Визначення dpi комп'ютерної мишки

Спосіб 1: перегляд специфікації

Цей варіант підійде тільки в тих випадках, якщо ви хочете визначити максимальну чутливість мишки або володієте девайсом, в якому dpi не змінюється в Налаштуваннях або за допомогою спеціальної кнопки. Ви можете перейти на сторінку магазину, в якому купували мишку, або ж просто зайти на офіційний сайт виробника. Там ознайомтеся з відповідною інформацією, відшукавши пункт&171; чутливість & 187; або &171;DPI&187; .

Просмотр спецификации мыши на сайте для определения ее максимального DPI

Спосіб 2: перегляд сповіщень

Більшість мишок, в яких присутня функція зміни чутливості при натисканні на кнопку, розташованої під коліщатком, підтримують фірмове програмне забезпечення від розробників, що використовується для настройки девайса. Якщо ви ще його не завантажили, прочитайте наступну інструкцію, щоб розібратися в поточному питанні.

Детальніше: встановлення драйверів для комп'ютерної миші

Далі залишається тільки запустити цей софт і почати змінювати чутливість, натискаючи на кнопку. Справа внизу робочого столу ви побачите спливаюче повідомлення, завдяки якому і можна визначити, яка чутливість стала після зміни DPI.

Просмотр уведомления о смене DPI через программное обеспечение компьютерной мыши

Спосіб 3: Меню драйвера миші

Наведений вище спосіб не завжди виявляється робочим, адже не кожен розробник програмного забезпечення реалізовує показ подібних повідомлень, тому доводиться вручну заходити в софт драйвера і перевіряти, яка чутливість там встановлена, а здійснюється це так:

 1. Запустіть програмне забезпечення для управління девайсом. Зробити це можна через значок на робочому столі, меню & 171; Пуск & 187; або панель завдань, де цей софт повинен бути запущений у фоновому режимі.
 2. Запуск графического интерфейса драйвера мыши для проверки DPI
 3. При використанні декількох фірмових девайсів потрібно вибрати саме миша, а потім переміститися в Налаштування.
 4. Переход в раздел с настройками мыши в драйвере для проверки текущего DPI
 5. Ознайомтеся з блоком &171;Налаштування покажчика&187; . Там ви побачите поточну чутливість, змінні рівні та інші параметри, що відповідають за DPI.
 6. Проверка текущего DPI компьютерной мыши через графический интерфейс драйвера

Ця інструкція була розібрана на прикладі По від Logitech. Власникам мишок від інших виробників потрібно зробити приблизно такі ж дії, відштовхуючись від особливостей інтерфейсу.

Спосіб 4: Онлайн-сервіс

Використання онлайн-сервісу Mouse Sensitivity дозволить визначити приблизний dpi мишки шляхом нескладних операцій. Додатково даний інструмент підходить для тих ситуацій, коли потрібно упевнитися, чи дійсно чутливість відповідає заявленій. Однак перед початком доведеться відключити одну системну опцію, яка буде заважати перевірці.

 1. У Windows відкрийте меню & 171; Пуск & 187; і перейдіть звідти до &171;Параметри&187; .
 2. Запуск Параметров для отключения системной настройки перед проверкой DPI мыши
 3. Виберіть категорію &171; пристрої&187; .
 4. Переход в Устройства для отключения системной настройки перед проверкой DPI мыши
 5. Через панель зліва перемістіться в &171;миша&187; .
 6. Переход в Мышь для отключения системной настройки перед проверкой DPI мыши
 7. Тут вас цікавить клікабельний напис &171;Додаткові параметри миші & 187; .
 8. Переход в Дополнительные параметры мыши для отключения системной настройки перед проверкой DPI
 9. На вкладці &171; параметри покажчика & 187; зніміть галочку з пункту & 171; включити підвищену точність установки покажчика & 187; . Це потрібно для того, щоб курсор чітко виконував задані команди і не спрацьовувала автоматична доведення до конкретних елементів. Тільки так вийде точно провести наступне тестування.
 10. Отключение системной настройки мыши перед проверкой DPI
 11. Відкрийте сайт Mouse Sensitivity, де почала задайте одиниці виміру в сантиметрах.

  Перейти на сайт mouse Sensitivity

 12. Настройка единиц измерения в онлайн-сервисе для проверки DPI мыши
 13. Після цього виміряйте, скільки сантиметрів ширина вашого монітора від одного кінця до іншого без урахування рамок. Введіть це значення в &171;Target distance&187; .
 14. Настройка расстояния в онлайн-сервисе для проверки DPI мыши
 15. Якщо ви тільки визначаєте DPI, друге поле потрібно залишити незаповненим, а в разі перевірки вже наявного значення задайте його в поле &171;Configured DPI&187; .
 16. Ввод актуального значения DPI перед проверкой чувствительности мыши через онлайн-сервис
 17. Залишилося тільки затиснути червоний Покажчик лівою кнопкою миші і провести його до кінця екрані, не переступаючи крайню межу.
 18. Проверка чувствительности мыши через онлайн-сервис
 19. Тепер зверніть увагу на рядок &171;Actual DPI&187; , проаналізувавши з отриманими результатами.
 20. Результаты проверки чувствительности мыши через онлайн-сервис

Цей метод дієвий тільки при дотриманні всіх параметрів, а чутливість миші в налаштуваннях Windows не була раніше змінена. Однак у цього сайту є своя похибка, тому вважати отриманий результат на 100% правильним теж не варто.

більше статей на цю тему: