Створення випадаючого списку в Google Таблиці

Варіант 1: Веб-сайт

На офіційному сайті Google Таблиць в рамках документа реалізувати список, що випадає можна як мінімум двома основними способами, кожен з яких відрізняється в плані зовнішнього вигляду і доступних налаштувань. У той же час, обидва представлених рішеннях по необхідності можна комбінувати між собою, наприклад, приховуючи цілі рядки зі списками та іншими елементами.

Офіційний сайт Google Таблиць

Спосіб 1: Налаштування перевірки даних

Додати список, що випадає для певної комірки в таблиці можна за допомогою функції " Перевірка даних» , що в результаті дозволить кожному користувачеві вибрати певне значення з встановлених. Тут важливо відзначити, що за замовчуванням осередок повинна бути порожньою або містити одне з потрібних значень, так як в противному випадку буде відображатися помилка із зазначенням на невірні дані.

 1. Відкрийте заздалегідь підготовлений документ на сайті розглянутого сервісу і виберіть осередок, яку потрібно зробити списком, що випадає, включаючи об'єднані рядки і стовпці з певним форматуванням. Після цього необхідно розгорнути меню »дані" на верхній панелі і вибрати " налаштувати перевірку даних» . Как сделать выпадающий список в Гугл Таблице_001

  Крім цього можете клікнути правою кнопкою миші по потрібній комірці, навести курсор на пункт " Показати інші дії з клітинкою» і аналогічним чином вибрати " налаштувати перевірку даних» . Незалежно від варіанту, в результаті повинно буде відкритися спливаюче вікно з додатковими параметрами.

 2. Как сделать выпадающий список в Гугл Таблице_002
 3. В рамках блоку " діапазон клітин» можна переконатися, що список створюється в потрібному місці, а також внести зміни, якщо потрібно. Найпростіше редагувати дані за допомогою функції " вибрати діапазон даних» у правій частині текстового поля.
 4. Как сделать выпадающий список в Гугл Таблице_003
 5. Щоб додати нові значення, розгорніть спадне меню в категорії «Правила» і виберіть один з двох перших пунктів, будь то " значення з діапазону» або " Значення зі списку» . Кожен з варіантів відрізняється виключно способом заповнення, тоді як в плані взаємодії різниці не буде. Как сделать выпадающий список в Гугл Таблице_004

  Якщо вами було вибрано " значення з діапазону» , в розташованому поруч текстовому полі необхідно вказати діапазон осередків, інформація з яких буде скопійована в якості окремих пунктів. При цьому, якщо дані з обраних осередків будуть видалені або відредаговані, це відповідним чином відіб'ється на вмісті списку.

  Как сделать выпадающий список в Гугл Таблице_005

  Альтернативний варіант " Значення зі списку» в якійсь мірі можна вважати більш зручним, так як пункти перераховуються через кому в розташованому поруч текстовому полі без видимих обмежень. Звичайно ж, це актуально здебільшого для таблиці, яку ви не плануєте редагувати в майбутньому.

 6. Как сделать выпадающий список в Гугл Таблице_006
 7. Завершивши редагування, за бажанням можете встановити або зняти галочку " показати випадаючий список у комірці» , щоб відобразити або приховати стрілочку в правій частині колонки. Після цього використовуйте кнопку " Зберегти» для застосування змін і завершення роботи.
 8. Как сделать выпадающий список в Гугл Таблице_007

  Якщо все було зроблено правильно, список можна відкрити за допомогою згаданої і зазначеної стрілочки або двічі клікнувши по блоку. Вибране звідси значення буде автоматично збережено в рамках копії таблиці для певного користувача.

Спосіб 2: Приховування декількох рядків

Ще один спосіб створення випадаючого списку полягає в приховуванні декількох рядків, на жаль, без додаткових налаштувань. Дане рішення буде актуально, якщо ви просто хочете приховати певну групу, в тому числі містить дані з першого розділу інструкції.

 1. Щоб створити повноцінний випадаючий список за допомогою приховування певних рядків, спочатку потрібно створити групу. Для цього виділіть потрібні цілі рядки в лівій колонці за аналогією зі скріншотом, клікніть правою кнопкою миші в тій же області, розгорніть " Показати інші дії з рядком» і виберіть " згрупувати рядки» . Как сделать выпадающий список в Гугл Таблице_008

  Ідентичне дію після вибору потрібних об'єктів можна зробити за допомогою пункту»згрупувати" в категорії «група» з меню " Вид» на верхній панелі редактора або скориставшись спеціальним поєднанням клавіш " ALT + SHIFT + СТРІЛКА вправо» . Це може бути зручніше першого рішення, тому як захоплення і приховування рядків здійснюється автоматично.

 2. Как сделать выпадающий список в Гугл Таблице_009
 3. В результаті в лівій частині екрана з'явиться ще одна колонка з можливістю показу або приховування певної групи елементів шляхом натискання «+» або «-» . Тут же необхідно враховувати, що перший рядок списку завжди знаходиться нижче або вище першого рядка.
 4. Как сделать выпадающий список в Гугл Таблице_010

  Якщо вам не подобається розташування кнопки приховування або показу, це можна змінити за допомогою відповідної функції при натисканні ПКМ на даній іконці. Аналогічно виконується видалення групи, що ніяк не зашкодить вмісту, і одночасна обробка відразу всіх згрупованих рядків в рамках документа.

Варіант 2: Мобільний додаток

Так само як і на веб-сайті, через офіційний мобільний клієнт Google Таблиць можна створювати випадають списки двома способами в залежності від вимог до результату. При цьому доступна дана можливість в даний час тільки в додатку для Android, тоді як версія для iOS трохи більше обмежена в плані можливостей, і тому на iPhone доведеться використовувати розглянутий раніше сервіс.

Завантажити Google Таблиці з Google Play Маркета

Спосіб 1: Налаштування перевірки даних

Для виконання поставленого завдання відкрийте потрібну Google таблицю і підготуйте шаблон з вільними осередками або значенням, яке згодом буде включено в список, що випадає. Розглядати детально форматування ми не будемо, тому як дана тема заслуговує окремої інструкції.

 1. Розібравшись зі створенням або відкриттям документа в додатку сервісу, виберіть одну або кілька осередків для створення списку і в правому верхньому куті розгорніть головне меню за допомогою кнопки з трьома вертикально розташованими точками. Тут в свою чергу слід вибрати категорію " Перевірка даних» і першим ділом відредагувати вміст в рамках блоку " діапазон клітин» .
 2. Как сделать выпадающий список в Гугл Таблице_011
 3. Зазначені за замовчуванням значення посилаються на номер листа в рамках документа і осередки, що мають числову і буквену координати. Щоб з цим не було проблем, простіше заздалегідь торкнутися комірки, як було згадано раніше, і тоді потрібні значення будуть встановлені автоматично.
 4. Как сделать выпадающий список в Гугл Таблице_012
 5. Самі значення можна редагувати в розділі " Критерії» , вибравши " Значення зі списку» або " значення з діапазону» . Залежно від варіанту сильно відрізняється процес додавання пунктів. Как сделать выпадающий список в Гугл Таблице_013

  Якщо вами було встановлено " Значення зі списку» , для додавання нових елементів в розташованому нижче поле натисніть кнопку «+» , введіть потрібний набір символів і скористайтеся іконкою галочки для збереження. Аналогічне потрібно зробити для всіх інших пунктів і по завершенні на верхній панелі натиснути кнопку " Зберегти» .

  Как сделать выпадающий список в Гугл Таблице_014

  При виборі " значення з діапазону» потрібно в текстове поле Вказати абсолютні посилання на інші осередки в документі, синтаксис яких наведено як приклад в блоці «порада» і на нашому скріншоті. Це не єдиний варіант рішення, використовувати можна і більш складні формули, які ми в даній інструкції розглядати не будемо.

 6. Как сделать выпадающий список в Гугл Таблице_015
 7. Який би з варіантів ви не вибрали, в результаті буде отримана таблиця, відкриття якої здійснюється одиночним тапом по стрілочці в правій області осередку або подвійним дотиком. У свою чергу, відобразити або заховати згадану стрілочку можна за допомогою опції «показати випадаючий список у комірці» у налаштуваннях перевірки даних.
 8. Как сделать выпадающий список в Гугл Таблице_016

  Надалі відредагувати або видалити пункти можна в тому ж розділі " Перевірка даних» за допомогою відповідних кнопок. Також важливо враховувати, що у випадку зі " значеннями з діапазону» дані зі списку можуть пропадати або змінюватися автоматично, якщо відповідні правки були внесені в одну або кілька пов'язаних осередків.

Спосіб 2: Приховування декількох рядків

Щоб створити список шляхом угруповання і приховування рядків, використовувати, знову ж таки, доведеться офіційний додаток сервісу для Android, тоді як на iOS потрібні параметри відсутні.

 1. У лівій колонці виберіть першу з потрібних рядків, розтягніть рамку над декількома рядками за допомогою синього прямокутника і затисніть одну з цифр до появи спливаючого меню.
 2. Как сделать выпадающий список в Гугл Таблице_017
 3. В рамках зазначеного блоку натисніть кнопку з трьома вертикально розташованими точками і в представленому меню виберіть «група» із зазначенням точного діапазону рядків. Якщо все зроблено правильно, в лівій колонці з'явиться нова кнопка для роботи з групою.
 4. Как сделать выпадающий список в Гугл Таблице_018
 5. Заховати пункти списку можна за допомогою кнопки «-» , тоді як повторне відображення здійснюється натисканням «+» . Крім цього, можете затиснути на кілька секунд кнопку і по необхідності перемістити значок у верхню або нижню частину.
 6. Как сделать выпадающий список в Гугл Таблице_019

  Видалити групу, але при цьому зберегти дані списку, можна шляхом повторного виділення, відкриття меню тривалим утриманням і вибором опції " розгрупувати» . Також не варто забувати, що видно з наших прикладів, група цілком може включати повноцінні списки з попереднього розділу інструкції.

більше статей на цю тему: