Що робити, якщо ноутбук не розпізнає дротову мишу

Спосіб 1: усунення апаратних проблем

Найбільш часто розглядається проблема характерна для поломок самого маніпулятора: перебитий провід, пошкоджені контакти в роз'ємі USB або вийшла з ладу Електроніка.

 1. Першим кроком є перевірка кабелю: якщо миша давно використовується, дуже ймовірно, що вона пошкоджена. Виявити такі дефекти досить просто: залом дроти легко намацати пальцями або знайти візуально, якщо він значний. Хорошим методом діагностики є підключення пристрою до ноутбука або комп'ютера і перевірка на реакцію з боку системи при різних положеннях кабелю. Усунути залом можна і в домашніх умовах (процедура зажадає отпайки, видалення пошкодженої ділянки і припаювання вже працездатного), але це доцільно тільки у випадку з дорогою або професійної периферією, тоді як просту офісну миша буде дешевше замінити цілком.
 2. почему ноутбук не видит проводную мышку-1
 3. Варто також оглянути і роз'єм підключення – в ньому могла накопичитися бруд або з'явитися корозія, якщо пристрій знаходився в приміщенні з високою вологістю. Забруднення можна видалити ватною паличкою (підійдуть і звичайна сірник або зубочистка, навколо яких намотаний шматочок ватки), змоченою в розчиннику начебто спирту або бензину. Корозія забирається схожим чином, але найчастіше для виконання цього завдання потрібно докласти більше зусиль, а в деяких випадках може знадобитися заміна компонента.
 4. Найскладніший і важко діагностується випадок – вихід з ладу внутрішньої електроніки миші. Найбільш явний симптом подібної поломки - при підключенні до ноутбука девайс позначається як " Невідомий пристрій» , а спроби встановити драйвер ні до чого не призводять. Як правило, ремонт в такій ситуації нерентабельний і кращим виходом буде придбання нового маніпулятора.
 5. На жаль, апаратні неполадки знаходяться в числі найбільш частих причин розглянутої проблеми, тому будьте готові до фінансових витрат на ремонт або заміну.

Спосіб 2: усунення проблем з портами USB на комп'ютері

Також збої в роботі мишки можуть відбуватися з вини комп'ютера, а конкретніше – портів підключення ЮСБ, які на окремих моделях ноутбуків мають схильність до частих поломок. Перевірити порт досить просто: з'єднайте з роз'ємом під підозрою свідомо робочий пристрій (наприклад, флешку) і подивіться, як на це реагує операційна система. Якщо девайс визначається коректно, то проблема на стороні периферії, якщо немає – читайте інструкцію далі.

 1. Найлегший випадок – порт відключений програмно в BIOS вашого ноутбука. Виправити це досить просто-насамперед перезавантажитеся в прошивку плати.

  Детальніше: Як увійти в BIOS на ноутбуках

  Далі пройдіться по доступним опцій, особливу увагу звертаючи на розділи «Peripherals» , «Integrated Peripherals» або «Advanced» - в якійсь з них повинен знаходитися розділ конфігурації USB, який в залежності від типу базового ПО, може називатися по-різному. У цьому розділі огляньте відключені настройки - якщо одна або кілька містять в назві слова «Support» , «Controller» або «Port» , такі параметри необхідно включити, перевівши в режим «Enable» .

  почему ноутбук не видит проводную мышку-2

  Не забудьте зберегти внесені зміни, після чого перезавантажитеся в систему і спробуйте підключити до пристрою миша. Якщо причиною проблеми був відключений порт, все повинно запрацювати.

  Детальніше: включаємо USB-порти в BIOS

 2. Може статися і так, що в системі з якоїсь причини відсутнє програмне забезпечення для USB-контролера, чому порти, зрозуміло, не працюють. Перевірити це можна за допомогою "Диспетчера пристроїв": відкрийте вікно " виконати» комбінацією клавіш Win+R , введіть у ньому запит devmgmt.msc і натисніть «ОК» . почему ноутбук не видит проводную мышку-6

  Шукайте тут розділ " Контролери USB» . Якщо його немає, це вірний симптом проблем із програмним забезпеченням. Також рекомендується розкрити блок і перевірити, чи немає всередині позицій з іконкою помилки (жовтим трикутником зі знаком оклику).

  почему ноутбук не видит проводную мышку-7

  Що стосується драйверів, то найпростіше отримати відсутні на сайті виробника. Якщо ноутбук Старий або від вендора другого ешелону, на допомогу прийдуть альтернативні методи на кшталт задіяння апаратного ID.

  Детальніше: приклад завантаження драйверів для ноутбука

 3. почему ноутбук не видит проводную мышку-9
 4. Нерідкі випадки фізичного виходу з ладу USB-гнізд при розряді статичної електрики або після грози. Ознаки поломки досить прості: підключені до проблемного порту пристрою визначаються некоректно або не розпізнаються зовсім, плюс всі спроби поправити ситуацію з програмної сторони ні до чого не призводять. На жаль, але в домашніх умовах полагодити роз'єм дуже складно, тому найрозумнішим рішенням буде віднести ноутбук в ремонт.

  Додаткова інформація. у деяких лептопах за роботу USB відповідає центральний процесор, і нерідко проблеми з розпізнаванням пристроїв можуть бути ознакою швидкого виходу CPU з ладу.

 5. Апаратні дефекти з боку портативного комп'ютера є другою за поширенням причиною розглянутого збою.

Спосіб 3: встановлення драйвера миші

В сучасних версіях Windows для функціонування маніпуляторів зазвичай не потрібні виділені драйвера, оскільки в системі присутній по, що забезпечує його. Однак в ряді випадків софт від виробника все-таки необхідний-в першу чергу? для коректної роботи додаткових можливостей на зразок настройки підсвічування або зміни значень DPI, але зустрічаються і екземпляри, які без драйверів просто відмовляються працювати. Ми вже розглядали методи пошуку і установки необхідних компонентів – зверніться до статей за посиланнями Далі для отримання деталей.

Детальніше: Установка драйверів для мишок Bloody і Logitech

почему ноутбук не видит проводную мышку-8

більше статей на цю тему: