Як дізнатися, скільки потоків у процесорі

Продуктивність комп'ютера залежить не тільки від кількості ядер, але і від кількості потоків, які здатні обробляти ядра. Технології Hyper-threading від Intel і Zen від AMD зробили можливими існування багатопотокових CPU. Дізнатися, скільки потоків в процесорі, можна як через сторонні програми, так і скориставшись стандартними інструментами операційної системи.

Дізнайтеся, скільки потоків у процесорі

У поточних реаліях Сучасні двоядерні процесори можуть дати фору своїм чотирьохядерним попередникам, тому що пара фізичних ядер можуть бути ефективно розбиті на дві пари віртуальних. Нехай не всі додатки і, особливо, ігри вміють повноцінно взаємодіяти з потоками, не перевантажуючи будь-якої один з них, однак, комп'ютер знаходить, ніж завантажити залишилися логічні ядра, наприклад, фоновими додатками, не давши системі гальмувати. А дізнатися, скільки цих віртуальних або логічних ядер, які також іменуються потоками, можна за допомогою спеціального ПО і стандартних моніторів Windows.

Читайте також: Як дізнатися кількість ядер процесора

Спосіб 1: CPU-Z

CPU-Z – безкоштовна програма, призначена для перегляду основних параметрів системи ПК. Не має офіційної російської локалізації.

Завантажити CPU-Z

Відразу після запуску програми зверніть увагу на правий нижній кут. У рядку &171;Threads&187; буде значення кількості потоків, а зліва-кількість ядер.

Количество потоков в CPU-Z

Таким чином, можна дуже легко подивитися кількість ядер через CPU-Z, що робить цю програму найшвидшою і зручною для такої операції.

Читайте також: Як користуватися CPU-Z

Спосіб 2: Speccy

Speccy & 8212; умовно-безкоштовна програма від творців CCleaner . Хоча, варто сказати, що ніяких додаткових функцій крім автоматичних оновлень і преміум-підтримки PRO-версія в себе не включає. Speccy дозволяє швидко побачити, скільки потоків має ваш процесор. Має переклад на російську мову.

Speccy

 1. Перебуваючи на вкладці & 171; Загальна інформація & 187; , перейдіть на &171;центральний процесор&187; .
 2. Вкладка Общая информация в Speccy
 3. Зверніть увагу на перші рядки параметрів під найменуванням вашого процесора. У рядку &171; Потоки & 187; буде вказана шукана інформація.
 4. Вкладка Центральный процессор в Speccy

  Speccy є дещо більш інформативною програмою, ніж CPU-Z, і тому злегка ускладненою, але і в ній за допомогою двох кліків можна подивитися кількість потоків.

  Спосіб 3: Process Explorer

  Process Explorer &8212; безкоштовна програма-монітор процесів системи. Раніше випущена незалежними розробниками, тепер він придбана і підтримується Microsoft.

  Перейдіть на офіційний веб-сайт Process Explorer

  1. Запустивши програму, клікніть по першому квадратику-графіку, який відповідає за відображення даних процесора.
  2. Основное окно в Process Explorer
  3. В рядку &171;Logical Processors&187; буде виведено кількість потоків процесора.
  4. Системная информация, вкладка процессора в Process Explorer

  Спосіб 4: AIDA64

  AIDA64 &8212; надзвичайно багатофункціональна програма з безкоштовним пробним періодом. У ній можна подивитися безліч параметрів комп'ютера, включаючи кількість потоків.

  Завантажити AIDA64

  1. Після відкриття AIDA64 перейдіть на вкладку & 171; системна плата&187; , натиснувши відповідний ярлик або рядок.
  2. Основная вкладка в AIDA64
  3. Далі перейдіть на вкладку &171; процесор & 187; подібним чином.
  4. Вкладка Системная плата в AIDA64
  5. Прокрутіть сторінку в самий низ, де після рядка &171;Multi CPU&187; будуть розташовані логічні ядра вашого процесора, а номер останнього і є загальною кількістю потоків.
  6. Вкладка ЦП и количество потоков в AIDA64

  Незважаючи на деяку складність в освоєнні, AIDA64 є прекрасним інструментом і для легких завдань типу тієї, що ми і розглядаємо в сьогоднішній статті.

  Читайте також: використання програми AIDA64

  Спосіб 5: & 171; Диспетчер завдань & 187;

  Стандартний системний монітор Windows також здатний показувати кількість потоків ПК. Для цього відкрийте &171; Диспетчер завдань & 187; будь-яким зручним Вам чином: через комбінацію клавіш &171;Ctrl + Alt + Delete&187; або через & 171; пошук&187; в &171; панелі завдань&187; . Після цього перейдіть на вкладку &171; продуктивність & 187; і подивіться кількість логічних процесорів.

  Количество логических ядер (потоков) в Диспетчере задач Windows

  Не плутайте поточні &171; Потоки & 187; , значення яких лівіше від логічних ядер, зі значенням кількості потоків самого процесора. У контексті & 171; диспетчера завдань&187; потоки &8212; це процедури виконуваних програм в даний момент часу.

  Спосіб 6: & 171; Диспетчер пристроїв & 187;

  Як заключний варіант слід розібрати виконання цієї процедури через & 171; Диспетчер пристроїв & 187; Windows. За допомогою цього інструменту в системі можна переглянути встановлене обладнання, а також дані про процесор і, зокрема, кількість його потоків. Для цього відкрийте & 171; Диспетчер пристроїв & 187; зручним для вас способом: через & 171; пошук&187; в &171; панелі завдань&187; або кліком правою кнопкою миші по ярлику & 171; Комп'ютер&187; > & 171; властивості&187; > & 171; Диспетчер пристроїв & 187; .

  Коли диспетчер відкритий, клацніть по рядку&171; Процесори & 187; і порахуйте їх кількість (диспетчер бачить потоки, а не ядра). Скільки буде рядків, стільки і потоків.

  Количество потоков в Диспетчере устройств Windows

  Використовуючи будь-який з перерахованих вище способів, як стороннім ПО, так і вбудованими функціями ви можете легко дізнатися кількість потоків в процесорі вашого комп'ютера.

більше статей на цю тему: