Налаштування SSD в BIOS

Етап 1: налаштування типу контролера

В першу чергу налаштуємо контролер чіпа накопичувача. Для поліпшеного взаємодії SSD з материнською платою в БІОС існує параметр, що дозволяє більш швидко обмінюватися даними з усіма іншими компонентами системи. Ця відносно нова технологія прийшла на заміну старій методиці підключення жорстких дисків – «IDE» . Щоб скористатися цією конфігурацією:

Міняти цю опцію можна тільки якщо на ССД не встановлена операційна система. В іншому випадку вона не зможе завантажитися.

 1. Під час запуску комп'ютера увійдіть в БІОС (часто це здійснюється клавішею «Delete» або «F2» ).

  Детальніше: як потрапити в BIOS на комп'ютері / на ноутбуці

 2. Настройки bios для ssd - 1
 3. Знайдіть параметри контролера. Шукати їх слід на вкладках: базової інформації ( «Main» / «System» ), розширених налаштувань ( «Advanced» / «Configuration» ) або мікросхем вводу-виводу та периферії ( «Chipset» / «Peripherals» ). Також ці настройки нерідко приховані в підрозділах: «Storage Configuration» , «SATA / IDE Controller» , «OnChip / Chipset Settings» , «SouthBridge Configuration» , «Integrated Peripherals» або їх комбінації. Детальніше про те, де можна знайти таку настройку, зазначено в матеріалі за посиланням нижче.

  Читайте також: шукаємо, де знаходиться HDD в BIOS

 4. Настройки bios для ssd - 2
 5. Виберіть конфігурацію установки типу жорсткого диска, яка часто називається ідентично самому параметру контролера або має приставку «Type» , «Mode» , «As» і тому подібне.
 6. Настройки bios для ssd - 3
 7. У списку опцій вкажіть значення «AHCI» і підтвердіть клавішею «Enter» .
 8. Настройки bios для ssd - 4
 9. Збережіть налаштування за допомогою «F10» і перезавантажте комп'ютер.

  Читайте також: збереження налаштувань в BIOS

Етап 2: встановлення пріоритету завантаження

Якщо плануєте працювати з будь-якої операційною системою з-під SSD-накопичувача – потрібно вказати для нього високий пріоритет завантаження. Робиться це для того щоб комп'ютер відразу ж розпізнавав необхідний запам'ятовуючий пристрій і запускав його першим.

У цьому випадку слід відкрити вкладку / розділ завантажувальних носіїв інформації (зазвичай «Boot» / «Boot Device Priority» ) і зі списку пріоритету завантаження вибрати перший рядок. Про те, як знайти даний список, докладніше описується в наступній статті.

Детальніше: зміна пріоритету завантаження в BIOS
Настройки bios для ssd - 5
Вкажіть SSD, з якого хочете запускати систему, і клавішею «F10» збережіть внесені зміни.
Настройки bios для ssd - 6

Етап 3: керування SSD у Windows

Щоб збільшити термін служби SSD, за ним потрібен дбайливий догляд. Особливо якщо даний пристрій Ви використовуєте в якості системного диска. В операційній системі слід відключити дефрагментацію диска, індексацію файлів, режим гібернації, перемістити файл підкачки на HDD (не обов'язково) і встановити спеціальні утиліти для оптимізації носія (теж за бажанням). Те, як все це робиться, розглядається на нашому сайті в статтях про налаштування SSD під Windows.

Детальніше:
налаштовуємо диск SSD на роботу під Windows 7
Налаштування SSD під Windows 10
Настройки bios для ssd - 7

більше статей на цю тему: