розгін процесора ноутбука

Розгін будь – якого елемента комп'ютера, починаючи з RAM і закінчуючи CPU-специфічне заняття, пов'язане з деяким ризиком, особливо на ноутбуці. Однак, якщо ви твердо вирішили збільшити продуктивність вашого мобільного ПК таким чином, запаслися терпінням і готові діяти обережно, тоді шанси на успіх є. У цій статті буде розглянута процедура розгону процесора на ноутбуці.

Розганяємо ЦПУ на ноутбуці

Принципово оверклокінг що на стаціонарних комп'ютерах, що на лептопах, є ідентичним. Тобто сама схема оверклокінгу спрощено і грубо кажучи полягає в підвищенні значень множників шини материнської плати, а також процесора і збільшенні напруги, що подається на процесор і шину. Фундаментальних відмінностей у цьому процесі немає, незалежно від того, який у вас ПК. Але є і найважливіша деталь-корінні відмінності Системи охолодження стаціонарного ПК від тих, що використовуються в ноутбуках. У звичайному комп'ютері присутні кілька кулерів, що відповідають за надходження повітря в системний блок і, відповідно, відведення, не кажучи про окреме охолодження особливо нагріваються CPU і GPU.

Стандартная схема охлаждения у стационарного компьютера

У лептопах система охолодження найчастіше представлена одним кулером, що працює на видув тепла, відведеного по мідних трубках від процесора і від відеокарти. Тобто на ноутах більш мініатюризоване і стиснене охолодження через конструктивних особливостей, яке не факт, що впорається, із збільшеним від розгону тепловиділенням.

Охлаждение ноутбука

Етап 1: Підготовка Системи охолодження

У зв'язку зі згаданою вище особливістю конструкції розгін процесора ноутбука вимагає більш ретельної попередньої підготовки. Зокрема, це стосується обслуговування та модернізації системи охолодження. Рекомендуємо Вам приділити цьому особливу увагу, перш ніж починати оверклокінг.

 1. Розберіть ноутбук таким чином, щоб був вільний доступ до материнської плати.

  Читайте також: розбираємо ноутбук в домашніх умовах

 2. Після цього почистіть нутрощі лептопа, особливо кулер і радіатор, від пилу.
 3. Чистка ноутбука от пыли

  Детальніше:
  правильна очищення комп'ютера або ноутбука від пилу
  чистимо кулер ноутбука від пилу

 4. Змініть «рідну» термопасту на більш нову і якісну сторонню.
 5. Замена термопасты в ноутбуке

  Детальніше:
  Як вибрати термопасту для ноутбука
  міняємо термопасту на ноутбуці

 6. Слід по можливості знайти «вузькі місця» тепловідведення, тобто ті ділянки, де тепло накопичується, але з тих чи інших причин не відводиться, і наклейте туди термопрокладки.
 7. Термопрокладки в ноутбуке
 8. Крім того, подумайте над придбанням спеціальної охолоджуючої підставки для ноутбука, з вбудованими кулерами. При правильному виборі таке доповнення може істотно знизити робочу температуру вашого ноута.
 9. Специальная охлаждающая подставка для ноутбука

Детальніше: вирішуємо проблему з перегрівом ноутбука

Провівши все необхідне обслуговування і можливу модернізацію системи охолодження, ви не тільки підвищите рівень особистого комфорту при роботі з пристроєм, але і забезпечите можливість для розгону.

Етап 2: Налаштування енергоспоживання Windows

Перш ніж перейти до оверклокінгу по множникам і напрузі, необхідно задати комп'ютеру такий режим енергоспоживання, при якому, він не буде «соромитися» задіяти всі пропоновану йому енергію. Для цього:

 1. Відкрийте меню «Пуск» , за допомогою рядка пошуку знайдіть " Панель управління» , після чого відкрийте потрібну програму, клацнувши по його значку або по кнопці »відкрити" .
 2. Вход в Панель управления через Пуск и поиск Windows
 3. Перекладіть значення параметра " перегляд» на " Дрібні значки» і перейдіть до «електроживлення» .
 4. Выбор Электропитания в Панели управления Windows
 5. Встановіть схему " висока продуктивність» .
 6. Выбор основной схемы Высокая проивзодительность электропотребления в Windows

Увага! Враховуйте, що в режимі " висока продуктивність» ваш ноутбук буде розряджатися швидше навіть при штатній роботі і простоях.

Завдяки дозволу споживати максимум енергії для забезпечення відповідного рівня продуктивності ваш лептоп вже після вибору схеми може заробити на порядок швидше за рахунок взяття більш високих середніх тактових частот. Однак якщо ви бажаєте істотного приросту продуктивності, слід зайнятися оверклокінгом спеціалізовано.

Етап 3: Розгін

Сама процедура виконується в BIOS або UEFI вашого ноутбука. Важливо розуміти, що і материнська плата і процесор підтримують розгін і не є моделями з заблокованим множником. Перевірити відповідність комплектуючих цим вимогам можна і самому BIOS по присутнім або відсутнім налаштувань. Але якщо ви з якихось причин не можете або не хочете увійти в підсистему відразу, то можна перевірити характеристики компонентів на сайті виробника і на відповідних форумах, присвячених оверклокінгу.

Читайте також:
визначаємо модель материнської плати на ноутбуці
Дізнайтеся свій процесор

Коли ж ваші процесор і материнська плата підтримують оверклокінг, а ви зробили підготовку системи охолодження і енергоспоживання і вирішили виробляти розгін, необхідно зайти в BIOS, виставити значення множників шини і процесора, а також підвищити напругу, що подається на ЦПУ. Ніякої різниці в порівнянні зі стаціонарним комп'ютером тут немає, тому детально інформацію про розгін пропонуємо вам прочитати в інших наших матеріалах за посиланнями нижче.

Строки, которые нужно изменять для разгона компьютера в BIOS

Детальніше:
розгін процесора через інтерфейс BIOS
як розігнати ноутбук для ігор

Будьте гранично обережні, розганяючи ноутбук. Підвищуйте множники і показання вольтажу поступово, з мінімальним кроком, роблячи тести системи на стабільність. Пам'ятайте, що лептоп більш вразливий для перегріву і стрибків напруги, ніж стаціонарний комп'ютер.

У цьому матеріалі ми розібрали процес оверклокінгу ноутбука. Виконавши дії, описані у всіх трьох етапах, ви послідовно забезпечите потрібний рівень охолодження для відводу збільшеного тепловиділення, налагодите енергоспоживання для максимальної продуктивності і, нарешті, розженете свій лептоп по множникам.

більше статей на цю тему: