Розбирання дротової комп'ютерної миші

Важливо! кожна модель комп'ютерної миші унікальна, тому дати універсальну інструкцію з розбирання не вийде. Але в статті будуть висвітлені найпоширеніші конструкційні особливості пристрою, на основі яких можна знайти відповідний алгоритм виконання поставленого завдання.

Читайте також: Що робити, якщо миша погано реагує на рух по столу

Крок 1: розбирання корпусу

Для розбору корпусу пристрою потрібно викрутка, тип якої може відрізнятися в залежності від моделі комп'ютерної миші, але часто підходить стандартна хрестова.

Утримуючі гвинти знаходяться на нижній стороні і, як правило, їх кількість не перевищує трьох. Є кілька варіантів розташування, перший з яких — у видимій досяжності. В такому випадку головка шурупа ніяк не Прихована.

как разобрать компьютерную мышь-001

Якщо Первинний огляд не дозволив виявити гвинт на корпусі мишки, він може бути захований під наклейкою від виробника. Виявляється це за допомогою тактильних відчуттів — натисніть пальцем на наклейку з невеликим зусиллям і проведіть по всій площі. Там, де буде відчуватися отвір, розташований шуканий шуруп. Щоб його відкрутити, потрібно акуратно відклеїти етикетку або розірвати за допомогою викрутки.

как разобрать компьютерную мышь-002

Коли гвинт не вдається виявити під наклейкою, але корпус все одно не виходить розібрати, слід гикати кріплення під накладками — так званими ніжками мишки, які створюють тертя з поверхнею для більш точної фіксації. Ці елементи тримаються на клеї, тому після зняття їх вийде повернути назад на місце.

как разобрать компьютерную мышь-003

Зверніть увагу! у деяких моделях комп'ютерних мишей шурупи можуть бути розташовані одночасно під наклейкою, накладкою і перебувати в полі зору.

Після відкручування всіх гвинтів від'єднайте верхню частину корпусу від нижньої. Для цього, спочатку приклавши незначні зусилля, роз'єднайте до утворення невеликого зазору сторону, де знаходився гвинт. Потім повністю зніміть верхню частину, потягнувши на себе.

как разобрать компьютерную мышь-004

Важливо! іноді обидві частини корпусу скріплені між собою шлейфом або проводом. При виявленні таких слід акуратно роз'єднати деталі на максимально допустиму відстань і від'єднати контакти на платі.

как разобрать компьютерную мышь-5

Крок 2: Демонтаж плати

У переважній більшості пристроїв друкована плата зафіксована в нижній частині корпусу мишки шляхом стикування кріпильних отворів з виступаючими стрижнями. В такому випадку просто підніміть мікросхему строго вертикально.

как разобрать компьютерную мышь-006

Якщо при спробі це виконати відчуваються зусилля, уважно огляньте деталь. Цілком можливо, що плата зафіксована гвинтиком. Тоді, скориставшись викруткою потрібного типу, вилучіть кріплення.

как разобрать компьютерную мышь-007

Останній вид фіксації друкованої плати — пази на корпусі. При їх виявленні, скориставшись додатковими інструментами, відігніть на невелику відстань головку і підніміть відповідну сторону мікросхеми. Далі виконайте ті ж дії з усіма іншими фіксаторами.

как разобрать компьютерную мышь-008

На мікросхемі можуть знаходитися додаткові механізми управління, які підключені безпосередньо до плати або за допомогою перемичок. У першому випадку буде потрібно випоювати кожен елемент, що не рекомендується робити недосвідченим користувачам. У другому-необхідно, приклавши невеликі зусилля, від'єднати потрібні елементи.

как разобрать компьютерную мышь-009

більше статей на цю тему: