Чому деякі клавіші не працюють на клавіатурі ноутбука

Причина 1: режим клавіатури

Якщо у вас не працюють блоки клавіш F1 &8212; F12 або цифровий блок, досить просто змінити режим клавіатури.

 • F1 &8212; F12: в сучасних ноутбуках зазвичай за замовчуванням встановлений режим &171;Action Keys&187; , через що при натисканні на будь-яку з клавіш цього ряду задіюється її мультимедійне призначення. Наприклад, натиснувши F6, ви вимкнете звук, але ця дія може бути не такою, яку ви чекали від клавіші. Для виконання її основного функціонального призначення знадобиться скористатися поєднанням клавіш Fn + F6. Ви завжди можете переключити цей режим, щоб натискання клавіші Fn + F виконувало мультимедійну дію, а не основну. Зробити це можна за допомогою матеріалу за посиланням нижче.

  Детальніше: як увімкнути клавіші F1-F12 на ноутбуці

 • Цифровий блок: ноутбуки, які передбачають використання цифрового блоку у вигляді окремих рядів з клавішами або додаткових значень у буквених клавіш, вміють відключати і включати їх роботу, найчастіше після натискання клавіші Num Lock . Більш детально про інші варіанти включення цифрового блоку читайте в матеріалі за наступним посиланням.

  Детальніше: Як включити цифровий блок клавіш на ноутбуці

Причина 2: забруднення клавіатури

Найпопулярніша причина, по якій деякі клавіші на клавіатурі, розташовані у випадковому порядку один від одного, перестають протискатися, &8212; її забрудненість. При цьому вона може бути різна:

 • Під клавішу потрапив сміття, наприклад крихти, пил, волосинки;
 • На клавіатуру була пролита рідина;
 • Клавіша залипнула, знову ж таки, швидше за все, через що потрапила всередину рідини.

Відштовхуючись від причини, ви вже можете зорієнтуватися, що робити. При просто брудній клавіатурі (іноді смітинки не видно зовні, але якщо зняти саму кнопку, нерідко виявляються залишки їжі, шерсть тварин, що скупчилися пил і жир) її досить акуратно прочистити і перевірити, натискається клавіша.

Детальніше: чистимо клавіатуру в домашніх умовах

Якщо клавіатуру залили рідиною, вона могла дуже серйозно постраждати. У будь-якому випадку її знадобиться розібрати і прочистити контакти від залишків рідини, окислення та інших негативних наслідків. Однак варто розуміти, що це далеко не завжди ефективно, адже надавати &171;допомогу&187; комплектуючому потрібно було відразу ж після пролиття рідини. У кращому випадку клавіатура може бути зіпсована, в гіршому &8212; рідина потрапила на материнську плату і зіпсувала її. Більш детально ситуацію з несправністю ми розглянули нижче, в причини 6 .

При наявності знань і впевненості в своїх силах ви можете розібрати лептоп самостійно і прочистити клавіатуру. Всім, хто ніколи не стикався з такою операцією і боїться щось зламати, краще звернутися в сервісний центр. Розкажіть майстру про проблему & 8212; можливо, вдасться відбутися банальної чищенням постраждалих ділянок.

Детальніше: що робити з клавіатурою, залитою рідиною

Перевернутый клавиатурой вниз ноутбук после попадания жидкости

Залиплі клавіші, як правило, бувають від пролитої рідини типу солодкого чаю, але іноді є наслідком інших причин, тому обов'язково перевірте роботу всіх клавіш, що не відносяться до букв і цифр &8212; може бути, якась із них не дає нормально функціонувати іншим. Найкраще це зробити через спеціальні онлайн-сервіси.

Детальніше: перевірка клавіатури онлайн

Причина 3: програмні помилки

Нерідко проблеми з натисканням деяких клавіш викликає програмне забезпечення, встановлене на комп'ютері користувача. Перерахувати подібний софт не представляється можливим, тому користувачеві доведеться самостійно розібратися з тим, чи може яка-небудь з встановлених, особливо запущених, програм негативно позначатися на роботі клавіатури. Наприклад, у деяких людей переставали протискатися випадкові клавіші навіть після установки драйвера для відеокарти GeForce Experience. Тобто, як ви розумієте, винуватцем проблеми може стати навіть те ПО, яке ви взагалі не подумаєте перевіряти в звичайних умовах.

В першу чергу важливий &171;анамнез&187;: згадайте, що ви встановлювали або оновлювали зовсім недавно. Цілком ймовірно, що якась з інстальованих програм і виявилася джерелом неполадки. Зупиніть її роботу, а якщо це не допомогло, зробіть & 171; чистий & 187; запуск операційної системи:

 1. Клавішами Win + R викличте вікно & 171; виконати & 187; , де напишіть msconfig , а потім натисніть Enter або & 171; ОК&187; .
 2. Вызов приложения Конфигурация системы при поиске причины неработающих клавиш на клавиатуре
 3. Перебуваючи на вкладці & 171; Загальні & 187; , виберіть варіант & 171; вибірковий запуск&187; і залиште галочку тільки пункту & 171; завантажувати системні служби & 187; , другу зніміть.
 4. Чистый запуск Windows через приложение Конфигурация системы при поиске причины неработающих клавиш на клавиатуре
 5. Перейдіть на вкладку &171; служби & 187; , встановіть галочку біля пункту &171;не відображати служби Майкрософт&187; , потім натисніть & 171; вимкнути всі&187; . Тепер перезавантажте комп'ютер і перевірте, чи працюють клавіші. Якщо так, шукайте винуватця серед відключених служб, вибірково включаючи частину з них.
 6. Отключение запуска всех служб через приложение Конфигурация системы при поиске причины неработающих клавиш на клавиатуре

При невдалому завантаженні проблему слід шукати серед записів запуску. Користувачі Windows 7, перебуваючи в цьому ж додатку, можуть зайти на вкладку &171; автозавантаження & 187; і клікнути на кнопку & 171; вимкнути всі&187; .

Применение чистой загрузки к списку автозапуска в оснастке Конфигурация системы в Windows 7

Власникам Windows 10 ж доведеться відкрити &171; Диспетчер завдань & 187; для цієї мети, наприклад клавішами Ctrl + Shift + Esc . У ньому перейдіть на вкладку & 171; автозавантаження & 187; , зніміть з Завантаження абсолютно всі програми, які ніяк не впливають на працездатність ПК (швидше за все, це весь список автозавантаження). Для цього виділяйте мишкою кожен процес і тисніть на кнопку & 171; вимкнути & 187; .

Отключение автозагрузки программы при поиске причины неработающих клавиш на клавиатуре

Неприємність може і викликати невдале оновлення операційної системи. Якщо воно якраз недавно було вироблено на комп'ютері, відкотите апдейт. У &171;десятці&187; для цього є зручна функція:

 1. Відкрийте додаток &171; Параметри & 187; .
 2. Переход в Параметры для отката последнего установленного обновления при поиске причины неработающих клавиш на клавиатуре
 3. Перейдіть до розділу & 171; оновлення та безпека & 187; .
 4. Переход к откату последнего установленного обновления в Windows 10 при поиске причины неработающих клавиш на клавиатуре
 5. Через ліву вкладку перейдіть до & 171; відновлення&187; , де побачите блок &171;повернутися до попередньої версії Windows 10&187; . У вас є 10 днів з моменту установки оновлення, після чого повернення стане недоступний. Відразу натисніть &171; почати & 187; , щоб приступити до відкату, або спершу дізнайтеся про цю дію більше за допомогою кнопки-посилання &171;Детальніше&187; .
 6. Откат последнего установленного обновления в Windows 10 при поиске причины неработающих клавиш на клавиатуре

Вам можуть допомогти і інші наші керівництва.

Читайте також:
Видалення оновлень в Windows 10 / Windows 7 (KB)
Відновлюємо до початкового стану Windows 10 / Windows 7

Причина 4: Вірус

Дуже часто віруси подібним способом порушують працездатність комп'ютера. Випадки, коли саме шкідливий софт не дозволяв користувачеві нормально набирати текст або виконувати інші дії, актуальні щорічно, тому ми настійно рекомендуємо перевірити свій комп'ютер за допомогою захисного програмного забезпечення. Для достовірного результату краще скористатися сторонніми програмами, а не вбудованим в систему захисником. Більш докладно про те, які утиліти і додатки для виконання цієї мети підходять найкраще, ми розповідали в іншому матеріалі.

Детальніше: боротьба з комп'ютерними вірусами

Антивирусная утилита для лечения компьютера Kaspersky Virus Removal Tool

Причина 5: Шлюб

Якщо ноутбук, на якому не працюють клавіші, новий, з великою часткою ймовірності можна судити про те, що вам попався бракований екземпляр. Звичайно ж, варто розуміти, що навіть на новому ноутбуці внаслідок неуважності користувача може виявитися вірус або він вже міг залити його, наприклад водою. Мова зараз йде не про це, а про пристрій, який стало некоректно функціонує вже практично відразу після покупки або через нетривалий термін при дуже дбайливої фізичної і програмної експлуатації.

При наявності гарантійного статусу обов'язково зверніться в магазин, в якому купували пристрій. Його можуть взяти на діагностику або відправлять вас в сервісний центр, де лептоп аналогічним чином заберуть на перевірку. У такій ситуації все, що вам залишається робити, &8212; чекати рішення від фахівців.

Ті ж правила стосуються і пристроїв, які, навпаки, були тільки що забрані з СЦ. В результаті помилки при ремонті або збірці могла постраждати клавіатура (найчастіше її шлейф), і виправленням цього повинні займатися майстри, які допустили помилку. Тому точно так же звертайтеся туди, куди раніше здавали ноутбук на ремонт, &8212; цей недолік зобов'язані виправити безкоштовно.

Причина 6: апаратні несправності

Однією з популярних причин проблем з клавіатурою стають саме апаратні проблеми, що виникли як самі по собі в ході експлуатації, так і після будь-яких впливів з боку Користувача. Далі перерахуємо список можливих ситуацій, які могли негативно позначитися на комплектуючому.

 • Неполадки зі шлейфом. Шлейф &8212; це кабель, що з'єднує комплектуючі з материнською платою, а пошкодитися він міг з різних причин. Часто він просто відходить з часом, і тоді потрібно розбирати ноутбук і перепідключати його. Шлейф може і перегинатися, через що страждає якість передачі сигналу і деякі клавіші перестають протискатися. Перераховані випадки бувають і наслідком недбалої заводської збірки, проявляючись, як правило, на початковому етапі використання лептопа, і займатися виправленням недоліку самостійно не потрібно &8212; здайте ноутбук по гарантії. Перепідключити шлейф старого пристрою можна самому, якщо є достатні знання, а при їх відсутності зверніться до майстрів.

  Варто враховувати, що шлейф може замикати або частково перетертися, і тоді його, швидше за все, поміняють разом з клавіатурою. Досвідчені користувачі іноді виправляють самі шлейфи без повної заміни клавіатури, але якщо ви до цієї категорії не належите, рекомендуємо не експериментувати, щоб випадково не порушити працездатність вже всього ноутбука.

  Пример клавиатуры ноутбука со шлейфом

  Шлейф цілком може пошкодитися і в ході користувальницького втручання, наприклад, коли людина розбирав лептоп для інших дій і не до кінця підключив шлейф або неправильно його уклав (треба стежити, щоб кабель був рівно встановлений в коннекторе), через що той став перетискатися. Звичайно, тут нічого не залишається як приступити до повторного розбирання і ретельної збірці. Додатково рекомендуємо скористатися двостороннім спіненим скотчем, обклеївши їм місце вигину. Інші особливості правильного укладання шукайте у відеороликах, присвячених грамотній збірці ноутбуків & 8212; це допоможе істотно знизити ймовірність зносу.

  Неакуратні дії і надмірна фізична сила при розбиранні ноутбука теж призводять до пошкодження кабелю, змушуючи людину займатися його ремонтом або повністю міняти клавіатуру. Якщо ви проливали рідину, шлейф також міг пошкодитися, що в більшості випадків викликає потребу заміни всієї клавіатури.

 • Неполадки з материнською платою. при відсутності видимих проблем зі шлейфом є сенс перевірити материнську плату. Зазвичай у неї трапляються збої в подачі живлення, і страждати через це може будь-який пристрій, в тому числі і клавіатура. Побічно підтверджує це і поведінку ноутбука в цілому: якщо ви стикаєтеся з його нестабільною роботою, наприклад, несподіваними вимиканнями, це активніше сигналізує про те, що шукати корінь проблем слід саме в материнській платі. Проте діагностувати подібне зможе тільки фахівець, всім іншим знову ж радимо звертатися в СЦ.
 • Читайте також:
  основні несправності материнської плати
  посібник з діагностики материнської плати комп'ютера

 • Несправності інших елементів. сюди можна віднести природний знос шлейфу або окислення струмопровідних доріжок (найчастіше в результаті залиття ноутбука рідиною), поломка кнопки на клавіатурі. Останнє & 8212; рідкість при декількох непрацюючих клавішах, але цілком реально, якщо ви, впустили на клавіатуру щось важке, вдарили по ній або спробували необережно зняти ковпачки для очищення комплектуючого від сміття. Бажаючим обійтися без кваліфікованого втручання несправні доріжки можна спробувати полагодити власноруч, наприклад, за допомогою струмопровідного клею або інших підручних засобів. З клавішами все йде набагато складніше, оскільки полагодити саме конструкцію часто дуже важко, і якщо у вас не вистачає умінь або така можливість відсутня, простіше або віддати ноутбук на ремонт, або купити б/у клавіатуру від цієї ж моделі лептопа, що продається по частинах, і акуратно замінити деякі клавіші.

  Читайте також:
  Заміна клавіш на клавіатурі ноутбука
  як дізнатися назву свого ноутбука

 • Вироблений ресурс. варто розуміти, що у будь-якої техніки є своя межа терміну служби, і якщо ноутбук у вас не новий, а клавіатурою ви користувалися часто, цілком ймовірно, що вона вже просто віджила покладений їй термін. Ремонтувати там зазвичай нічого, легше замінити її на таку ж нову.
 • Читайте також: правильна Заміна клавіатури на ноутбуці

Додаткова інформація

Крім основної інформації, хочемо так само зробити акцент на тому, що зрідка може вплинути на працездатність клавіатури, а також про те, як користуватися ноутбуком до заміни клавіатури.

Специфічні способи перевірки клавіатури

Оскільки розглянута ситуація буває викликана і програмними збоями, необхідно повноцінно виключити цю підозру або ж підтвердити його і не переходити до більш складної і витратної апаратної діагностики.

 • Якщо не працюють клавіші, які можуть застосовуватися в BIOS, перевірте їх там. Це, наприклад, стрілки, F-ряд, Enter,+/ -, Esc або сама клавіша для входу в БІОС. Коли конкретна клавіша не відгукується навіть в BIOS, з більшою часткою ймовірності можна судити про її апаратної несправності.

  Читайте також: як увійти в BIOS на ноутбуці Acer / MSI / Lenovo / Samsung / ASUS / Sony Vaio / HP

  Однак подібне може відбуватися і через &171;криво&187; встановлених оновлень БІОС. Якщо ви нещодавно оновлювали його прошивку, є ймовірність, що саме це і стало причиною збою. Перше, що має сенс спробувати, & 8212; скинути його налаштування.

  Детальніше: скидаємо настройки BIOS

  Друге &8212; повернути попередню версію.

  Детальніше: відкат BIOS на попередню версію

  Хочемо попередити вас про небезпеку цих дій. Прошивкою ви займаєтеся на свій страх і ризик, а можливі наслідки можуть привести до того, що комп'ютер просто не включиться. Обов'язково дізнайтеся більше інформації про процедуру оновлення BIOS, щоб убезпечити її проведення.

 • При наявності у вас або у ваших знайомих будь клавіатури з інтерфейсом USB або Bluetooth скористайтеся їй буквально на час перевірки. Підключивши зовнішній пристрій, почніть натискати ті клавіші, які не протискаються на вбудованій клавіатурі. Якщо вони функціонують, по всій видимості, несправність носить апаратний характер, а не програмний. Ви також можете попрацювати з нею на час, поки не віддасте ноутбук на ремонт.
 • При наявності на комп'ютері двох ОС обов'язково виконайте запуск другої системи і перевірте, чи працюють там проблемні клавіші. Для цієї мети також підійде і будь-який дистрибутив системи, що запускається з флешки. Ще один варіант &8212; скористатися завантажувальної флешкою, завантажившись з якої, Ви можете не встановлювати заново ОС, а відкрити, припустимо, консоль в середовищі відновлення і перевірити клавіші там.
 • Перевстановлення драйвера клавіатури. Рекомендація рідко кому допомагає, але виконати її все ж варто. Є невеликий шанс того, що файли драйвера були пошкоджені через проблеми з жорстким диском, або некоректно скачалися/встановилися.
  1. Відкрийте & 171; Диспетчер пристроїв & 187; , знайшовши це додаток через пошук в &171;пуску & 187; або клікнувши правою кнопкою миші по ньому.
  2. Запуск Диспетчера устройств при поиске причины неработающих клавиш на клавиатуре
  3. Розгорніть розділ &171;клавіатури&187; : швидше за все, там буде лише один пункт, за яким потрібно натиснути правою кнопкою миші і вибрати &171; видалити&187; (або &171;видалити пристрій&187; ).
  4. Удаление драйвера клавиатуры из Диспетчера устройств при поиске причин неработающих клавиш на клавиатуре
  5. Підтвердьте дію, а потім перезавантажте ноутбук. При включенні драйвер повинен встановитися автоматично, і коли відбудеться вхід в систему, можете перевіряти клавіші.

Використання екранної клавіатури

Щоб мати можливість користуватися непрацюючими клавішами до ремонту, найзручніше запускати віртуальну клавіатуру. Вона вже вбудована в операційну систему, і викликати її можна навіть перед входом в свій обліковий запис, якщо на ній встановлений пароль і ввести його фізично не вдається. У матеріалі за посиланням нижче ви знайдете інформацію про те, як відкрити її і скористатися на ноутбуці з будь-якою версією Windows.

Детальніше: запускаємо віртуальну клавіатуру на ноутбуці з Windows

Экранная клавиатура в Windows 10

Перепризначення клавіш

Ще один варіант &8212; перепризначення функції непрацюючої клавіші на працюючу. Він більше підійде для довгострокового використання, так як сам процес перепризначення може бути не з швидких, або ж якщо вам потрібно багато друкувати, і кожен раз викликати віртуальну просто незручно. До того ж не всі хочуть звертатися в сервісний центр, якщо не працює пара непопулярних клавіш.

Детальніше:
програми для перепризначення клавіш на клавіатурі
Перепризначаємо клавіші на клавіатурі в Windows 10 / Windows 7

більше статей на цю тему: