільки ярлики.

Приложение Яндекс Диск

Яндекс диск працює за тим же принципом, що і інші хмарні сховища. Тому цілком доречно зберігати там резервні копії, поточні проекти, файли з паролями (природно, не у відкритому вигляді). Це дозволить в разі неприємностей з локальним комп'ютером зберегти важливі дані в хмарі. Крім простого зберігання файлів, Яндекс Диск дозволяє редагувати документи Office ( Word , Exel , Power Point ), зображення, програвати музику і відео, читати PDF документи і переглядати вміст архівів.

На основі всього вищесказаного можна припустити, що хмарні сховища в загальному, і Яндекс Диск зокрема, є дуже зручним і надійним інструментом для роботи з файлами в Інтернеті. Це дійсно так. За кілька років користування Яндексом у нас не пропало жодного важливого файлу, і ніяких збоїв в роботі сайту провайдера не спостерігалося. Якщо ви ще не користуєтеся хмарою, то рекомендується терміново почати це робити.

більше статей на цю тему: