Підключення дисковода до материнської плати

как подключить дисковод к материнской плате
Незважаючи на величезну популярність флешок, оптичні диски все ще в ходу. Тому виробники материнських плат як і раніше забезпечують підтримку CD/DVD-приводів. Сьогодні ми хочемо розповісти вам, як підключати їх до системної плати.

Як підключити дисковод

Підключення приводу оптичних дисків проводиться наступним шляхом.

 1. Вимкніть комп'ютер, і, отже, материнську плату від електромережі.
 2. Зніміть обидві бічні кришки системного блоку, щоб отримати доступ до материнської плати.
 3. Як правило, перед підключенням до &171;материнке&187; дисковод потрібно встановити у відповідне відділення в системному блоці. Його приблизне розташування показано на зображенні нижче.Дисковод в системном блоке

  Встановіть привід лотком назовні і зафіксуйте його гвинтами або засувкою (залежить від системного блоку).

 4. Далі найважливіший момент &8212; підключення до плати. В статті про роз'єми материнської плати ми побіжно торкнулися основних портів підключення пристроїв пам'яті. Такими є IDE (застарілий, але все ще використовується) і SATA (найсучасніший і найпоширеніший). Щоб визначити, якого типу у вас дисковод, погляньте на шнур підключення. Ось так виглядає кабель для САТА: Кабель SATA для подключения периферийных устройств

  А ось так &8212; для іде:

  Кабель IDE для подключения периферийных устройств

  До слова, приводи флоппі-дисків (магнітних дискет) підключаються тільки по IDE-порту.

 5. Підключіть привід до відповідного коннектора на платі. У випадку SATA він виглядає так:Разъём SATA для подключения периферийных устройств

  У випадку IDE &8212; так:

  Разъём IDE для подключения периферийных устройств

  Потім слід підключити кабель живлення до БП. У САТА-роз'ємі це більш широка частина загального шнура, в IDE &8212; окремий блок проводів.

 6. Питание ide и sata для подключения дисковода
 7. Перевірте, чи правильно ви підключили привід, потім поверніть на місце кришки системного блоку і включайте комп'ютер.
 8. Найімовірніше, ваш дисковод не буде відразу ж видно в системі. Для того щоб ОС коректно його розпізнала, привід потрібно активувати в BIOS. У цьому Вам допоможе стаття нижче.

  Урок: активуємо дисковод в БІОС

 9. Готово &8212; CD/DVD-привід буде повністю готовий до роботи.

Як бачите, нічого складного &8212; у разі необхідності ви зможете повторити процедуру на будь-який інший материнської плати.

більше статей на цю тему: