Синхронізація даних на Яндекс Диску

Синхронизация данных на Яндекс Диске
Для взаємодії локального комп'ютера з хмарним центром Яндекс Диска існує термін " Синхронізація» . Додаток, встановлений на комп'ютері, активно щось з чимось синхронізує. Давайте розберемося, що це за процес і для чого він потрібен.

Принцип синхронізації полягає в наступному: при здійсненні дій з файлами (редагування, копіювання або видалення) зміни відбуваються і в хмарі. Якщо файли піддаються зміні на сторінці Диска, то додаток автоматично змінює їх і на комп'ютері. Такі ж зміни відбуваються на всіх пристроях, підключених до даного аккаунту.

При одночасному завантаженні з різних пристроїв файлів з однаковими іменами, Яндекс Диск присвоїть їм порядковий номер (file.exe, file(2).exe і т.д.).

Індикація процесу синхронізації в системному треї:

Индикация синхронизации Яндекс Диск (2)
Индикация синхронизации Яндекс Диск

Такі ж значки з'являються у всіх файлів і папок в каталозі Диска.

Индикация синхронизации Яндекс Диск (3)

Швидкість, з якою відбувається синхронізація даних на Яндекс Диску можна дізнатися, навівши курсор на значок програми в треї.

Скорость синхронизации Яндекс Диск

Може здатися дивним, що, наприклад архів вагою 300 МБ, захитався на Диск за кілька секунд. Нічого дивного, просто програма визначає, які фрагменти файлу були змінені і синхронізує тільки їх, а не весь архів (документ) цілком. Це дуже зручно, якщо на диску зберігаються файли будь-якого поточного проекту. Редагування документів прямо в папці Диска економить трафік і час.

Крім того, для економії місця на системному диску, де за замовчуванням знаходиться каталог хмари, для деяких папок можна відключити синхронізацію. Така папка автоматично видаляється з каталогу, але залишається доступною в веб інтерфейсі Диска і в меню налаштувань програми.

Файли в папку з відключеною синхронізацією закачуються або на сторінці Сервісу, або через меню налаштувань .

Выборочное отключение синхронизации Яндекс Диск

Зрозуміло, в додатку присутня функція повного відключення синхронізації з хмарним сховищем.

Отключение синхронизации Яндекс Диск

Висновок: процес синхронізації дозволяє вносити зміни в документи відразу на всіх пристроях, підключених за допомогою програми Яндекс Диск до одного аккаунту. Зроблено це для економії часу і нервів користувачів. Синхронізація позбавляє нас від необхідності постійно завантажувати і закачувати редаговані файли на Диск.

більше статей на цю тему: