розгін відеокарти в MSI Afterburner

Важлива інформація

Процес розгону передбачає підвищення робочих частот відеоядра і модулів пам'яті, що призводить до збільшеного виділення тепла. Тому перед початком процедури слід потурбуватися якісним охолодженням відповідних компонентів.

Детальніше: правильне охолодження комп'ютера

Варто також мати на увазі, що розгін за допомогою MSI Afterburner не спрацює для більшості неігрових ноутбуків, так як робочі параметри інтегрованих ядер фіксовані на апаратному рівні, плюс аналогічні обмеження є і у дискретних мобільних чіпів.

Етап 1: Підготовка

Насамперед варто провести деякі попередні процедури для успішного вирішення даної задачі.

Завантажити MSI Afterburner
Завантажити FurMark

 1. Зрозуміло, спочатку потрібно завантажити і встановити безпосередньо МСІ Афтербернер. Також для перевірки стабільності роботи розігнаного GPU нам знадобиться додаток FurMark.
 2. Встановіть останню версію драйверів для вашого графічного адаптера – як показує практика, це дозволяє домогтися кращих результатів.

  Детальніше: приклади оновлення драйверів для NVIDIA / AMD

 3. Також зверніть увагу на використовувану версію Віндовс – бажано, щоб вона була оновлена до останнього стабільного релізу.

  Детальніше: Як оновити Windows

 4. как разогнать видеокарту в msi afterburner-1

  Після виконання цих кроків можна приступати безпосередньо до розгону.

Етап 2: Розгін

Увага! всі подальші дії ви виконуєте на свій страх і ризик! Ми не несемо відповідальності за можливі неполадки в роботі відеокарти або інших компонентів комп'ютера!

Оверклокінг графічного процесора за допомогою розглянутої програми куди простіше, ніж аналогічні процедури для CPU і оперативної пам'яті – по суті, нам буде потрібно тільки дві основних настройки і кілька опціональних (залежить від виробника і використовуваного GPU).

Зверніть увагу! подальша інструкція передбачає, що Ви вже знайомі з інтерфейсом та основними налаштуваннями MSI Afterburner! Якщо задієте програму вперше, настійно рекомендуємо спочатку ознайомитися з наступними статтями!

Детальніше:
правильне налаштування MSI Afterburner
інструкція з використання програми MSI Afterburner

 1. Потрібні нам параметри представлені повзунками «Core Clock» і «Memory Clock» : перший відповідає за частоту безпосередньо відеоядра, другий – за аналогічну настройку його пам'яті. как разогнать видеокарту в msi afterburner-2

  Власникам пристроїв від AMD знадобиться активувати кілька додаткових опцій: натисніть на кнопку налаштувань, яка в інтерфейсі за замовчуванням знаходиться в наступному місці:

  как разогнать видеокарту в msi afterburner-3

  На вкладці»Основні" прокрутіть Перелік в самий низ і активуйте відмічені на скріншоті пункти.

 2. как разогнать видеокарту в msi afterburner-4
 3. Насамперед збільште показник «Core Clock» на 10 МГц: потягніть повзунок вправо або впишіть значення вручну, клікнувши лівою кнопкою миші ( ЛКМ ) по текстовому рядку, потім натисніть " застосувати» . как разогнать видеокарту в msi afterburner-5

  Далі запустіть FurMark і натисніть «GPU Stress Test» .

  как разогнать видеокарту в msi afterburner-6

  У вікні попередження клікніть «GO!» .

  как разогнать видеокарту в msi afterburner-7

  Зачекайте близько 30 секунд або 1 хвилину – як правило, нестабільні параметри показують себе вже за цей період. Якщо в процесі тестування не виникло ніяких проблем (на зразок артефактів або "синього екрану смерті"», натисніть Esc для завершення.

  как разогнать видеокарту в msi afterburner-8

  Якщо ж спостерігаються зазначені збої або комп'ютер/лептоп зависли, перезавантажте його – настройки будуть скинуті до значень за замовчуванням, і працездатність GPU відновиться. Але змушені розчарувати: така поведінка при незначному підвищенні частоти говорить про те, що використовувана відеокарта не призначена для розгону і продовжувати далі не має сенсу.

 4. Повторюйте дії кроку 2, щоразу запам'ятовуючи введені значення, до тих пір, поки в процесі тестування не буде виявлена нестабільність – її поява означає, що ви досягли меж штатно передбаченого розгону. Після перезавантаження та повторного запуску MSI Afterburner встановіть показник частоти ядра на останнє число, з яким відеокарта працювала стабільно. Не забувайте застосовувати внесені зміни.
 5. как разогнать видеокарту в msi afterburner-9
 6. Розгін пам'яті ідентичний такому для чіпа: виконайте кроки 2-3, але тепер працюйте з повзунком «Memory Clock» .
 7. как разогнать видеокарту в msi afterburner-10
 8. Після того як межі робочих частот компонентів GPU досягнуті, збережіть параметри і натисніть на кнопку активації автозапуску, щоб вони застосовувалися зі стартом Windows – це позбавить від необхідності налаштовувати розгін після кожної перезавантаження або виключення комп'ютера.
 9. как разогнать видеокарту в msi afterburner-11

  Готово – тепер продуктивність вашої відеокарти знаходиться на максимумі.

більше статей на цю тему: