причини, за якими не включається процесор

Відмова процесора починати роботу може бути пов'язаний з тривіальними ситуаціями, які можна усунути на місці, або ж зі складними і комплексними, для вирішення яких потрібно звертатися в СЕРВІС або ж докласти багато сил для вирішення виниклої проблеми. При цьому виправити ситуацію програмно не вийде, потрібен прямий контакт з CPU.

Чому не включається процесор

Проблеми із запуском ЦП можуть виникати з двох основних причин &8212; відсутність живлення та фізична деформація. Тому слід піти &171; від розетки&187;, упевнившись, що процесор дійсно забезпечується електроенергією, а потім перевірити його предмет пошкоджень. При цьому незайвим буде перевірити материнську плату.

Читайте також: не запускається материнська плата

Причина 1: відсутність подачі енергії в блок живлення або від нього

Найлегша і швидко виправляється причина полягає в тому, що в сам системний блок знеструмлений. При працюючій електриці в приміщенні це може бути через відійшов або зовсім відсутнього кабелю подачі енергії в блоці живлення або ж сам БП відключений.

Отсутствие кабеля в блоке питания и кнопка в положении Выкл

Забезпечте щільне з'єднання кабелю і блоку живлення, а також переконайтеся, що БП включений, глянувши, щоб кнопка була в положенні &171;I&187; , а не &171;O&187; .

Причина 2: CPU не живиться від БП

На цьому етапі доведеться розкрити системний блок і оглянути материнську плату. Зверніть увагу на роз'єм живлення процесора. Найчастіше він знаходиться або поруч з місцем установки ЦПУ або трохи далі, в лівому верхньому кутку материнки, при цьому він може мати від 2 до 8 контактів.

Разъём питания процессора на материнской плате

Іноді після перебирання компонентів системного блоку можна не вставити кабель у відповідний роз'єм або, знову ж таки, вставити нещільно, чому процесор позбудеться харчування і відмовиться включатися. Тому незайвим буде упевнитися, що і тут все добре, як і з блоком живлення.

Причина 3: зігнуті або відламані ніжки сокета або процесора

Коли ви отримали впевненість, що CPU забезпечується енергією як годиться, слід вийняти його з материнської плати і розглянути стан ніжок, як сокета, так і самого процесора. Якщо вони поламані, погнуті або якось інакше деформовані &8212; то це явно заважає CPU почати роботу, навіть при створеному враженні, ніби він стояв в сокеті як влитий. При цьому не обов'язково повинні бути зігнуті всі ніжки, кілька штук або ряд: щоб ЦПУ відмовився запускатися, вистачить і однієї відсутньої або деформованої.

Погнутые ножки у процессора

Цю неполадку можна вирішити в домашніх умовах, адже контакти досить податливі (інакше не могли б так просто зігнутися), і для їх повернення в початковий стан ви можете застосувати зубочистку, голку або пінцет, відстежуючи процес через збільшувальну лупу. Однак самостійно робити це потрібно тільки при повній впевненості в своїх силах, інакше можна лише погіршити деформацію або відламати ніжку. Не варто впадати у відчай, навіть якщо ніжка відламана &8212; віднесіть свою материнську плату або процесор в сервіс і там швидко виправлять як погнутості, так і відсутність контактів.

Погнутые ножки сокета материнской платы

Така ситуація може виникнути тільки на сокетах, сумісних з процесорами Intel, так як у материнських плат для ЦПУ AMD ніжки відсутні як такі.

Причина 4: Поломка ЦП

Найбільш гнітюча причина, чому процесор не починає працювати &8212; він зламався. Це може бути наслідком як шлюбу, так і некоректного користування. Як правило, в CPU плавляться і згоряють транзистори, які на дому ніяк не замінити, тому варто нести ЦПУ відразу в сервіс, якщо його ще можна реанімувати або ж готуватися до покупки нового.

Читайте також: ознаки згорілого процесора

В рамках цієї статті були розглянуті загальні і Часті події, через які не запускається процесор. Визначити їх може і недосвідчений користувач, так само як і виправити більшість з них, хоча в складних випадках і якщо Користувач невпевнений в собі, краще скористатися послугами професіоналів.

більше статей на цю тему: