Чому TiWorker.exe навантажує процесор

Основні компоненти Windows, так само як і будь-які додатки, задіють ресурси системи, будь то потужність CPU, обсяг жорсткого (твердотільного) диска або частота оперативної пам'яті. В рамках цієї статті ми розглянемо, чому TiWorker.exe надмірно завантажує ЦП і як цього уникнути.

Чому TiWorker.exe навантажує CPU

TiWorker.exe-складовий елемент механізму автоматичного пошуку, скачування і установки апдейтів операційної системи, особливо проявляє себе в Windows 10. Крім того, він працює під час включення/вимикання тих чи інших елементів ОС. Навантаження, створювана їм на систему, є цілком нормальним явищем, нехай навіть процес може вимагати 70-80% процесорної потужності. Таке буває, коли комп'ютер давно не оновлювався і/або пакет оновлень досить великий. При цьому варто розмежувати, що така напружена процедура завантаження в штатному режимі не може займати більше пари годин, в іншому випадку – це аномалія, можливо, шкідлива, з якою можна і потрібно боротися.

Спосіб 1: прискорення процесу оновлення

Зважаючи на вплив некритичного збою на Центр оновлення Віндовс даний автоматичний механізм може некоректно спрацювати, раз по раз запускаючи tiworker.exe з метою перевірки наявності нових апдейтів. Для зняття навантаження ви можете йому допомогти, запустивши пошук і скачування апдейтів вручну, після чого встановити їх наступним чином:

 1. Клікніть по кнопці «Пуск» , через пошук знайдіть параметри системи " перевірити наявність оновлень» і відкрийте їх, натиснувши на відповідний їм значок або »відкрити" .
 2. Поиск параметров системы Проверить наличие обновлений в Windows

  Примітка: не плутайте оновлення компонентів ОС і «оновлення функцій Windows 10, Версія * * * * » . Якщо вам буде доступний другий варіант, то ця пропозиція оновити всю систему, що дещо не за профілем tiworker.

  Читайте також: оновлення ОС Windows 10 до версії 1909

 3. У відкритому Центрі оновлення Windows натисніть на " перевірити наявність оновлень» .
 4. Проверка наличия обновлений в Центре обновлений Windows
 5. Почнеться перевірка, почекайте її завершення.
 6. Процесс поиска обновлений в Центре обновлений Windows
 7. Якщо на серверах Microsoft є хоч що-небудь, що можна оновити, Центр поновлення автоматично почне скачування.
 8. Скачивание обновлений в Центре обновлений Windows
 9. По можливості апдейти будуть встановлені відразу ж, також ймовірно, що Windows проведе попередню установку, яку пізніше завершить з вимиканням комп'ютера.
 10. Установка обновлений в Центре обновлений Windows
 11. В кінці система повідомить, що " у вас встановлені всі останні оновлення» або ж повідомить про те, що для установки і застосування конкретних оновлень необхідна перезавантаження ПК.
 12. Успешный исход обновлений в Центре обновлений Windows
 13. Перезавантажте ПК для вступу в силу оновлень і рестарту TiWorker.exe, для чого викличте & 171; Пуск & 187; , потім клікніть по значку виключення і натисніть & 171; перезавантажити & 187; .
 14. Перезагрузка операционной системы в Windows

Таким чином, ви можете допомогти ОС в справі перевірки наявності апдейтів, їх самостійного завантаження і установки. При штатному функціонуванні процесів оновлення цього повинно вистачити, так як в нормальних умовах вони можуть навантажувати Віндовс тільки в контексті роботи з апдейтами.

Спосіб 2: виправлення помилок системним засобом

При зіткненні з фактом того, що після перезапуску проблема залишається і/або поновлення викачуються або встановлюються кожен раз дуже довго, можна констатувати випадок серйозного збою з Центром оновлення Віндовс, який потрібно виправити окремо, використавши спеціальний вбудований софт.

 1. За допомогою пошуку в меню «Пуск» , знайдіть параметри системи " усунення загальних неполадок» , відкрийте їх, клікнувши по відповідному рядку, або натисніть на »відкрити" .
 2. Поиск параметров системы Устранение общих проблем в Windows

 3. Виберіть " оновлення Windows» .
 4. Выбор Центра обновления в Устранении неполадок Windows
 5. Клацніть на " запустити засіб усунення несправностей» .
 6. Подтверждение выбора Центра обновления в Устранении неполадок Windows
 7. Зачекайте, поки з'явиться виявлення проблем.
 8. Поиск проблем с Центром обновлений Windows
 9. Виявлені помилки будуть автоматично виправлені. Після виведення підсумків перевірки натисніть на " закрити модуль усунення несправностей» .
 10. Найденные проблемы с Центром обновлений Windows

Після успішного виправлення неполадок і перезавантаження проблема з навантажує процесом оновлення повинна зникнути, однак якщо система не змогла виявити помилки або ж їх виправити, а навантаження на процесор все ще є, тоді слід перевірити Віндовс комплексно.

 1. Знайдіть у пошуку панелі «Пуск» додаток " Панель управління» і перейдіть його, клікнувши по значку або »відкрити" .
 2. Поиск Панели управления Windows

 3. Натисніть на «Категорія» , а після виберіть " Дрібні значки» . Потрібний нам пункт криється в широкому переліку.
 4. Перестройка Панели управление Windows
 5. Клікніть по рядку " усунення несправностей» .
 6. Выбор Устранения неполадок в Панели управление Windows
 7. Виберіть " перегляд усіх категорій» .
 8. Выбор всех категорий в Панели управление Windows
 9. Зачекайте, поки система здійснює пошук діагностичних пакетів.
 10. Поиск диагностических пакетов в Устранении неполадок Windows
 11. Серед всіх представлених рядків нам буде необхідно взаємодіяти з такими: " обслуговування системи» , " Фонова інтелектуальна служба передачі» і звичайно, " оновлення Windows» . Пошкодження десь всередині них можуть бути відповідальними за зайве навантаження на CPU.
 12. Клацніть на " обслуговування системи» правою кнопкою миші, ініціюючи " Запуск від імені адміністратора» , щоб уникнути проблем з правами доступу та попереднього дозволу системі вносити глибокі зміни від вашого імені.
 13. Выбор компонентов, которые нужно исправить в Устранении неполадок Windows
 14. В безпосередньо вікні діагностиці тисніть»далі" .
 15. Начало поиска и исправления проблем компонента Обслуживание системы в Устранении неполадок Windows
 16. Очікуйте, поки система шукає неполадки та проблеми певного компонента.
 17. Обнаружение проблем компонента Обслуживание системы в Устранении неполадок Windows
 18. У разі відсутності будь-яких проблем натискайте " закрити засіб усунення несправностей» і зробіть подібні маніпуляції з рядками " Фонова інтелектуальна служба передачі» і " оновлення Windows» .
 19. Диагностика без проблем компонента Обслуживание системы в Устранении неполадок Windows
 20. Коли ж на певному моменті будуть виявлені пошкодження або помилки, то клацніть на «застосувати це виправлення» , а після закрийте вікно виправлення неполадок.
 21. Найденные повреждения компонента Центр обновления в Устранении неполадок Windows
 22. За необхідності здійсніть пошук апдейтів вручну ще раз, як зазначено в способі 1 і перезавантажте комп'ютер.

Відповідно до цієї Інструкції ви зробите перевірку системи на несправності і помилки, паралельно виправляючи їх, що може стати вирішенням проблеми з ресурсномістким і тривалим процесом tiworker.exe, а він сам тепер не повинен шукати оновлення з натяжкою.

Спосіб 3: Очищення кешу оновлень

Якщо ж попередній компонент не зміг виявити або виправити проблеми, залишається тільки зайнятися ними вручну. Першим етапом в цьому стане очищення кешу оновлень. Для початку слід коректно перервати інтернет-з'єднання, щоб Віндовс не змогла довантажити кеш.

Бездротове з'єднання

Натисніть на піктограму Wi-Fi на панелі в нижньому правому куті робочого столу та у спливаючому вікні натисніть»вимкнути" від мережі, до якої ви підключені.

Отключение интернета по Wi-Fi в Windows

Дротове з'єднання

 1. Клікніть по значку «Пуск» правою кнопкою миші, після чого виберіть " мережеві підключення» .
 2. Заход в Сетевые подключения Windows
 3. У вікні стану мережі виберіть &171;налаштування параметрів адаптера & 187; .
 4. Выбор настроек Адаптера в Сетевых подключения Windows
 5. Тепер клацніть по значку вашого проводового з'єднання, знову ж правою кнопкою миші, і натисніть»вимкнути" .
 6. Отключение интернета по кабелю в Windows

Коли системі нема чого буде використовувати кеш оновлень, слід приступити до його послідовної очищення.

 1. Знайдіть, відкривши меню «Пуск» , додаток " командний рядок» , а потім виробляти " Запуск від імені адміністратора» , щоб передбачити бажання ОС запросити у вас відповідні права.
 2. Поиск и открытие Командой строки в Windows

 3. Спочатку пропишіть net stop wuauserv , що деактивує службу " оновлення Windows» , а потім натисніть на «Enter» .
 4. Ввод команды net stop wuauserv в Командную строку Windows
 5. Після першої команди введіть наступне: net stop bits , що, в свою чергу, вимкне службу " Фонова інтелектуальна служба передачі (BITS)» , і знову використовуйте «Enter» .
 6. Ввод команды net stop bits в Командную строку Windows

  Важливо, щоб зазначені відключилися або були спочатку не запущені. У тому випадку, якщо відключити їх не вдалося, то перезавантажте комп'ютер і спробуйте знову.

 7. Відкрийте &171; провідник & 187; , клікнувши по його значку на панелі завдань. Натисніть на " локальний диск (C:)» , і увійдіть в папку «Windows» .
 8. Переход в системную папку Windows
 9. Перейдіть до папки «SoftwareDistribution» .
 10. Вход в папку, содержащую кэш обновлений Windows
 11. Виділіть всі знаходяться в папці файли і видаліть, клікнувши по одному з них правою кнопкою миші, а потім використовуйте пункт " видалити» або просто клавішу «Delete» .
 12. Очистка папки, содержащей кэш обновлений Windows
 13. Підтвердьте видалення файлів у спливаючому вікні, натиснувши &171; так&187; . Подтверждение удаления кэша обновлений Windows

Так ви очистите кеш оновлень, який міг забитися або накопичити помилки по ходу скачування багатьох апдейтів. Після виконаних маніпуляцій варто заново включити служби, що були деактивовані раніше. Знову викличте &171;командний рядок&187; , найкраще з повноваженнями адміністратора, і по черзі введіть net start bits , net start wuauserv , клавішею «Enter» підтвердження введення кожної команди. У підсумку вони повинні успішно запуститися.

Реактивация служб в Командной строке Windows

В кінці підключіться до Інтернету та спробуйте оновити через Windows Update. Операційна система в особі відповідних механізмів повинна безпроблемно знайти апдейти і встановити їх, не навантажуючи обчислювальний елемент більше і довше необхідного.

Спосіб 4:» чистий " запуск

У відсутності ефекту від вищеописаних способів радимо провести пошук і установку апдейтів в режимі так званої «чистої» завантаження, тобто з відключенням сторонніх додатків і процесів. Керуйтеся наступною інструкцією:

 1. Відкрийте панель «Пуск» , в рядку пошуку наберіть " Конфігурація системи» , після чого зробите « Запуск від імені адміністратора» однойменного додатка.
 2. Открытие приложения Конфигурации системы в Windows
 3. На вкладці «Загальні» клікніть по кружечку біля рядка «вибірковий запуск» , а потім зніміть позначку з «завантажувати елементи автоматично» , після чого тисніть по " застосувати» .
 4. Настройка общих параметров Конфигурации системы в Windows
 5. Натисніть лівою кнопкою миші на вкладку «служби» , поставте галочку біля параметра " не відображати служби Microsoft» , а після клікніть по " вимкнути все» і не забудьте зберегти зміни кнопкою " застосувати» .
 6. Настройка служб в Конфигурации системы в Windows
 7. Перейдіть до «автозавантаження» , після чого в " відкрити диспетчер завдань» .
 8. Вкладка Автозагрузки Конфигурации системы в Windows
 9. Клікайте ПКМ по абсолютно всім залишилися процесам, які поставлені на автозавантаження, починаючи з першого, і вибирайте»вимкнути" . Коли всі будуть в режимі »вимкнено" , закрийте вікно.
 10. Отключение автозагрузки
 11. Затвердьте всі зміни, натиснувши на «ОК» .
 12. Завершение работы с Конфигурациями системы в Windows
 13. Перезавантажте комп'ютер, який тепер повинен запуститися без зайвих несистемних служб. Проведіть пошук і установку оновлень.

Сукупність ефектів від використання попередніх способів і описаного тільки що повинна вирішити проблему з необгрунтованою навантаженням.

Спосіб 5: Зміна пріоритету оновлень

Якщо вас напружує сам факт того, що оновлення займає більше ресурсів, ніж ви хотіли б йому дати, можете це відрегулювати завданням потрібного рівня пріоритету в системному моніторі &171;Диспетчер завдань & 187; .

 1. Натисніть комбінацію клавіш «Ctrl + Alt + Esc» або увійдіть в нього будь-яким іншим зручним вам способом.
 2. Читайте також: методи запуску "диспетчера завдань" у Windows 10

 3. Перейдіть на вкладку»подробиці" , знайдіть процес з іменем «TiWorker.exe» , який може проходити під ім'ям «Windows Modules Installer Worker» . Клацніть по ньому правою кнопкою миші, Наведіть курсор на " встановити пріоритет» , після чого встановіть " нижче середнього» або " низький» залежно від того, наскільки ви хочете зменшити споживання потужності процесора.
 4. Установка уровня приоритета в Диспетчере задач Windows

Поспостерігайте за тим, як змінюється навантаження після зміни рівня пріоритету. Якщо обраний спочатку варіант не задовольняє, знизьте його ще.

Спосіб 6: вимкнення процесу та / або системної служби

При тому розкладі, коли не спрацював жоден з описаних вище способів, або ж ви просто хочете заблокувати ОС можливість автообновления, взявши його під ручний контроль, можна відключити сам процес tiworker.exe окремо і всю службу, відповідальну за це, в цілому.

 1. Задійте комбінацію клавіш «Ctrl + Alt + Esc» для виклику «диспетчера завдань» .
 2. Открытие Диспетчера задач в Windows

 3. Відшукайте «TiWorker.exe» , системі він може бути більш відомим під найменуванням «Windows Modules Installer Worker» , клікніть по ньому ПКМ і використовуйте пункт " зняти завдання» або натисніть клавішу «Delete» .
 4. Снятие процесса в Диспетчере задач Windows
 5. Таким чином, ви вимкніть процес на даний момент, однак він перезапуститься при наступному включенні ПК, тому дотримуйтесь інструкції далі, відключивши його повністю.
 6. В Пошуку, що знаходиться на панелі «Пуск» знайдіть додаток »служби" , після чого зробіть " Запуск від імені адміністратора» .
 7. Открытие приложения Службы в Windows
 8. Відшукайте службу «інсталятор модулів Windows» і клікніть по " зупинити службу» .
 9. Отключение службы Установщика модуля Windows в Службах Windows
 10. Додатково можете зайти в її властивості, двічі клацнувши ЛФМ за назвою служби в списку. Тут також дозволяється зупинити службу, заборонити її автоматичний запуск, перевівши стан на &171;вручну&187; / &171;відключена&187; . Изменение параметров запуска службы автоматического обновления модулей Windows
 11. Те ж саме зробіть для такої служби як «оновлення Windows» .
 12. Отключение службы Центра обновления Windows в Службах Windows

Провівши всі необхідні дії, ви забороните механізмам ОС автоматично проводити пошук апдейтів і самостійне оновлення, перевівши ці функції в ручний режим. Рекомендуємо вам регулярно проводити перевірку і ініціювати апдейт Windows.

Спосіб 7: очищення ОС від вірусів

Звичайно ж, не варто забувати про всюдисущих віруси, які можуть заразити сам процес.exe або просто замаскуватися під нього. Методи боротьби з таким хитрим шкідливим ПЗ включають в себе пошук вірусу, краще стороннім софтом (оскільки поточний антивірус вже кілька скомпрометував себе) лагодження реєстру і відновлення системних файлів. Загалом, стандартна процедура, що застосовується для багатьох проблем.

Детальніше:
боротьба з комп'ютерними вірусами
очищення реєстру за допомогою CCleaner
використання та відновлення перевірки цілісності системних файлів у Windows 10

В рамках цієї статті було розглянуто, чому TiWorker.exe вантажить процесор і як цьому можна протидіяти. В основному навантаження викликається роботою штатних механізмів пошуку, а потім і установки апдейтів, але аномально високою або тривалої її можуть зробити збої, помилки, накопичення непотрібних даних в кеші.

більше статей на цю тему: