ідентифікація кулера на процесорі

Ефективне відведення тепла від процесора вимагає наявності Системи охолодження, будь вона пасивної або активної, водяний або повітряної. Повітряні системи охолодження представлені кулерами, звичайними або баштовими, принцип дії яких один &8212; розсіювати тепло, що накопичується на радіаторі. На поточний момент ринок пристроїв для охолодження CPU досить великий, так що навіть недосвідченому користувачеві буде непогано знати, який кулер встановлений на процесорі його комп'ютера.

Визначення кулера ЦП

Будучи головним елементом охолодження &171;обчислювального серця&187; ПК, кулер сам по собі &8212; досить скромне комплектуюче. Найчастіше він представлений&171; боксівським & 187;, тобто йде в комплекті з процесором вентилятором, для монтування під сокет придбаного CPU. При цьому програмно неможливо дізнатися його модель, так як кулер не має складної електронної начинки, для системи він завжди буде не більше ніж &171;CPU_FAN&187; . Його взаємодія з материнською платою обмежується лише споживанням живлення і прийняттям команд на необхідність установки тієї чи іншої швидкості обертання, в залежності від температури процесора або переваг користувача. Для того щоб дізнатися його модель, потрібно вивчити супровідну документацію, яка йшла разом з ним або ж з ЦПУ, але якщо такої немає, залишається лише розкривати комп'ютер і оглядати сам кулер.

Читайте також:
Як вибрати кулер для процесора
Як встановити та зняти кулер на процесорі
Як розібрати кулер комп'ютера
як змастити кулер на процесорі
Як зменшити швидкість обертання кулера на процесорі

Для ідентифікації кулера зробіть наступні дії:

  1. Вимкніть комп'ютер. Це потрібно і для вашої безпеки, і для гарантії того, що ПК не буде завдано шкоди, тому як безліч виробників пишуть дані про кулерах безпосередньо на обертається серцевині лопатей, і при включеному ПК їх не розглянути.
  2. Відкрутіть болти, що скріплюють кришку системного блоку з корпусом, і відкладіть її в сторону.
  3. Після відкриття перед вами постануть нутрощі вашого комп'ютера, і вентилятор над процесором і буде його кулером.
  4. Примерное расположение процессора в ПК
  5. Подивіться на серцевину кулера. На ній повинен бути нанесений логотип фірми-виробника.

Якщо ви не міняли кулер з часів установки процесора, а сам вентилятор йшов в комплекті, швидше за все, вас чекає &171;боксівський&187; кулер від Intel або AMD.

Боксовый кулер от Intel

На відміну від моделей AMD Intel стандартний і єдиний, тоді як вентилятори &171;червоних&187; можуть бути представлені в декількох варіаціях. Для старих моделей:

Кулер Wraith Stealth от AMD

І для новітніх (навіть з &171;рідний&187; RGB-підсвічуванням):

Кулер Wraith Prism от компании AMD

Однак якщо комп'ютер дістався вам від іншого користувача і ви знаєте, що він сам монтував систему охолодження, то вас може зустріти баштовий кулер від стороннього виробника, інформація про який буде дана на рухомій серцевині:

Башенный кулер CNPS10X Optima от Zalman

Або ж навіть водяне охолодження, представлене помпою на процесорі, трубки від якої ведуть до окремого кулера.

Водяное охлаждение H60 Quiet от Corsair

У деяких випадках ви можете побачити навіть пасивне охолодження, яке виробляється лише за допомогою радіатора.

Радиатор Arctic Alpine 12 Passive

Читайте також: робимо якісне охолодження процесора

В рамках даної статті був розглянутий єдиний достовірний спосіб як дізнатися, який кулер стоїть на процесорі, і найпоширеніші типи охолодження, які можуть чекати користувача &171;під капотом його машинки&187;.

більше статей на цю тему: