Налаштування роутерів з прошивкою DD-WRT в режимі репітера

Параметри головного роутера

Режим репітера має на увазі, що роутер на базі прошивки DD-WRT з'єднується з іншим мережевим обладнанням по бездротовій мережі, розширюючи тим самим покриття. Тому користувачеві доведеться для початку налаштувати головний маршрутизатор, який і підключений до мережі. Якщо його основна конфігурація вже готова, переходите до наступної інструкції, в іншому випадку спочатку відредагуйте мережеві параметри відповідно до інструкцій від провайдера або відшукайте статтю по використовуваної моделі на нашому сайті.

 1. Розберемо цей приклад на базі останньої прошивки маршрутизаторів від TP-Link, а власникам моделей від інших виробників знадобиться відшукати в веб-інтерфейсі ті ж самі пункти меню. Знайдіть Окремий розділ &171;робочий режим&187; на панелі або в інших меню Інтернет-центру.
 2. Переход к разделу выбора режима работы главного маршрутизатора для настройки роутеров с прошивкой DD WRT в режиме репитера
 3. Відзначте маркером пункт &171; точка доступу&187; або &171;AP&187; , збережіть зміни і відправте роутер на перезавантаження.
 4. Выбор режима работы главного маршрутизатора для настройки роутеров с прошивкой DD WRT в режиме репитера
 5. Не закриваючи веб-інтерфейс, перейдіть до налаштувань локальної мережі, тобто меню &171;LAN&187; , і перевірте вибраний режим. Для DHCP знадобиться запам'ятати встановлений IP-адреса, щоб при налаштуванні DD WRT не виникло збігів.
 6. Проверка типа подключения главного маршрутизатора для настройки роутеров с прошивкой DD WRT в режиме репитера
 7. Якщо ж ваш провайдер використовує Static IP або PPPoE, додатково перейдіть в розділ з настройками &171;DHCP&187; .
 8. Переход в раздел DHCP на главном маршрутизаторе для настройки роутеров с прошивкой DD WRT в режиме репитера
 9. Переконайтеся в тому, що параметр, що відповідає за включення DHCP-сервера, знаходиться у включеному стані.
 10. Проверка включения DHCP на главном маршрутизаторе для настройки роутеров с прошивкой DD WRT в режиме репитера
 11. Запам'ятайте/збережіть IP-адресу роутера, який вказаний на головній сторінці веб-інтерфейсу або в розділі з мережевими параметрами. Його можна поміняти, наприклад, на 192.168.0.10 , щоб не вносити зміни в конфігурацію другого пристрою. Якщо ж залишаєте його в стані за замовчуванням, враховуйте, що на другому пристрої адреса не повинен бути ідентичним.
 12. Проверка IP-адреса главного роутера для настройки роутеров с прошивкой DD WRT в режиме репитера

Налаштування маршрутизатора на DD-WRT

Тепер можна тимчасово закрити веб-інтерфейс головного роутера (він стане в нагоді тільки для звірки деяких налаштувань, якщо ви їх ще не знаєте) і підключити мережеве обладнання з прошивкою DD-WRT за допомогою LAN-кабелю до комп'ютера, щоб увійти в його налаштування і виконати дії для режиму повторювача. Ми розділили виконання даного завдання на послідовні кроки для спрощення розуміння процесу, тому поступово виконуйте кожен, уважно звіряючи свої налаштування з зазначеними.

Крок 1: Скидання налаштувань

Цілком ймовірно, що маршрутизатор, про який йде мова, використовувався для інших цілей і підключався до мережі. Зараз не потрібні його поточні настройки і створені віртуальні мережі, оскільки їх параметри можуть негативно позначатися на підключенні, тому першочергове завдання &8212; скидання пристрою до заводського стану. Для цього використовується фізична кнопка на самому обладнанні або віртуальна у веб-інтерфейсі. Загальну інструкцію по цій темі ви знайдете в іншому матеріалі на нашому сайті, перейшовши за наступним посиланням.

Детальніше: Скидання роутерів різних виробників до заводських налаштувань

Сброс параметров маршрутизатора для настройки роутеров с прошивкой DD WRT в режиме репитера

Крок 2: Авторизація у веб-інтерфейсі

Редагування параметрів для забезпечення роботи роутера в режимі репітера здійснюється через його веб-інтерфейс, тому вам доведеться відкрити браузер і виконати вхід в дане меню. Алгоритм дій для маршрутизаторів від різних виробників приблизно однаковий, але у деяких моделей є і свої особливості. Якщо у вас виникли труднощі з авторизацією, скористайтеся інструкціями з іншого нашого матеріалу.

Детальніше: вхід в веб-інтерфейс роутерів

Крок 2: параметри бездротової мережі

Якщо роутер функціонує в режимі репітера, значить, він підключається до основного маршрутизатора за допомогою бездротової мережі і розширює зону покриття. Основний процес налаштування якраз і відноситься до параметрів WLAN. Їх не так багато, тому перевірка та редагування не займуть багато часу.

 1. Після авторизації в Інтернет-центрі перейдіть на вкладку &171;Wireless&187; (зовнішній вигляд і розташування кнопок можуть дещо відрізнятися залежно від версій прошивки DD-WRT).
 2. Переход на вкладку беспроводной сети для настройки роутеров с прошивкой DD WRT в режиме репитера
 3. Відкриється перша вкладка &8212; &171;Basic Settings&187; , яка і потрібна для перевірки параметрів. Знайдіть блок конфігурації першого фізичного інтерфейсу і перевірте описані далі параметри, по необхідності редагуючи їх.
 4. Редактирование параметров беспроводной сети для настройки роутеров с прошивкой DD WRT в режиме репитера
 • Для &171;Wireless Mode&187; встановіть значення &171;Client Bridge&187; або &171;Repeater Bridge&187; в залежності від версії використовуваної прошивки і моделі роутера. Розгорніть випадаючий список, щоб побачити всі доступні варіанти.
 • &171;Wireless Network Mode&187; слід перебувати в стані &171;Mixed&187; .
 • Ширину каналу міняти не варто, оскільки досить і стандартного значення, але ось параметр &171;Wireless Channel&187; повинен відповідати вибраному каналу на головному маршрутизаторі.
 • &171;Wireless Network Name (SSID)&187; завжди встановлюється таким же, як і на головному пристрої, щоб не виникло складнощів при спробі доступу до локальної мережі.
 • Для останнього параметра &8212; &171;Wireless SSID Broadcast&187; встановіть значення &171;Enable&187; , зазначивши маркером даний пункт.

При переході між кроками не забувайте натискати кнопку для збереження налаштувань без перезавантаження роутера, щоб не витрачати час на його включення, але і не відбувався скидання обраних параметрів, коли змінюється розділ.

Крок 3: налаштування безпеки бездротової мережі

Не можна забувати про налаштування безпеки бездротової мережі, оскільки вони їм необхідно відповідати параметрам основного роутера, щоб не виникало конфліктів при спробі підключення. Однак якщо у вас є час і бажання, можете спробувати задати інші настройки, відключивши захист або ввівши інший пароль, перевіривши, як це позначиться на з'єднанні. В іншому випадку виконайте тільки наступну інструкцію.

 1. Перебуваючи в тому ж розділі &171;Wireless&187; , перейдіть на вкладку &171;Wireless Security&187; .
 2. Переход на вкладку безопасности беспроводной сети для настройки роутеров с прошивкой DD WRT в режиме репитера
 3. Знайдіть блок з назвою фізичного інтерфейсу і його SSID, який ви налаштовували в попередньому кроці, і звірте настройки з представленими далі.
 4. Проверка параметров безопасности беспроводной сети для настройки роутеров с прошивкой DD WRT в режиме репитера
  • &171;Security Mode&187; виберіть відповідно до чинного на головному роутері.
  • &171;WPA Algorithms&187; також повинен бути подібним до першого маршрутизатора.
  • &171;WPA Shared Key&187; завжди має мінімум вісім символів і копіює ключ доступу до мережі Wi-Fi, яка вже налаштована на основному пристрої. Інші параметри залишаються незмінними, але це меню вам ще стане в нагоді при виконанні завершального етапу.

Крок 4: налаштування WAN для маршрутизатора

Всі попередні дії не мають ніякого сенсу, якщо конфігурація мережі для маршрутизатора на базі DD-WRT не задана або вказана неправильно, оскільки тоді обладнання просто не підключиться до другого. Вам належить виконати ряд нескладних дій, щоб налаштувати з'єднання і вже приступати до перевірки результату розширення зони покриття бездротової мережі.

 1. У веб-інтерфейсі DD-WRT перейдіть на вкладку &171;Setup&187; .
 2. Переход на вкладку настройки подключения для настройки роутеров с прошивкой DD WRT в режиме репитера
 3. Для &171;Connection Type&187; зі списку виберіть пункт &171;Automatic Configuration &8212; DHCP&187; , не змінюючи при цьому &171;STP&187; .
 4. Выбор типа подключения для настройки роутеров с прошивкой DD WRT в режиме репитера
 5. Перейдіть до блоку &171;Network Setup&187; і переконайтеся, що локальний IP відрізняється від того, який встановлений на головному роутері, а маска підмережі, навпаки, відповідає. Задля &171;Gateway&187; якраз задайте IP-адресу головного роутера і за бажанням додайте локальний DNS, наприклад від Гугл & 8212; 8.8.4.4 .
 6. Выбор параметров IP-адресов и серверов для настройки роутеров с прошивкой DD WRT в режиме репитера

Крок 5: параметри брандмауера

Передостанній крок має на увазі відключення міжмережевого екрану на роутері з прошивкою DD-WRT, оскільки в режимі репітера йому треба отримувати Параметри від головного маршрутизатора, а не використовувати свої. Це не тільки не потрібно, але іноді призводить і до збоїв при підключенні. Благо відключення фаєрвола не займе у вас більше хвилини.

 1. Відкрийте вкладку &171;Security&187; .
 2. Переход на вкладку для отключения межсетевого экрана для настройки роутеров с прошивкой DD WRT в режиме репитера
 3. Перейдіть до підрозділу &171;Firewall&187; .
 4. Открытие раздела межсетевого экрана для настройки роутеров с прошивкой DD WRT в режиме репитера
 5. В блоці &171;Firewall Protection&187; встановіть для параметра &171;SPI Firewall&187; значення &171;Disable&187; , після чого збережіть налаштування.
 6. Отключение фаервола для настройки роутеров с прошивкой DD WRT в режиме репитера

Крок 6: створення віртуального SSID для підключення пристроїв

Залишилося тільки зробити віртуальну точку доступу, щоб пристрої могли знайти її в списку мереж і підключитися, використовуючи задані вами дані. Якщо раніше основна точка доступу налаштовувалася відповідно до параметрів головного роутера, то ця може мати абсолютно будь-яку назву і пароль.

 1. Знову відкрийте вкладку &171;Wireless&187; .
 2. Переход к созданию виртуальной точки доступа для настройки роутеров с прошивкой DD WRT в режиме репитера
 3. Змініть параметри вже створеного віртуального інтерфейсу для фізичного, з яким відбувалася взаємодія раніше, встановивши для нього мод &171;AP&187; , задавши будь-яку назву і обов'язково включивши &171;Wireless SSID Broadcast&187; .
 4. Редактирование параметров виртуальной точки доступа для настройки роутеров с прошивкой DD WRT в режиме репитера
 5. Якщо за замовчуванням віртуальні інтерфейси відсутні, створіть їх за допомогою кнопки &171;Add&187; , а потім Редагуйте значення пунктів.
 6. Создание новой виртуальной точки доступа для настройки роутеров с прошивкой DD WRT в режиме репитера
 7. Перейдіть на вкладку &171;Wireless Security&187; і налаштуйте захист відповідно до ваших потреб. Залиште мережу і зовсім відкритою, щоб користувачі могли підключатися до неї без попереднього введення пароля.
 8. Параметры безопасности виртуальной точки доступа для настройки роутеров с прошивкой DD WRT в режиме репитера

За умови, що всі налаштування виконані правильно, після перезавантаження мережевого обладнання в списку мереж ви виявите нову точку доступу, яка розширила зону покриття Wi-Fi, зможете підключитися до неї і вільно вийти в інтернет. У разі виникнення проблем з роботою режиму репітера уважно перевірте обрану конфігурацію і використовуйте підказки з матеріалу нижче.

Детальніше: вирішення проблем при підключенні роутера до роутера

більше статей на цю тему: