повне розбирання SSD

Зараз багато користувачів переходять на SSD різних форматів, залишаючи HDD для зберігання медіаданих або ігор. Твердотільний накопичувач типу SATA є найпопулярнішим, оскільки ціни на пристрої досить демократичні, а підключити їх можна практично до будь-якого комп'ютера або ноутбука. Іноді у користувачів виникає бажання розібрати це комплектуюче, що здійснюється досить легко, адже конструкція максимально проста. Однак давайте більш детально розглянемо цю процедуру, взявши за приклад стандартний SSD.

Повністю розбираємо SSD формату SATA

За стандартами виробництва ССд мають вигляд цільної плати, яка знаходиться в пластмасовому або металевому корпусі. Необхідність в розбиранні може виникнути в разі заміни самого корпусу або перевірки нутрощів обладнання для подальшого ремонту. Відразу відзначимо, якщо ви є початківцям Користувачем і бажаєте розібрати накопичувач з метою перевірки його працездатності, краще поміняти метод на програмний, адже він принесе набагато більше користі. Детальні інструкції по цій темі читайте в іншій нашій статті за наступним посиланням.

Детальніше: перевірка працездатності SSD

Якщо SSD знаходиться на гарантії, існує ймовірність того, що вона стане недійсною після розбору коробки, оскільки будуть зірвані пломби або пошкоджені наклейки, що демонструють цілісність конструкції. Тому перед виконанням поставленого завдання подумайте, чи варто цим займатися зараз.

Зараз давайте обговоримо безпосередньо розбирання SSD, розглянувши кожну дію поетапно, супроводжуючи це відповідними зображеннями для більшої видимості.

  1. Огляньте конструкцію корпусу твердотільного накопичувача. Якщо ви не знайдете там гвинтиків, значить дві частини з'єднані між собою за допомогою засувок і потрібно їх відкріпити, пройшовшись тонким предметом по краях зчеплення. Однак в більшості випадків частини коробки скріплені між собою одним або декількома гвинтиками.
  2. Нахождение креплений корпуса SSD
  3. Викрутіть всі кріплення, а потім зніміть кришку.
  4. Отвинчивание креплений корпуса SSD для его разборки
  5. Тепер ви виявите саму плату, але дістати її так просто не вийде. Для цього буде потрібно позбутися від гвинтів, які кріплять плату до основи корпусу.
  6. Отвинчивание платы SSD от основания корпуса
  7. Після цього у вас в руках буде знаходитися Гола плата, що дозволить відразу ж прикрутити її до нового корпусу або зайнятися перевіркою контролерів.
  8. Получение доступа к голой плате диска SSD

У разі повної поломки і неможливості ремонту SSD його залишається тільки замінити на новий. Якщо ви вирішили здійснити подібне придбання, варто приділити цьому належну увагу, щоб не отримати неякісний продукт. Тому радимо ознайомитися з окремими статтями по цій темі на нашому сайті, посилання на які розташовані далі.

Детальніше:
вибираємо SSD для свого комп'ютера
рекомендації щодо вибору SSD для ноутбука

Вище ви були ознайомлені з операцією повного розбирання SSD типу SATA. Як бачите, виконується це буквально за одну хвилину. Однак врахуйте, що гола плата чутлива до фізичних впливів. Не варто намагатися відкріпити контролери або полагодити роз'єм підключення, не володіючи при цьому належними навичками. Краще звернутися в спеціальний сервісний центр.

більше статей на цю тему: