Чи потрібен файл підкачки на SSD

Завдяки використанню файлу підкачки операційна система Windows 10 може розширювати обсяг оперативної пам'яті. У тих випадках, коли обсяг оперативної закінчується, Віндовс створює спеціальний файл на жорсткому диску, куди вивантажуються частини програм і файли даних. З розвитком пристроїв зберігання інформації все більше користувачів задаються питанням, а чи потрібен цей самий файл підкачки на ССД.

Чи варто використовувати файл підкачки на твердотільних накопичувачах

Отже, сьогодні ми постараємося відповісти на питання багатьох власників твердотільних накопичувачів.

Чи варто взагалі використовувати файл підкачки

Як вже було сказано вище, файл підкачки створюється системою автоматично при нестачі оперативної пам'яті. Особливо це актуально, якщо в системі коштує менше 4-х гігабайт. Отже, вирішувати чи потрібен файл підкачки чи ні, необхідно виходячи з обсягу оперативної пам'яті. Якщо у вашому комп'ютері встановлено 8 або більше гігабайт оперативної пам'яті, то в цьому випадку можна сміливо відключати файл підкачки. Це дозволить не тільки прискорити роботу операційної системи в цілому, але і продовжити термін служби диска. В іншому випадку (якщо у вашій системі використовується менше 8 гігабайт ОЗУ) підкачкою краще користуватися, при цьому не важливо, який вид носія інформації ви використовуєте.

Управління файлом підкачки

Для того, щоб включити або відключити файл підкачки, необхідно виконати наступні дії:

  1. Відкрити вікно &171; властивості системи&187; і клінкуть за посиланням & 171; Додаткові параметри системи & 187; .
  2. Информация о системе
  3. У вікні &171;властивості системи&187; натискаємо кнопку &171;Параметри&187; в групі &171;швидкодія & 187; .
  4. Свойства системы
  5. У вікні &171; Параметри швидкодії & 187; переходимо на вкладку & 171; додатково&187; і натискаємо кнопку &171; змінити&187; .
Параметры быстродействия

Тепер ми потрапили у вікно & 171; Віртуальна пам'ять & 187; , де можна управляти файлом-підкачки. Для того, щоб його відключити знімаємо прапорець &171; автоматично вибирати обсяг файлу підкачки & 187; і переводимо перемикач в положення &171; без файлу підкачки&187; . Також, тут можна вибрати диск, якому буде створюватися файл і встановити його розмір вручну.

Виртуальная память

Коли потрібен файл підкачки на SSD

Може бути така ситуація, коли в системі використовуються обидва типи дисків (HDD і SSD) і без файлу підкачки не обійтися. Тоді доцільно перенести його на твердотільний накопичувач, оскільки швидкість читання/запису на ньому набагато вище. Що в свою чергу позитивно позначиться на швидкості роботи системи. Розглянемо і інший випадок, у вас є комп'ютер з об'ємом оперативної пам'яті 4 гігабайти (або менше) і SSD, на якому встановлена система. В цьому випадку операційна система сама створить файл підкачки і його краще не відключати. Якщо у вас диск невеликого обсягу (до 128 Гбайт), то можна зменшити обсяг файлу (де це можна зробити, описано в інструкції & 171; Управління файлом підкачки & 187; , представленої вище).

Висновок

Отже, як ми бачимо, використання файлу підкачки залежить від обсягу оперативної пам'яті. Однак, якщо ваш комп'ютер не може працювати без файлу підкачки і при цьому встановлений твердотільний накопичувач, то підкачку найкраще перенести саме на нього.

більше статей на цю тему: