визначаємо модель материнської плати

Материнська плата &8212; головний компонент комп'ютера, тому що на неї встановлюються практично всі комплектуючі системного блоку. При заміні того чи іншого внутрішнього компонента, необхідно точно дізнатися характеристики своєї материнської плати, в першу чергу, її модель.

Є багато способів, які дозволять дізнатися модель плати: документація, візуальний огляд, сторонні програми і вбудовані інструменти Windows.

Дізнаємося модель встановленої материнки

Якщо у вас залишилася документація на комп'ютер або саме на материнську карту, то в другому випадку потрібно просто знайти графу «Модель» або »серія" . Якщо у вас залишилася документація на весь комп'ютер, то визначити модель системної плати буде трохи складніше, тому що інформації набагато більше. У випадку з ноутбуком, щоб дізнатися модель материнської плати, досить тільки подивитися на модель ноутбука (найчастіше вона збігається з платою).

Ще можна провести візуальний огляд материнки. Більшість виробників пишуть на платі модель і серію великим і добре-помітним шрифтом, але можуть зустрічатися і виключення, наприклад, найдешевші системні карти від маловідомих китайських виробників. Щоб провести візуальний огляд, досить зняти кришку системника і очистити карту від шару пилу (якщо такий є).

Спосіб 1: CPU-Z

CPU-Z - це утиліта, яка показує докладні відомості про основні компоненти комп'ютера, в т.ч. і материнської плати. Поширюється повністю безкоштовно, є русифікована версія, інтерфейс простий і функціональний.

Щоб дізнатися модель материнки, перейдіть у вкладку " материнська плата» . Зверніть увагу на перші два рядки – «виробник» і «Модель» .

CPU-Z системная плата

Спосіб 2: AIDA64

AIDA64 - це програма, призначена для тестування та перегляду характеристик комп'ютера. Дане ПЗ платне, але має демонстраційний період, на час якого користувачеві доступний весь функціонал. Є російська версія.

Щоб дізнатися модель материнської карти, використовуйте дану інструкцію:

 1. У головному вікні зайдіть в розділ " Комп'ютер» . Зробити це можна за допомогою спеціальної іконки в центральній частині екрану або використавши меню зліва.
 2. Аналогічно перейдіть до «DMI» .
 3. Відкрийте пункт &171;системна плата&187; . У полі " властивості системної плати» знайдіть пункт " системна плата» . Там буде написана модель і виробник.
 4. Материнская карта в AIDA64

Спосіб 3: Speccy

Speccy - це утиліта від розробника CCleaner , яку можна скачати безкоштовно з офіційного сайту і користуватися без обмеження. Є російська мова, інтерфейс простий. Головне завдання & 8212; показувати основні дані про компоненти комп'ютера (ЦП, ОЗУ, графічний адаптер).

Переглянути відомості про материнську плату можна в розділі " материнська плата» . Перейдіть туди з лівого меню або розгорніть потрібний пункт в головному вікні. Далі зверніть увагу на рядки «виробник» і «Модель» .

Материнская карта в Speccy

Спосіб 4: командний рядок

Для цього способу не потрібно будь-яких додаткових програм. Інструкція по ньому виглядає так:

 1. Відкрийте вікно " виконати» за допомогою комбінації клавіш Win+R , введіть в нього команду cmd , після чого натисніть Enter .
 2. Командная строка
 3. У вікні, введіть:

  Wmic baseboard get manufacturer

  Натисніть на Enter . За допомогою даної команди ви дізнаєтеся виробника плати.

 4. Тепер введіть наступне:

  Wmic baseboard get product

  Дана команда покаже модель материнки.

 5. Терминал

Команди вводите все і в тій послідовності, в якій вони вказані в інструкції, тому що іноді, якщо користувач робить відразу запит на модель материнки (пропускаючи запит на виробника), " командний рядок» видає помилку.

Спосіб 5: відомості про систему

Теж здійснюється за допомогою стандартних засобів Windows. Ось кроки виконання:

 1. Викличте вікно " виконати» і введіть туди команду msinfo32 .
 2. У вікні, виберіть в лівому меню пункт " відомості про систему» .
 3. Знайдіть пункти «виробник» і «Модель» , де буде вказана інформація про вашу материнську плату. Для зручності можна скористатися пошуком по відкритому вікну, натиснувши клавіші Ctrl+F .
 4. Сведенья о системе

Дізнатися модель і виробника материнської плати нескладно, при бажанні можна використовувати тільки можливості системи, не встановлюючи додаткових програм.

більше статей на цю тему: