Як потрапити в BIOS на ноутбуці

Спосіб 1: Заставка виробника ноутбука

Щоб відкрити інтерфейс БІОС, на будь-якому ноутбуці існує певна клавіша або їх комбінація, яку потрібно натиснути при появі вступної заставки з логотипом виробника. Натискати її рекомендується неодноразово і швидко, щоб система точно зареєструвала дію. Для кожної моделі пристрою такі клавіші різняться, але в основному це сектор від «F1» до «F12» , або клавіша «Delete» . Іноді до них додаються «Fn» , «Shift» , «Ctrl» або «Esc» .

Варто відзначити, що в більшості нових ноутбуків з попередньо встановленою Windows 10 або 11 за замовчуванням включений режим швидкого завантаження, що не дозволяє увійти в БІОС цим методом. У такій ситуації радимо переходити до другого або третього способу.

Acer

На ноутбуках Acer часто використовуються клавіші «F1» або «F2» , іноді «Delete» . Залежно від новизни девайса може застосовуватися конкретне поєднання клавіш, наприклад, щоб на старій лінійці Acer Aspire увійти в БІОС, потрібно затиснути комбінацію «Ctrl» + «F2» . У більш сучасних моделях частіше доводиться взаємодіяти з «Delete» та/або «F2» .

Детальніше: входимо в BIOS на ноутбуці Acer

Как вызвать биос на ноутбуке - 1

HP

Нові моделі Hewlett-Packard забезпечують доступ в БІОС за допомогою завантажувального меню, викликати яке можна клавішею «F9» або іноді «Esc» . Коли меню відкриється, натисніть «F10» і базова система введення-виведення неодмінно запуститься.
Как вызвать биос на ноутбуке - 4
Цей спосіб підійде, навіть якщо встановлений режим швидкого завантаження, головне натискати клавішу відразу, як включаєте пристрій.

Детальніше: входимо в BIOS на ноутбуці HP

MSI

Компанія MSI для своїх ноутбуків Материнські плати виробляє сама, тому в незалежності від моделі цього бренду клавіша входу в БІОС завжди «Delete» . Крім того, ви можете увійти в «Boot Menu» клавішею «F11» і запустити потрібний інтерфейс звідти.

Детальніше: входимо в BIOS на MSI

Как вызвать биос на ноутбуке - 7

Dell

Модель ноутбука Dell представляє безліч різноманітних лінійок, де вхід в БІОС істотно різниться. Наприклад, в Inspiron і Precision гаряча клавіша призначена на стандартне «F2» , а в Dimension і Optiplex &8212; «Delete» .
Как вызвать биос на ноутбуке - 3
В інших випадках, як Dell 4400, зустрічаються інтерфейси зі входом через «F12» , а на Dell 400 за це відповідає «F1» або «F3» на вибір.

Детальніше: вхід в BIOS на ноутбуках Dell

ASUS

Для завантаження БІОС на ASUS в основному застосовується клавіша «Delete» . Також ви можете використовувати «F11» або «F12» , щоб запустити «Boot Menu» , через яке можна відкрити необхідний інтерфейс.
Как вызвать биос на ноутбуке - 2
Деякі материнські плати пристроїв ASUS налаштовані на такі клавіші, як «F2» або «F8» , куди рідше «F6» , «F10» .

Детальніше: входимо в BIOS на ноутбуці Asus

Packard Bell

Packard Bell має досить вузьку лінійку моделей, тому вхід до базової системи вводу-виводу на своїх ноутбуках не сильно відрізняється. Найчастіше Вам потрібно натискати «F2» при старті, щоб відкрився BIOS. Крім того, доступна клавіша «F8» для запуску екрана «Boot Menu» , де теж можна вільно вибирати між БІОС і операційною системою.

Детальніше: вхід в BIOS на ноутбуках Packard Bell

Как вызвать биос на ноутбуке - 8

Samsung

Самсунги в своїх лінійках і серіях застосовують досить великий список клавіш і їх поєднань. Найбільш ходова &8212; «F2» , також рекомендується спробувати «Delete» , «F8» і «F10» . Іноді задіюються і комбінації: «Fn» + «F2» , «Ctrl» + «F2» , «Fn» + «F8» або «Fn» + «F12» .

Детальніше: способи входу в BIOS на ноутбуці Samsung

Как вызвать биос на ноутбуке - 10

Lenovo

Ноутбуки Lenovo використовують стандартні клавіші входу в БІОС. Однак крім звичних «F2» або комбінації «Fn» + «F2» на деяких лептопах доступна кнопка «Novo» , яка запускає пристрій замість кнопки живлення.
Как вызвать биос на ноутбуке - 5
В даному випадку відкриється «Novo Button Menu» , де потрібно вибрати пункт «BIOS Setup» .
Как вызвать биос на ноутбуке - 6
Докладно: варіанти входу в БІОС на ноутбуці Lenovo

Sony Vaio

У Sony Vaio утримуйте клавішу під час запуску «F2» . Іноді для входу в БІОС застосовується комбінація «Esc» + «F2» . У сучасних моделях ще зустрічається кнопка «Assist» , з якої пристрій запустить екстрений режим.
Как вызвать биос на ноутбуке - 9
В меню «Rescue Mode» ви повинні вибрати «Start BIOS setup» & 8212; для цього використовуйте клавішу «F2» .
Как вызвать биос на ноутбуке - 11
Докладно: вхід в BIOS на ноутбуці Sony Vaio

Інші марки

Методика входу в БІОС скрізь приблизно однакова, розрізняються тільки конкретні деталі, а саме &8212; які клавіші і їх комбінації призначив виробник. В основному вони відображені прямо на екрані завантаження, коли з'являється логотип самого пристрою, але якщо інформація відсутня, дізнаватися її слід в документації або на сайті виробника. Крім того, можна спробувати відкрити БІОС методом перебору клавіш, про які ми говорили на початку статті. Ну і, крім іншого, часто БІОС запускається прямо з операційної системи.

Спосіб 2: Інтерфейс Windows 10

Через Windows 10 БІОС запускається, коли операційна система встановлена на жорсткому диску, розміченому в таблиці розділів GPT і, відповідно, підтримує режим UEFI. У будь-якому іншому випадку базовий інтерфейс можна викликати методами, описаними в першому способі.

 1. Відкрийте «Пуск» , натисніть кнопку виключення комп'ютера і в списку, затиснувши клавішу «Shift» , виберіть «перезавантаження» .
 2. Как вызвать биос на ноутбуке - 18
 3. На екрані вибору дії клікніть на " усунення несправностей» .
 4. Как вызвать биос на ноутбуке - 12
 5. Далі пройдіть в пункт " Додаткові параметри» .
 6. Как вызвать биос на ноутбуке - 13
 7. На цьому етапі виберіть «параметри вбудованого ПЗ UEFI» .
 8. Как вызвать биос на ноутбуке - 14
 9. Тепер, натиснувши кнопку " перезавантажити» , після рестарту ви потрапите в БІОС.
 10. Как вызвать биос на ноутбуке - 15

Спосіб 3: "командний рядок»

За допомогою &171;командного рядка&187; теж можна потрапити в БІОС. Цей спосіб трохи схожий на попередній і має сенс, коли у вас немає можливості працювати з комп'ютерною мишею.

 1. Комбінацією клавіш «Win» + «R» викличте вікно " виконати» , в текстове поле введіть cmd і натисніть «Enter» .
 2. Как вызвать биос на ноутбуке - 16

 3. У вікні, виконайте команду запуску системного додатка перезавантаження shutdown.exe /r/ o .
 4. Как вызвать биос на ноутбуке - 17
 5. Виконайте кроки з 2 по 5, які ми розглядали в способі 2 .

більше статей на цю тему: