ставимо пароль на BIOS

Встановлення нового пароля

У різних версіях БІОС компонент установки пароля може перебувати в відмінних один від одного місцях. Назва цього пункту теж іноді різниться. Ви можете зустріти як «Administrator Password» , так і «Supervisor Password» , а означають вони буквально одне і те ж. У загальних рисах, щоб поставити пароль на БІОС, вам потрібно:

 1. Знайти в своєму БІОС пункт «Administrator/Supervisor Password» (як його знаходити, розглядається в варіантах нижче).
 2. Как поставить пароль на биос - 7
 3. У полі «Enter New Password» ввести бажану комбінацію символів і підтвердити її в рядку «Confirm New Password» , щоб виключити ймовірність помилки.
 4. Как поставить пароль на биос - 8
 5. Натиснути клавішу «F10» і перезавантажити комп'ютер зі збереженням змін – тепер при вході в БІОС система буде запитувати пароль.
 6. Как поставить пароль на биос - 9

Варіант 1: Вкладка&171; Main & 187;

У деяких старих версіях базових систем вводу-виводу встановлення пароля знаходиться на вкладці «Main» . Вона відкривається при запуску інтерфейсу, тому вам потрібно лише вибрати пункт «Supervisor password» , а потім задати пароль.
Как поставить пароль на биос - 01
Схожої логіки дотримується більшість Award і йому подібних інтерфейсів: вибираєте «Set Supervisor Password» у правій від вас частині початкового екрану і вводите пароль.
Как поставить пароль на биос - 15

Варіант 2: Вкладка&171; Boot & 187;

Іноді розробники модернізованих БІОС розташовують настройки безпеки в списку опцій запуску системи. У цьому випадку:

 1. Перейдіть на вкладку «Boot» і виберіть рядок «Security» .
 2. Как поставить пароль на биос - 03
 3. Тут вас цікавить пункт «Change Supervisor Password» &8212; вибирайте його.
 4. Как поставить пароль на биос - 4
 5. Тепер вкажіть пароль і натисніть «Enter» .
 6. Как поставить пароль на биос - 11

Варіант 3: Вкладка&171; Security & 187;

У сучасних версіях підрозділ безпеки винесено в окремий розділ. Тут же ви і знайдете компоненти зміни пароля. У подібних випадках переходите на вкладку «Security» і вибирайте відповідний рядок зміни пароля, після чого вводите і підтверджуйте комбінацію, якої хотілося б зашифрувати систему.
Как поставить пароль на биос - 16

Скидання та зміна пароля

Змінити або скинути пароль можна так само як призначали. Тільки при виборі «Administrator Password» система запитає колишній пароль.
Как поставить пароль на биос - 12
Після його введення ви можете задати новий, або залишити текстове поле порожнім. В останньому випадку з'явиться повідомлення про те, що пароль буде скинутий, яке потрібно ПІДТВЕРДИТИ кнопкою «Yes» .
Как поставить пароль на биос - 13
Якщо ви забули пароль, для його скидання або зміни потрібно повернути БІОС до заводських налаштувань. Часто це досягається за допомогою спеціальної утиліти або апаратним перепідключенням батарейки чіпа на материнській платі.

Детальніше: як зняти пароль з БІОС

більше статей на цю тему: