моніторинг температури відеокарти

Температура відеокарти &8212; головний показник, який необхідно моніторити на всьому протязі роботи пристрою. Якщо знехтувати цим правилом, то можна отримати перегрів графічного чіпа, який, можливо, спричинить за собою не тільки нестабільну роботу, але і вихід з ладу вельми недешевого відеоадаптера.

Спосіб 1: & 171; Диспетчер завдань&187; у Windows

У Windows 10 і 11 класичний додаток для моніторингу процесів під назвою &171;Диспетчер завдань&187; значно покращився як в плані зрозумілості інтерфейсу, так і в своїй функціональності. Тепер через нього можна переглядати навантаження на залізо і його показники. Сюди ж відноситься і температура відеокарти, дізнатися яку можна наступним чином:

 1. Клацніть правою кнопкою миші &171; Пуску & 187; і з контекстного меню виберіть пункт &171; Диспетчер завдань & 187; .
 2. Как проверить температуру видеокарты-01
 3. Перейдіть на вкладку &171;продуктивність&187; , щоб отримати доступ до всіх графіків, пов'язаних з навантаженням на комплектуючі.
 4. Как проверить температуру видеокарты-02
 5. Знайдіть у списку & 171; графічний процесор&187; і зверніть увагу на короткий підсумок з інформацією внизу. Там вже буде відображатися поточна температура, чого цілком достатньо для отримання потрібних відомостей.
 6. Как проверить температуру видеокарты-03
 7. Якщо натиснути по &171;графічному процесору & 187; лівою кнопкою миші, праворуч відобразяться всі графіки з навантаженням і кількістю споживаної пам'яті. Внизу Ви теж побачите показник з назвою &171;температура GPU&187; , який оновлюється раз на кілька секунд.
 8. Как проверить температуру видеокарты-04

Спосіб 2: фірмовий софт відеокарти

Для відеокарт від AMD і NVIDIA розробники випускають фірмовий софт, що дозволяє налаштувати їх роботу, управляти різними функціями і корисно впливати на продуктивність в іграх. У такому Софті є і спеціальні розділи для моніторингу, реалізовані як у вигляді ігрового оверлея, так і стандартного меню з показниками. Давайте розберемося з кожним софтом, щоб ви могли використовувати його для визначення температури відеокарти.

GeForce Experience

GeForce Experience &8212; стандартний софт від NVIDIA, який встановлюється на комп'ютер разом з драйвером і надалі використовується для оновлення файлів відеокарти. У ньому ж є і багато корисних налаштувань, одна з яких буде порушена далі. Розглянемо, як включити сам оверлей, викликати його і отримати відомості про поточну температурі відеокарти.

Завантажити GeForce Experience

 1. Якщо програма з якихось причин ще не встановлена на ваш комп'ютер, зробіть це, після чого приступайте до її запуску. Найпростіше відшукати додаток через & 171; Пуск & 187; і натиснути по значку для його старту.
 2. Как проверить температуру видеокарты-05
 3. На верхній панелі натисніть по значку з шестерінкою, щоб перейти в Налаштування софта.
 4. Как проверить температуру видеокарты-06
 5. Активуйте параметр & 171; накладення в грі&187; . Він дозволить вивести на екран всі необхідні монітори і переглядати їх прямо в грі, щоб згортання вікон не впливало на точність показників.
 6. Как проверить температуру видеокарты-07
 7. Після активації накладання повинна з'явитися кнопка, яка відповідає за перехід до його налаштувань.
 8. Как проверить температуру видеокарты-08
 9. У них вас цікавить розділ &171;розташування HUD&187; , через який здійснюється додавання графіків і вибір їх розташування на екрані.
 10. Как проверить температуру видеокарты-09
 11. Відкрийте категорію &171;продуктивність&187; і виберіть тип HUD &171;розширено.&187; . Разом з цим зверху можете змінити його розташування, якщо стандартне не влаштовує.
 12. Как проверить температуру видеокарты-010
 13. Зараз ви побачите ігровий оверлей з інформацією про вашу відеокарту, де і буде пункт&171; Температура & 187; . Приховувати і повторно викликати його можна за допомогою поєднання клавіш Alt + R в будь-який момент користування комп'ютером.
 14. Как проверить температуру видеокарты-011

AMD Software: Adrenalin Edition

Володарі відеокарт від AMD теж мають доступ до фірмової програми, яка потрібна як для налаштування графічного адаптера, так і для відображення показників. Ми розглянемо найпростіший метод отримання відомостей про температуру через графіки, а також розповімо, що потрібно зробити, якщо ви хочете отримати накладення накладення під час гри, де теж буде показана температура чіпа.

Завантажити AMD Software: Adrenalin Edition

 1. Для початку переконайтеся в наявності програми на вашому комп'ютері, потім активуйте пошук або увійдіть в & 171; Пуск & 187; , щоб відшукати &171;AMD Radeon Software&187; .
 2. Как проверить температуру видеокарты-012
 3. Після запуску програми перейдіть на вкладку & 171; продуктивність&187; .
 4. Как проверить температуру видеокарты-013
 5. Тут відкрийте &171; Налаштування&187; і подивіться на показники праворуч. Ви вже бачите поточну температуру відеокарти, чого цілком достатньо більшості користувачів.
 6. Как проверить температуру видеокарты-014
 7. Якщо бажаєте активувати накладення у вигляді внутрішньоігрового оверлея, виберіть вкладку & 171; показники&187; і розгорніть & 171; додаткові показники & 187; . Разом з цим праворуч ви побачите блоки &171; відстеження & 187; і &171; накладення&187; , через які налаштовується поведінка оверлея для його подальшого використання.
 8. Как проверить температуру видеокарты-015

Спосіб 3: спеціальні програми

Софт, за допомогою якого можна виміряти температуру, умовно розділяється на дві категорії: інформаційний, що дозволяє тільки спостерігати за показниками, і діагностичний, де можливе проведення тестування пристроїв.

GPU-Z

Одним з представників програм першої категорії є утиліта GPU-Z . Вона, крім відомостей про відеокарту, таких як модель, обсяг відеопам'яті, частота процесора, видає дані про ступінь завантаження вузлів відеокарти і про температуру. Всю цю інформацію можна знайти на вкладці «Sensors» .

Вкладка с показаниями датчиков видеокарты в утилите GPU-Z

Програма дає можливість налаштувати відображення мінімальних, максимальних і середніх значень. Якщо ми хочемо перевірити, до якої температури нагрівається відеокарта при повному навантаженні, то в випадаючому списку налаштувань потрібно вибрати пункт «Show Highest Reading» , запустити додаток або гру і деякий час попрацювати або пограти. GPU-Z автоматично зафіксує максимальну температуру графічного процесора.

Мониторинг максимальной температуры графическго процессора в утилите GPU-Z

Також до таких програм відносяться HWMonitor і AIDA64 . Принцип взаємодії з ними максимально схожий на представлений вище і полягає тільки в отриманні потрібних відомостей через графічний інтерфейс софта.

Furmark

Софт для проведення тестування відеокарт дозволяє знімати показання з датчика графічного процесора в режимі реального часу. Розглянемо моніторинг на прикладі Furmark.

 1. Після запуску утиліти потрібно натиснути кнопку «GPU stress test» . Запуск стресс-теста графического процессора в программе Furmark
 2. Далі необхідно підтвердити свій намір в діалоговому вікні з попередженням.

  Окно предупреждения после запуска стресс-теста графического процессора в программе Furmark

 3. Після всіх дій почнеться тестування у вікні з бенчмарком, жартівливо іменованого користувачами «кошлатим бубликом». У нижній частині ми можемо побачити шкалу зміни температури та її значення. Продовжувати моніторинг слід до тих пір, поки графік не перетвориться в пряму лінію, тобто, температура перестане підвищуватися.

  Окно стрессового тестирования графического процессора в программе Furmark

FPS Monitor

Попередні програми мали на увазі завмер температури відеокарти під час тестів або в режимі активного вікна самого софта. Однак такі методи не завжди підходять, особливо коли мова йде про необхідність стеження за температурою під час гри, щоб зрозуміти, чи немає перегріву. Для цього ідеально підійде програма FPS Monitor з повністю настроюється оверлеєм.

Завантажити FPS Monitor

 1. Скористайтеся посиланням вище та завантажте безкоштовну версію FPS Monitor з офіційного веб-сайту. Її цілком достатньо для виконання поставленого завдання. Після встановлення та запуску ви вже побачите, що за замовчуванням створено простий профіль накладання, де відображається багато корисної інформації.
 2. Как проверить температуру видеокарты-016
 3. Вам важливо переконатися, що захоплюється саме температура ядра відеокарти. Для цього на панелі зліва виділіть існуючий профіль або створіть новий. Праворуч знайдіть блок &171; включені датчики&187; і встановіть галочку біля &171;температура ядра&187; для &171;GPU&187; . Решта галочки для всіх показників, якщо вони вам зовсім не потрібні під час тесту, можна відключити.
 4. Как проверить температуру видеокарты-017
 5. Зверху ви знайдете візуальні параметри для оверлея, які точно знадобляться, якщо ви хочете зробити його приємним зовні саме для вас.
 6. Как проверить температуру видеокарты-018
 7. По завершенні налаштувань сміливо запускайте будь-яку гру і чекайте відображення оверлея на екрані. Подивіться на рядок &171;GPU&187; і дізнайтеся температуру ядра. Можете навіть трохи пограти, щоб відстежити, як нагрів буде змінюватися в залежності від ігрових ситуацій.
 8. Как проверить температуру видеокарты-019

Спосіб 4: Пірометр

Не всі компоненти на друкованій платі відеокарти обладнані датчиком. Це чіпи пам'яті і підсистема живлення. Разом з тим, дані вузли також мають властивість виділяти досить багато тепла під навантаженням, особливо при розгоні.

Печатная плата видеокарты GTX 980Ti

Читайте також:
як розігнати відеокарту AMD Radeon
як розігнати відеокарту NVIDIA GeForce

Виміряти температуру цих компонентів можна за допомогою допоміжного інструменту – пірометра.

Пирометр для измерения температуры чипов памяти и цепей питания на видеокарте

Вимірювання відбувається просто: потрібно навести промінь приладу на компоненти плати і зняти показання.

Мониторинг температуры видеокарты при помощи пирометра

Ви ознайомилися з чотирма способами моніторингу температури відеокарти. Не забувайте стежити за нагріванням графічного адаптера – це дозволить швидко діагностувати перегрів і вжити необхідних заходів.

більше статей на цю тему: