Процес Antimalware Service Executable навантажує CPU

Системні процеси забезпечують функціонування як глибинних, так і поверхневих можливостей системи. Яскравим зразком з таких є Antimalware Service Executable, що є компонентом вбудованого антивіруса ОС Віндовс. У статті ми розглянемо, як припинити непомірне навантаження даного процесу ЦПУ.

Процес Antimalware Service Executable

Antimalware Service Executable – це частина фірмового антивірусного ПЗ від Microsoft, важливий елемент «Windows Defender» або " Windows Defender» . Цей компонент відповідає за сканування комп'ютера і в штатному режимі не викликає навантаження, але збій або некоректно виставлені настройки можуть стати причиною того, що сканування буде запускатися знову і знову, постійно використовуючи процесор. Щоб це виправити, слід змінити налаштування і/або внести файли системного антивіруса в виключення. Як радикальні варіанти можна розглянути Відключення Windows Defender і заміну стандартного ПО на стороннє, а також непогано буде перевірити комп'ютер окремими лікують і відновлюють утилітами.

Спосіб 1: Зміна налаштувань у планувальнику завдань

Для початку варто підкоригувати налаштування самого сканування, щоб самі адекватні параметри процесу не давали йому &171;хуліганити&187;. На жаль, вони приховані і знаходяться не в самому Windows Defender, а глибше, в системному додатку " Планувальник завдань» . Щоб його відкрити і налагодити, керуйтеся таким алгоритмом:

 1. Через пошук панелі «Пуск» знайдіть " Планувальник завдань» і відкрийте його. Краще " запустити від імені адміністратора» для безконфліктної роботи програми.
 2. Открытие Планировщика заданий через Пуск в Windows

  Читайте також:
  Запуск "планувальника завдань" в ОС Windows 10
  "Планувальник завдань" у Windows 7

 3. По черзі розкрийте папки «Microsoft» і «Windows» , після чого прокрутіть повзунок до папки «Windows Defender» .
 4. Начало работы с Планировщиком заданий Windows
 5. Клікніть по папці «Windows Defender» , після чого виділіть файл «Windows Defender Scheduled Scan» , а потім в області дій & 171; вибраний елемент&187; натисніть на «властивості» .
 6. Нахождение нужной папки и файла в Планировщике заданий Windows
 7. Перейдіть на вкладку»умови" і налаштуйте час сканування так, як вважаєте за потрібне для особистого комфорту. Система може активувати процес під час простою, який задаєте ви. Але також можливо і зовсім зняти звідусіль галочки, що фактично відключає періодичний моніторинг, перевівши його в ручний режим. Після зміни параметрів натисніть «ОК» .
 8. Настройка свойств файла сканирования системы в Планировщике заданий Windows

Таким чином ви зможете обмежити час, коли процес сканування зможе займати ресурси комп'ютера, проте не прибрати його повністю, щоб не зачіпати функціональність захисника.

Спосіб 2: внесення Папки з файлами антивіруса в виключення

Однією причин з тих, що викликає нескінченне сканування, може бути зачіпання файлів самого антивіруса їм же. Чи то це реакція на несанкціоноване вторгнення, чи то випадкова реактивація. Для того щоб припинити рекурсію роботи захисника, слід вчинити так:

Крок 1: пошук папки

 1. Відкрийте «Диспетчер завдань» будь-яким зручним способом, наприклад, натиснувши комбінацію клавіш «Ctrl + Alt + Esc» .
 2. Читайте також: методи запуску "диспетчера завдань" у Windows 10

 3. Знайдіть згадуваний ресурсномісткий процес, клацніть по ньому правою кнопкою миші, а потім з випав списку контекстного меню виберіть " відкрити розташування файлу» .
 4. Переход к расположению файла процесса через Диспетчер задач
 5. Зафіксуйте де-небудь шлях до відкрилася папці системних файлів захисника &8212; саме її знадобиться додати до переліку винятків.
 6. Путь к папке содержащей файлы Защитника Windows

Швидше за все, папка буде прихована, так що вам доведеться спочатку зробити її видимою, перед виконанням наступного етапу.

Детальніше: відображення прихованих папок у Windows 10

Крок 2: Додавання винятку

 1. Клікніть по кнопці «Пуск» і за допомогою пошуку знайдіть параметри системи " захист від вірусів та загроз» , після чого відкрийте їх, клацнувши по відповідному значку або по »відкрити" .
 2. Открытие параметров системы Защиты от вируса и угроз Windows
 3. Перейдіть до " керування налаштуваннями» .
 4. Переход в Управление настройками Защитника Windows
 5. Натисніть на " додавання або видалення винятків» .
 6. Открытие панели управления исключениями для Защитника Windows
 7. Послідовно натисніть на " додати виняток» , а потім на «Папка» і вкажіть шлях до файлів Windows Defender, знайдених раніше.
 8. Добавление исключения для Защитника Windows

Цей метод ефективний, коли захисник некоректно перевіряє сам себе, проте такий збій не дуже поширений. І не варто забувати, що найчастіше папка системного антивіруса прихована.

Спосіб 3: Відключення Windows Defender

Першим радикальним варіантом з розглянутих слід розглянути відключення захисника. Майте на увазі, він небезпечний тим, що після його здійснення ваш ПК залишиться беззахисним від вірусів, але він буде дієвим, якщо вищеописані не допомогли. Для деактивації системного антивіруса потрібно відключити його захист в реальному часі і внести зміну до реєстру.

Детальніше: як видалити Windows Defender

Спосіб 4: Зміна антивіруса

Як альтернатива попередньому способу (або його логічне продовження) розглянемо заміну стандартного Windows Defender на сторонній антивірус. Коли ви встановите інше захисне ПЗ на комп'ютер, захисник автоматично передасть йому функції забезпечення безпеки і сканування системи. Відбудеться автоматична зрада параметрів, і процес «Antimalware Service Executable» більше не буде вас турбувати. Можемо порекомендувати безкоштовні антивіруси від компаній Avast і Kaspersky .

Детальніше: порівняння антивірусів Avast Free Antivirus і Kaspersky Free

Спосіб 5: Перевірка стороннім ПЗ

Не буде зайвим провести перевірку за допомогою сторонніх лікуючих утиліт, щоб переконатися в тому, що сам антивірус не став жертвою зараження і/або пропустив шкідливий файл. Добре себе показує утиліта від Dr.Web , а також інструмент від Касперського .

Детальніше: боротьба з комп'ютерними вірусами

Після цього рекомендується задіяти CCleaner для перевірки та виправлення реєстру.

Детальніше: очищення реєстру за допомогою CCleaner

Непогано буде запустити системну перевірку і відновлення за допомогою консольного інструменту &171;DISM&187; .

Детальніше: використання та відновлення перевірки цілісності системних файлів у Windows 10

Використовуючи один або кілька розглянутих в статті способів калібрування, обмеження або Радикальної деактивації Windows Defender, а також перевірки комп'ютера стороннім засобом, ви зможете позбутися від зайвого навантаження на CPU, створюваної процесом Antimalware Service Executable.

більше статей на цю тему: