посилення сигналу 4G-модему своїми руками

У цьому матеріалі мова піде про посилення сигналу саме USB-модему, а не з роутером. Якщо ж вас цікавить взаємодія з таким типом мережевого обладнання, ознайомтеся з окремою тематичною статтею на нашому сайті, де знайдете всі існуючі методи, що дозволяють посилити сигнал при підключенні до мережі. При одночасній наявності маршрутизатора і 4G-модему рекомендуємо придивитися до Способу 5 цієї статті.

Детальніше: Як посилити сигнал Wi-Fi маршрутизатора

Спосіб 1: Використання іншого USB-роз'єму

В першу чергу слід спробувати найпростіші методи. Один з них полягає в підключенні модему до іншого вільного USB-роз'єму на комп'ютері або ноутбуці. Особливо актуальним даний варіант буде для тих користувачів, хто підключив мережеве обладнання до порту, розташованому на передній панелі ПК. Іноді слабкий сигнал пов'язаний з тим, що модему просто не вистачає харчування, тому краще його під'єднати до материнської плати. Власникам лептопів цей спосіб навряд чи допоможе, проте перевірити його нічого не заважає.

Выбор разъема для подключения модема при попытке усилить сигнал сети

Спосіб 2: Придбання подовжувача USB

Придбання подовжувача USB для підключення модему &8212; один з найбільш популярних і ефективних методів посилення сигналу. Так ви зможете підібрати оптимальне розташування пристрою в будинку, щоб не виникало проблем з перешкодами у вигляді стін. Рекомендується взяти кабель достовірніше і перевірити різні доступні точки, а потім вибрати кращу з усіх. Якщо мова йде про приватний будинок, він може розташовуватися на значній відстані від мережевої вишки і набагато нижче її, через що і виникають проблеми з якістю сигналу. Повісивши модем вище, цілком ймовірно істотне поліпшення якості зв'язку.

Приобретение удлинителя для модема при попытках усилить сигнал сети

При здійсненні цього методу не забувайте кожен раз перевіряти сигнал і швидкість мережі, щоб проводити власні виміри і визначати, де з'єднання було найкраще. Простіше це виконати через фірмове програмне забезпечення USB-модему, тому просто запустіть його, відкрийте вкладку &171; стан&187; , а потім почніть відстежувати якість сигналу та поточну швидкість.

Проверка состояния сети при попытке усилить сигнал модема разными методами

Спосіб 3: конструювання саморобної антени

Іноді саморобні антени виявляються досить ефективними, проте це залежить від багатьох умов, до яких відноситься обраний тип конструкції і правильність його реалізації. Деякі рекомендують використовувати звичайний дріт, а інші говорять про переробку супутникової антени. З усіма доступними варіантами ручного створення антен ви можете ознайомитися в іншому матеріалі на нашому сайті, перейшовши за посиланням нижче. Враховуйте, що не завжди такий пристрій виявляється дієвим, тому добре подумайте перед тим, як приступати до конструювання.

Детальніше: антена для модему своїми руками

Конструирование антенны для усиления сигнала модема

Спосіб 4: придбання направляючої антени

Всім небажаючим будувати власні антени або ж тим, кого такий варіант просто не влаштовує, рекомендуємо вдатися до вже готовим рішенням, які називаються напрямними антенами. Знайти їх буває складно, оскільки вони є далеко не у всіх магазинах електроніки. Тому може знадобитися зробити замовлення через Інтернет або сходити на радіоринок. Подивіться параметри і технічні характеристики доступних пристроїв і виберіть для себе оптимальне. Не соромтеся консультуватися і з продавцем, щоб отримати слушну пораду.

Приобретение готовой антенны для усиления сигнала модема

Спосіб 5: підключення модему до роутера

В якості останнього методу розберемо спільне використання роутера і 4G-модему для посилення сигналу другого. Організація подібного типу з'єднання дозволить не тільки розширити зону покриття, але і створить бездротову мережу, до якої зможуть під'єднатися відразу кілька користувачів. Однак для цього потрібно переконатися, що маршрутизатор має порт USB і підтримує модем. Після цього підключіть обладнання через цей самий роз'єм.

Подключение модема к роутеру для улучшения его сигнала

Наступний етап &8212; авторизація в веб-інтерфейсі роутера. Для цього він повинен бути підключений до комп'ютера або ноутбука за допомогою LAN-кабелю або по бездротовій мережі. Про те, як виконати вхід в Налаштування, читайте в універсальній інструкції на нашому сайті за посиланням нижче.

Детальніше: вхід в Налаштування роутерів

Залишається тільки змінити деякі параметри, щоб перевести маршрутизатор в необхідний режим роботи. У різних моделях пристроїв це здійснюється за певним алгоритмом, тому розглянемо два кардинально розрізняються варіанти, щоб кожен користувач зрозумів принцип настройки.

D-Link

У маршрутизаторах D-Link і багатьох інших моделях від різних виробників Налаштування 3G або 4G проводиться в швидкому режимі за допомогою вбудованого майстра, що відмінно підійде початківцям користувачам.

 1. Для цього після авторизації у веб-інтерфейсі розгорніть розділ &171; початок & 187; і виберіть пункт &171;Click&8217;n&8217;connect&187; або &171;швидке налаштування & 187; .
 2. Переход к быстрой настройке роутера D-Link для улучшения качества сигнала модема
 3. Якщо з'явиться попередження про відсутність підключення Ethernet кабелю, просто пропустіть його, адже при такому режимі роботи він не потрібен.
 4. Запуск мастера настройки роутера D-Link для расширения сигнала модема
 5. У формі вибору провайдера залиште значення &171;вручну&187; .
 6. Выбор провайдера при настройке роутера D-Link для улучшения сигнала модема
 7. Головний етап &8212; вибір типу підключення. У нашому випадку це буде &171;3G&187; або &171;LTE&187; залежно від того, який протокол підтримує USB-модем.
 8. Выбор режима работы при настройке роутера D-Link для улучшения сигнала модема
 9. При появі повідомлення про потребу введення PIN-коду, вкажіть його, щоб розблокувати мережеве обладнання, а потім завершите настройку.
 10. Разблокировка модема через роутер D-Link при улучшении его сигнала
 11. Для перевірки працездатності пристрою перейдіть до розділу &171;3G-модем&187; .
 12. Переход к просмотру состояния подключенного модема к роутеру D-Link
 13. Подивіться його стан, рівень сигналу і по необхідності змініть PIN-код через окреме меню.
 14. Проверка состояния подключенного модема к роутеру D-Link

ASUS

Другий варіант реалізації веб-інтерфейсу дозволяє обійтися без використання майстра настройки, адже робота з USB виведена в якості додатку. ASUS & 8212; найпоширеніший виробник, який використовує такий метод в своїх налаштуваннях, тому і розглянемо його.

 1. В Інтернет-центрі відразу ж перейдіть на російську мову для розуміння пунктів меню.
 2. Выбор языка роутера ASUS перед настройкой модема при улучшении его сигнала
 3. Зверніть увагу на блоки зліва, де через & 171; Загальні & 187; перейдіть до &171;USB-додаток&187; .
 4. Переход к приложению для настройки модема в роутере ASUS при улучшении его сигнала
 5. Почніть налаштування модему, перейшовши у відповідний робочий режим.
 6. Переход в режим настройки модема в роутере ASUS для улучшения его сигнала
 7. Активуйте цей режим, змінивши статус відповідає за дану операцію повзунка.
 8. Включение режима работы модема в роутере ASUS для улучшения его сигнала
 9. Введіть точку доступу та пароль, якщо цього вимагає оператор. Цю інформацію можна взяти в додатку, які ви використовуєте в операційній системі при роботі з модемом.
 10. Ввод параметров модема в роутере ASUS для улучшения его сигнала
 11. Після завершення застосуйте зміни, щоб маршрутизатор відправився на перезавантаження і почав своє функціонування.
 12. Сохранение параметров модема при его настройке в роутере ASUS

Якщо після застосування налаштувань і перезавантаження маршрутизатора Інтернет по Wi-Fi досі не лунає, значить, бездротова мережа ще не налаштована. Для установки її параметрів потрібно виконати всього кілька дій.

 1. У веб-інтерфейсі маршрутизатора перейдіть до розділу &171;Бездротовий режим&187; або &171;Wi-Fi&187; .
 2. Переход к настройкам беспроводного режима при улучшении сигнала модема через роутер
 3. У ньому активуйте точку доступу, щоб відобразилися допоміжні параметри.
 4. Включение беспроводной сети при улучшении сигнала модема через роутер
 5. У цьому меню поміняйте ім'я бездротової мережі, щоб її було простіше знайти в списку доступних.
 6. Заполнение информации о беспроводной сети при улучшении сигнала модема через роутер
 7. Після цього перейдіть до категорії & 171; захист бездротового режиму & 187; .
 8. Переход в раздел безопасности беспроводной сети при улучшении сигнала модема через роутер
 9. Встановіть рекомендований тип шифрування і впишіть пароль, який буде використаний при підключенні.
 10. Настройка защиты беспроводной сети при улучшении сигнала модема через роутер

більше статей на цю тему: