способи пошуку схожих картинок в Яндексі

Варіант 1: на комп'ютері

Використовуючи можливості спеціального сервісу, Шукати схожу картинку в пошуковій системі Яндекс можна кількома способами. Таким чином, в якості зображення оригіналу може виступати як файл, що зберігається на вашому комп'ютері, так і зображення, завантажене на якийсь сайт (тобто завантажувати картинку для подальшого пошуку схожою не обов'язково). Розберемо всі методи більш детально.

Спосіб 1: Яндекс.Картинка

Пошукова система Яндекс дозволяє відшукати схожі зображення за допомогою функції " візуальний пошук» , завантаживши картинку через браузер або вказавши посилання на джерело. В результаті відобразяться варіанти, які схожі за вмістом, кольором або іншими параметрами:

Перейти на сайт Яндекс.Картинка

 1. Відкрийте Яндекс.Картинки за посиланням вище і натисніть на іконку у вигляді фотографії, розташовану праворуч від пошукового рядка. Якщо потрібно, у спливаючому вікні дозвольте сайту доступ до перегляду зображень і тексту.
 2. как в яндексе искать похожие картинки-01
 3. Відобразиться додаткове вікно, де є кілька варіантів завантаження свого зображення. Можна перетягнути картинку, що зберігається на жорсткому диску комп'ютера або на знімному носії. Щоб відшукати зображення через системний»провідник" , клікніть по кнопці " вибрати файл» і знайдіть його у вікні, що відкриється.
 4. как в яндексе искать похожие картинки-02
 5. Якщо картинка була скопійована в буфер обміну, то виберіть кнопку " Вставити з буфера» .
 6. как в яндексе искать похожие картинки-03
 7. Внизу доступний рядок для введення прямої URL-адреси на зображення. Вставте його, потім клікніть по кнопці»знайти" .
 8. как в яндексе искать похожие картинки-04
 9. Після завантаження в головному вікні браузера можна побачити список сайтів зі схожими зображеннями. Щоб подивитися інші картинки, натисніть на кнопку " більше подібних» . Система підбере результати, які максимально відповідають Вашому запиту.
 10. как в яндексе искать похожие картинки-10

Спосіб 2: контекстне меню

Ще один спосіб знайти схожу картинку через Яндекс &8212; це використання контекстного меню обраного зображення. Але відзначимо, що для цього необхідно, щоб пошукова система Яндекс була встановлена в браузері основний.

Якщо у вас використовується інший варіант, але ви готові змінити пошуковик за замовчуванням на Яндекс, скористайтеся нашою окремою інструкцією. У ній автор розглядав, як змінити пошуковик у найбільш поширених оглядачів, включаючи Microsoft Edge , Google Chrome та інші.

Детальніше: як зробити Яндекс пошукачем за замовчуванням

Після цього можна здійснювати пошук схожої картинки через Яндекс:

 1. Знайдіть картинку, на яку повинен бути схожий результат пошуку, відкривши сайт з потрібним зображенням. Клацніть правою кнопкою миші по картинці і з контекстного меню виберіть пункт &171;знайти це зображення в Яндексі & 187; .

  Зверніть увагу: ви також можете відкрити файл, що зберігається на комп'ютері, через браузер. Використовуйте функцію &171; Відкрити за допомогою&187; > &171;Yandex&187; в контекстному меню Windows або просто перетягніть картинку на адресний рядок Яндекс.Браузера. Вона відкриється в новій вкладці, через яку можна здійснити пошук.

 2. как в яндексе искать похожие картинки-11
 3. У новій вкладці відобразиться результат пошуку: максимально схожа картинка, а також список сайтів, де можна знайти файл. Якщо потрібно переглянути більше схожих зображень, то клацніть по відповідній кнопці.
 4. как в яндексе искать похожие картинки-12

Відображені результати тепер можна Сортувати за розміром, форматом, орієнтацією та іншими параметрами.

Варіант 2: на телефоні

Здійснити пошук схожого зображення на смартфоні нескладно: також передбачено два основних способи зробити це. Але для одного з них потрібно використовувати фірмовий веб-оглядач від Яндекс для мобільних пристроїв.

Врахуйте, що для використання всіх можливостей сервісу Яндекс.Картинки рекомендується вибирати фірмовий браузер. Справа в тому, що при відвідуванні цього сайту, наприклад, через оглядач Chrome, буде запропоновано перейти в додаток Yandex, а якщо ви захочете зробити пошук по зображенню, відкритому на будь-якому сайті, контекстне меню картинки в браузері, відмінному від Яндекс, не дозволить цього зробити. До того ж функція " розумної камери» (наведення камери на об'єкт для пошуку по картинках) в іншому браузері може не спрацювати.

Іншими словами, Пошук в Яндексі тісно пов'язаний з Яндекс.Браузером (і додатком Яндекс), в той час як в інших мобільних веб-оглядачах використовуються власні пошуковики і технології. Саме тому найкраще звернутися до браузера Yandex.

Спосіб 1: & 171; розумна камера & 187;

Пошук схожої картинки в мобільному браузері на телефоні аналогічний алгоритму дій на ПК. Але варіант зі смартфоном надає більш розширені функції: крім пошуку картинки, можна миттєво переводити Тексти або сканувати документи, використовуючи камеру пристрою.

Спершу розглянемо варіант з пошуком чого-небудь через об'єктив камери (до речі, в цьому випадку відкривати сайт Яндекс.Картинки немає необхідності &8212; у нових версіях браузера дана функція вбудована в адресний рядок нової вкладки).

 1. Тапніте по спеціальній іконці в кутку пошукового рядка &8212; запуститься камера телефону. За замовчуванням запропоновано знайти схожу картинку через неї: досить навести об'єктив на потрібний предмет.
  как в яндексе искать похожие картинки-05
 2. Фіолетова точка говорить про те, що об'єкт розпізнаний. Через кілька секунд відобразиться інформація про нього & 8212; наприклад, ціна в інтернет-магазині. Тапніте по спливаючому вікну, щоб відкрити додаткову панель.
 3. как в яндексе искать похожие картинки-06
 4. На вкладці " Про зображення» ви побачите інформацію про зображення, статті з об'єктом, посилання на сайти, де він зустрічається. Щоб переглянути інші зображення, прокрутіть вікно до блоку " схожі» і натисніть на " більше подібних» .
 5. как в яндексе искать похожие картинки-07
 6. Якщо потрібно завантажити зображення, яке зберігаються в пам'яті смартфона, виберіть іконку у вигляді фотографії. Дозвольте доступ до мультимедійних файлів. Відкриється вбудована «Галерея» , де можна вказати потрібне.
 7. как в яндексе искать похожие картинки-08
 8. Після завантаження відображатимуться візуально подібні результати.
 9. как в яндексе искать похожие картинки-9

При використанні " розумної камери» кнопки внизу дозволяють включити спалах або швидко перейти на фронтальний об'єктив, або навпаки.

Спосіб 2: Пошук по зображенню

На мобільному пристрої можна знайти схожу картинку прямо через веб-оглядач, викликавши додаткове меню. В цьому випадку буде потрібно використовувати Яндекс.Браузер. Знайдіть зображення, відкривши його на сайті. Довгим тапом по ньому викличте додаткове вікно і виберіть пункт & 171; пошук по зображенню & 187; . У новій вкладці відобразиться результат. Щоб подивитися більше схожого контенту, натисніть на відповідну кнопку в блоці & 171; схожі&187; .
как в яндексе искать похожие картинки-13

Спосіб 3: Пошук за посиланням

Якщо у вас є пряме посилання на картинку, і ви хочете Знайти схожі зі смартфона через Яндекс (в цій ситуації використовуваний веб-оглядач не важливий), виконайте наступне:

Скопіюйте пряме посилання в буфер обміну смартфона.

 1. Відкрийте сайт Яндекс.Картинки (можете використовувати посилання нижче) і переведіть режим перегляду сторінки в &171;версію для ПК&187;. Для цього, перебуваючи на сайті, натисніть на кнопку меню веб-оглядача, виберіть там відповідний пункт.
 2. Перейти на сайт Яндекс.Картинка как в яндексе искать похожие картинки-14

 3. Натисніть на кнопку, показану на скріншоті нижче. Якщо натиснути по ній в мобільній версії сайту, відкриється & 171; розумна камера & 187; (те, що описано в способі 1 ).
 4. как в яндексе искать похожие картинки-15
 5. Вставте посилання на зображення в відведену для цього рядок і натисніть по кнопці & 171; знайти&187; . У цьому ж вікні є кнопка &171; Вставити з буфера&187; &8212; вона підійде, якщо ви копіювали саме зображення, а не посилання на нього.
 6. как в яндексе искать похожие картинки-16

більше статей на цю тему: