вимкнення дефрагментації SSD у Windows 10

Дефрагментація являла собою необхідність при роботі з жорсткими дисками, оскільки зчитування даних з різних ділянок було важко і вкрай довго. У разі твердотільних накопичувачів така процедура вже не є потрібною через конструктивні особливості SSD і загальної високої швидкості зчитування. Про те, як відключити дефрагментацію SSD в Windows 10, піде мова в поточній статті.

Відключаємо дефрагментацію твердотільних накопичувачів

Як говорилося раніше, дефрагментація була необхідністю для роботи з HDD, через те, що дані могли записуватися в довільному порядку на різних кластерах, викликаючи фрагментацію. При зчитуванні фрагментованого файлу головка диска повинна була переміщатися по різних секторах накопичувача, щоб зібрати записане воєдино і видати користувачеві. Процедура дефрагментації здійснює впорядкування даних, перезапис їх на один або близько розташовані кластери для якнайшвидшого (механічного) доступу до інформації.

Жёсткий диск с выделенной головкой

Твердотільні накопичувачі не відчувають критичної необхідності в згадуваному процесі через відсутність головки або подібного елемента, від якого залежить швидкість взаємодії з даними, будь то читання або запис.

Спосіб 1: SSD Mini Tweaker

Міні Твікер & 8212; мініатюрна, але функціональна програма для налаштування твердотільних накопичувачів. З її допомогою можна прибрати дефрагментацію буквально за три кліка. Для цього:

Завантажити SSD Mini Tweaker

 1. Скачайте зазначену програму, перейшовши за посиланням вище і встановіть її.
 2. Скачивание SSD Mini Tweaker

  Увага! Вірусів, про які свідчить приписка на сторінці завантаження, в виконуваному файлі немає, так само як і приводів для занепокоєння. Це попередження є частиною політики безпеки користувачів хостингового сервісу Ucoz і виводиться при будь-якому скачуванні. Якщо ж ви все одно налаштовані скептично, то рекомендуємо перевірити ще раз наявність шкідливих елементів через спеціальні ресурси для перевірки посилань онлайн.

  Детальніше: Онлайн-перевірка системи, файлів і посилань на віруси

 3. Запустіть її згідно розрядності вашої операційної системи, відкривши файл SSD Mini Tweaker 2.9 x32 або SSD Mini Tweaker 2.9 x64.
 4. Запуск SSD Mini Tweaker
 5. Поставте галочки в рядках &171;вимкнути дефрагментацію системних файлів під час завантаження&187; і &171;вимкнути службу дефрагментації&187; , після чого клікніть по & 171; застосувати зміни&187; .
 6. Отключение дефрагментации в SSD Mini Tweaker

Таким чином ви вимкніть непотрібний для SSD процес дефрагментації як при завантаженні, так і в автоматичному режимі при активному функціонуванні системи.

Читайте також: оптимальна настройка SSD Mini Tweaker

Спосіб 2: Відключення системним способом

В актуальних версіях Windows, компанія Microsoft налаштувала спеціальний режим оптимізації, який не пов'язаний зі звичною дефрагментацією і працює інакше, не витрачаючи ресурс SSD, однак якщо ви хочете відключити його, то зробите наступні дії:

 1. Клацніть по кнопці «Пуск» , введіть в рядок пошуку " оптимізація дисків» , а потім ініціюйте " Запуск від імені адміністратора» цього додатка, щоб уникнути конфліктів і зайвих кліків.
 2. Запуск от имени администратора системного приложения Оптимизация дисков в Windows 10
 3. Виділіть твердотільний накопичувач у списку та натисніть кнопку " змінити параметри» .
 4. Выбор конкретного SSD в приложении Оптимизация дисков в Windows 10
 5. Зніміть галочку з рядка " виконувати за розкладом (рекомендується)» і клацніть ЛКМ по «ОК» .
 6. Настройка оптимизации-дефрагментации SSD в приложении Оптимизация дисков в Windows 10
 7. Тепер кнопка параметрів змінила свій статус і найменування на»включити" , а також з'явилися написи " Откл.» і " Диски не оптимізуються автоматично» , що означає успішне вимкнення автоматичної оптимізації SSD. Натиснути »закрити" для завершення роботи з додатком.
 8. Завершение работы в приложении Оптимизация дисков в Windows 10

В рамках поточної статті ми розглянули два способи, як відключити дефрагментацію SSD в Windows 10. Таким чином, ви можете повністю відключити дефрагментацію за допомогою спеціальної програми або оптимізацію вашого твердотільного накопичувача, але врахуйте, що оптимізація не еквівалентна дефрагментації, яка не відбувається операційною системою при роботі з SSD в актуальних версіях Віндовс.

більше статей на цю тему: