налаштування маршрутизатора Tenda N301

Підготовчі роботи

Безпосередньо перед переходом до налаштування маршрутизатора Tenda N301 потрібно виконати кілька простих дій, пов'язаних з підключенням і вибором місця для даного мережевого обладнання. Розпакуйте пристрій і підключіть його до комп'ютера. Якщо ця операція здійснюється вами вперше, можливо, представлені за наступним посиланням інструкції виявляться як ніколи до речі.

Детальніше: підключення роутера до комп'ютера
Распаковка роутера Tenda N301 для его подключения к компьютеру перед настройкой
Прямо під час підключення необхідно визначитися ще з одним фактором &8212; розташуванням роутера в квартирі або будинку. Якщо комп'ютери будуть підключатися до нього тільки через LAN-кабель, різниці в обраному місці немає, але ось при з'єднанні по Wi-Fi це грає важливу роль, особливо у великому приміщенні.


У матеріалі, де ми розповідаємо про посилення сигналу маршрутизатора, є наочне пояснення того, як вибране місце впливає на якість сигналу і які електронні прилади можуть позначитися на його погіршенні. Ознайомтеся з цією інформацією, якщо ще не встигли підібрати місце для установки Tenda N301 або бажаєте зробити це по-розумному.

Детальніше: посилення сигналу роутера своїми руками
Выбор расположения для роутера Tenda N301 в доме перед его настройкой

Авторизація у веб-інтерфейсі

Вхід в веб-інтерфейс маршрутизатора &8212; ще один важливий момент, виконання якого здійснюється перед основним етапом конфігурації. Справа в тому, що якраз в цьому меню і проводиться подальша настройка, тому так важливо розібратися з правильним входом в нього. Для цього слід визначити логін, пароль і адресу, який вводиться в веб-браузері. Цій темі присвячено окреме керівництво на нашому сайті, де розповідається про доступні методи пошуку інформації.

Детальніше: визначення логіна і пароля для входу в веб-інтерфейс роутера

Авторизация в веб-интерфейсе маршрутизатора Tenda N301 для его дальнейшей настройке

Ручна настройка роутера Tenda N301

Як тільки ви прочитали і реалізували всі описані вище етапи, можна сміливо переходити до конфігурації маршрутизатора Tenda N301. Ми розбили весь процес на послідовні етапи з метою спрощення розуміння конфігурації. Додатково уточнимо, що інструкція базується на останній версії веб-інтерфейсу, де все ще відсутній майстер швидкого налаштування, тому дії доведеться проводити вручну, що трохи ускладнює операцію, але все одно впоратися з нею цілком реально навіть новачкові.

Крок 1: Підключення до мережі (WAN)

Перший етап загального конфігурування роутера &8212; підключення його до мережі від провайдера, від чого і залежить доступ до Інтернету. Вся складність цього кроку полягає в необхідності отримання інформації від постачальника Інтернет-послуг, якщо він не надає спеціальні інструкції по налаштуванню з'єднання. Однак давайте розберемося з усім по порядку, розглянувши кожен сучасний протокол.

 1. Після успішної авторизації у веб-інтерфейсі Tenda N301 перейдіть до розділу &171;Internet Settings&187; .
 2. Переход к настройке проводного подключения роутера Tenda N301 через его веб-интерфейс
 3. Зв'яжіться з технічною підтримкою провайдера або самостійно знайдіть інструкції на сайті або в договорі, щоб дізнатися, який тип з'єднання він використовує. Почнемо зі статичної IP-адреси. Для настройки цього протоколу відзначте маркером відповідний пункт.
 4. Активация статического адреса при выборе протокола подключения во время настройки сети роутера Tenda N301
 5. Встановіть надану постачальником IP-адресу, маску підмережі, шлюз за замовчуванням та DNS-сервери. Перед збереженням обов'язково перевірте інформацію, оскільки помилка навіть в одній цифрі провокує появу проблем зі з'єднанням.
 6. Настройка протокола со статическим адресом сети путем заполнения необходимых полей в настройках Tenda N301
 7. Якщо мова йде про протокол динамічного IP-адреси, який зараз є найпопулярнішим якраз через простоту з'єднання, встановіть маркер у пункту &171;Dynamic IP&187; .
 8. Переключение на протокол получения сети динамического адреса в настройках роутера Tenda N301
 9. Нічого редагувати в цьому протоколі вносити не потрібно, про що і буде сказано у вікні веб-інтерфейсу, тому просто застосуєте інші зміни, почекайте кілька хвилин, поки роутер повністю перезавантажиться, а після перевіряйте доступ до мережі.
 10. Информация о динамическом протоколе подключения проводной сети в настройках роутера Tenda N301
 11. У Російській Федерації все ще популярний протокол PPPoE, а для його активації провайдер присвоює кожному клієнту ім'я користувача і пароль. Знайдіть ці відомості в отриманій документації або зверніться безпосередньо до підтримки. У меню Налаштування введіть свої дані та збережіть зміни.
 12. Заполнение логина и пароля при настройке протокола сетевого подключения в настройках роутера Tenda N301

Виконавши даний етап конфігурації, роутер знадобиться перезавантажити, після чого доступ до мережі повинен бути отриманий, але за умови, що всі дії здійснені правильно. Відкрийте будь-який веб-оглядач і перевірте, як відкриваються сайти. Якщо раптом виникли проблеми з відкриттям всіх сайтів, знову поверніться в це меню і переконайтеся в коректності обраних налаштувань. Для впевненості зателефонуйте в технічну підтримку і попросіть перевірити вашу лінію.

Крок 2: Бездротова мережа (Wi-Fi)

У сучасному світі практично в кожній квартирі або в кожному будинку є хоча б один пристрій, що підключається до роутера через Wi-Fi, будь то ноутбук, планшет, смартфон або навіть персональний комп'ютер з додатково придбаним адаптером. В такому випадку обов'язково слід налаштувати бездротову мережу через веб-інтерфейс Tenda N301, для чого виконайте наступне:

 1. Відкрийте розділ &171;Wireless Settings&187; , натиснувши на цю кнопку на панелі зліва.
 2. Переход к настройкам беспроводной сети роутера Tenda N301 через веб-интерфейс
 3. Активуйте бездротову мережу, пересунувши відповідний повзунок.
 4. Кнопка для включения или выключения беспроводной сети в настройках роутера
 5. Приступайте до Налаштування Wi-Fi, почавши зі зміни імені Мережі, з яким вона буде відображатися в списку доступних. Ознайомтеся з унікальною функцією Tenda, що дозволяє приховати мережу, прочитавши її опис і активувавши/відключивши за необхідності.
 6. Выбор имени для беспроводной сети при ее настройке в веб-интерфейсе Tenda N301
 7. Розгорніть спадне меню &171;Security Mode&187; і виберіть рекомендований тип захисту бездротової точки доступу.
 8. Выбор уровня защиты беспроводной сети при ее настройке в веб-интерфейсе роутера Tenda N301
 9. Задайте для неї пароль, що складається мінімум з восьми символів. Його потрібно ввести кожному пристрою при першому підключенні до Wi-Fi.
 10. Ввод нового пароля для беспроводной сети при ее настройке через веб-интерфейс роутера Tenda N301
 11. Опустіться до блоку &171;Wi-Fi Signal Strength&187; , і переконайтеся в тому, що маркер встановлений біля пункту &171;High&187; . Цей параметр відповідає за потужність передавача. Якщо вона знаходиться на низькому значенні, зона покриття відчутно зменшується, тому важливо забезпечити найкращий сигнал.
 12. Настройка уровня сигнала беспроводной сети при ее настройке в веб-интерфейсе роутера Tenda N301
 13. Якщо хочете зробити так, щоб точка доступу працювала тільки в певний час, налаштуйте розклад. Для початку активуйте його, потім вкажіть дозволений час і дні, в які до мережі можна буде підключатися, зазначивши кожен з них галочкою.
 14. Настройка расписания доступа к беспроводной сети при ее настройке через веб-интерфейс роутера Tenda N301
 15. WPS &8212; функція, що дозволяє підключити до роутера без введення пароля, натиснувши по спеціально відведеній кнопці на корпусі або ввівши PIN-код. У розглянутому розділі активуйте цей режим, і в майбутньому у нового обладнання не виникне проблем із з'єднанням. Ця технологія є практично в кожному сучасному маршрутизаторі, тому потрібно знати всі її тонкощі і правила використання, адже це значно спрощує процес підключення до бездротової мережі. Розгорнуту інформацію про WPS читайте в іншій статті на нашому сайті за посиланням нижче.

  Читайте також: Ч то таке і навіщо потрібен WPS на роутері

 16. Управление функцией быстрого подключения к беспроводной сети роутера Tenda N301
 17. Параметри Wi-Fi змінювати не потрібно, але якщо раптом колись знадобиться задати частоту каналу або поміняти його номер, зверніться до цього ж розділу в веб-інтерфейсі, не забувши зберегти нові настройки.
 18. Настройка общих параметров беспроводной сети роутера Tenda N301 при ее создании через веб-интерфейс

Для перевірки настройки бездротової точки доступу підготуйте будь-який смартфон, планшет або лептоп, відкрийте список доступних мереж і підключіться до щойно створеної, ввівши встановлений пароль. Відразу ж після з'єднання можна використовувати Інтернет в штатному режимі. Якщо раніше ви не стикалися з підключенням маршрутизатора до телефону або ноутбука через бездротову мережу, наведені далі інструкції допоможуть розібратися з правильним виконанням поставленого завдання.

Детальніше:
підключення ноутбука до Wi-Fi через роутер
підключення телефону до роутера через Wi-Fi

Крок 3: керування підключеними пристроями

У Tenda N301 є меню, призначене для контролю підключених пристроїв, тому ми вирішили коротко згадати і його, розповівши про присутні можливості конфігурації, що особливо актуально тим, хто дійсно контролює кожне обладнання.

 1. Для початку моніторингу та управління відкрийте розділ &171;Bandwidth Control&187; .
 2. Переход в меню управления подключенными к веб-интерфейсу устройствами в Tenda N301
 3. Зверніть увагу на значок олівця, який призначений для перейменування підключених пристроїв. У них у всіх є своя, незмінна MAC-адреса, тому перейменований ПК або смартфон завжди буде відображатися тут з такою ж назвою. Завдяки цьому ви не заплутаєтеся при подальшому управлінні.
 4. Кнопки для редактирования имен подключенных к веб-интерфейсу устройств в Tenda N301
 5. Наступна можливість конфігурування &8212; установка швидкісного ліміту на скачування, що стане в нагоді в ситуаціях, коли до маршрутизатора одночасно підключено відразу кілька комп'ютерів і кожен користувач бажає щось завантажити з інтернету. Вимкніть ліміт або налаштуйте його так, як вам потрібно, встановивши для кожного девайса персональне обмеження.
 6. Выпадающие меню для редактирования ограничений по скорости скачивания для каждого подключенного устройства в Tenda N301
 7. Якщо потрібно, перемикайте повзунок навпроти назви пристроїв для відключення будь-якого з них від мережі. Тільки враховуйте, що після цього їм доведеться підключатися заново, ви ж не зможете вручну зробити з'єднання через це ж меню.
 8. Кнопки для отключения подключенных к роутеру устройств в веб-интерфейсе Tenda N301
 9. Остання категорія цього вікна &8212; заблоковані пристрої. Керуйте ними, розширюючи цей список, або видаляйте раніше додане обладнання.
 10. Управление списком заблокированных устройств через веб-интерфейс роутера Tenda N301

Крок 4: використання маршрутизатора як ретранслятора

Розглянута модель маршрутизатора Tenda N301 може використовуватися як ретранслятор, підключаючись до вже існуючої мережі Wi-Fi для отримання доступу до Інтернету. Розробники пропонують на вибір відразу три різних режиму, кожен з яких має свої особливості. Давайте розберемося з усіма ними, щоб зрозуміти, коли і який знадобиться застосувати.

 1. Відкрийте меню &171;Wireless Repeating&187; , де вкажіть один з варіантів репітера, після чого на екрані з'являться його налаштування.
 2. Выбор одного из вариантов рабочего режима повторителя роутера Tenda N301
 3. Спершу розглянемо найцікавіший режим під назвою &171;WISP&187; . Початкове його призначення полягало в резервному підключенні до будь-якої мережі Wi-Fi в разі, якщо з провідним з'єднанням відбулися неполадки. Однак зараз ви просто можете вибрати відповідну мережу зі списку та негайно підключитися до неї. Цей режим підійде і для під'єднання до відкритих мереж, не турбуючись про те, що трафік може бути перехоплений.
 4. Настройка первого режима повторителя через веб-интерфейс роутера Tenda N301
 5. Універсальний повторювач детально розбирати не будемо, оскільки у нього немає ніяких особливостей. Його настройка здійснюється приблизно так само, як і у випадку з першим режимом, але при цьому автоматичного перемикання в разі втрати доступу до WAN вироблено не буде. Якщо говорити про &171;AP Mode&187; , то він працює як відмінний засіб розширення зони покриття мережі. Активуйте його і підключіть Tenda N301 до іншого маршрутизатора, використовуючи будь-який вільний порт, а налаштування автоматично будуть підхоплені.
 6. Настройка второго режима повторителя через веб-интерфейс роутера Tenda N301

Не забувайте про те, що якщо ви не використовуєте режим повторювача, його необхідно відключити, помістивши маркер у відповідне положення. В іншому випадку можуть спостерігатися проблеми з отриманням сигналу через WAN.

Крок 5: Батьківський контроль

Головний недолік поточної версії веб-інтерфейсу Tenda N301 &8212; відсутність просунутої системи безпеки, яка пропонувала б блокувати MAC-адреси пристроїв або фільтрувати IP. Розробники вирішили додати лише батьківський контроль, дозволяючи управляти активністю вже підключених пристроїв. Якщо ви зацікавлені в установці обмежень для одного або декількох комп'ютерів або смартфонів, виконайте наступний алгоритм:

 1. Відкрийте меню конфігурації, натиснувши по напису &171;Parental Controls&187; .
 2. Переход к разделу родительского контроля для его настройки в веб-интерфейсе роутера Tenda N301
 3. Ознайомтеся зі списком підключеного обладнання. Керуйте ним або відстежуйте час підключення для визначення того, яке ім'я належить конкретному апарату. Вище ми вже говорили, що девайси можна перейменовувати, щоб не заплутатися в подальшому управлінні. Вимкніть будь-який з них, пересунувши перемикач з колонки &171;Manage&187; .
 4. Включение функции родительского контроля и выбор устройства для настройки в Tenda N301
 5. Налаштування доступу реалізовано приблизно так само, як і з активністю бездротової мережі. Виберіть дозволений час і дні, для яких воно буде активно, виділивши кожен пункт галочкою.
 6. Выбор расписания действия родительского контроля через веб-интерфейс роутера Tenda N301
 7. Можна обійтися і без розкладу, якщо потрібно тільки обмежити доступ до певних сайтів. Для цього виберіть правило, що дозволяє або забороняє, а потім складіть список з усіх адрес веб-ресурсів, які хочете обмежити або дозволити.
 8. Добавление сайтов для ограничения при настройке родительского контроля маршрутизатора Tenda N301

Додатково уточнимо, що при використанні правил батьківського контролю рекомендується поміняти логін і пароль від веб-інтерфейсу, щоб дитина не зміг самостійно вплинути на Параметри, обійшовши тим самим заборони. Про це ми розповімо в завершальному етапі налаштування Tenda N301.

Крок 6: Розширені параметри

Ті параметри, які навряд чи доведеться змінювати звичайному користувачеві, розробники веб-інтерфейсу роутера винесли в окреме меню, де зібрані всі налаштування, що не входять ні в один з попередніх розділів.

 1. Для початку відкрийте розділ &171;Advanced&187; .
 2. Переход в дополнительные настройки маршрутизатора Tenda N301 через веб-интерфейс
 3. Перший блок називається &171;Static IP&187; і дозволяє додати будь-який пристрій, надавши йому статичну IP-адресу. Необхідно Цього для внесення обладнання в список заблокованих або установки персональних правил в сторонньому міжмережевому екрані. Знадобиться знати його MAC-адресу, а в цьому меню залишиться тільки присвоїти статичний IP і задати назву.
 4. Создание профиля со статическим адресом устройства в продвинутых настройках роутера Tenda N301
 5. Наступний блок налаштувань &8212; &171;DDNS&187; &8212; відповідає за підключення облікового запису для отримання динамічної DNS-адреси. Найчастіше це потрібно тим користувачам, які хочуть присвоїти роутера доменне ім'я або виробляють з ним інші маніпуляції на своєму локальному сервері. Обліковий запис реєструється на одному зі спеціальних сайтів, а потім її дані вводяться в цьому блоці і здійснюється підключення.
 6. Заполнение информации о динамическом доменном имени маршрутизатора Tenda N301
 7. Користувачі, яким треба змінити параметри демілітаризованої зони або включити універсальну підтримку Plug and Play, можуть зробити це в останніх двох блоках розглянутого меню.
 8. Просмотр дополнительных функций в расширенных настройках роутера Tenda N301

Можливо, в майбутньому деякі параметри звідси будуть перенесені в тематичні розділи, де кількість налаштувань значно збільшиться, але для цього доведеться почекати виходу нової прошивки, якщо розробники взагалі займаються їй.

Крок 7: Адміністрування

Завершальний етап налаштування Tenda N301 &8212; параметри адміністрування. Сюди відносяться стандартні функції, присутні в кожному веб-інтерфейсі маршрутизатора, але є і кілька цікавих моментів, з якими ми теж пропонуємо розібратися.

 1. При налаштуванні батьківського контролю вже було сказано про те, що непогано б поміняти пароль для доступу до Інтернет-центру, позбавляючи тим самим дитини можливості вручну змінити налаштування. Здійснюється це якраз в першому блоці меню Адміністрування.
 2. Переход в раздел Администрирование и изменение пароля доступа к роутера Tenda N301
 3. Далі йде нестандартний блок &8212; &171;WAN Parameters&187; , де можна поміняти ім'я сервера, встановити нове значення MTU, виконати клонування MAC-адреси або обмежити швидкість з'єднання по дроту. Якщо ви не знаєте, за що відповідає конкретний пункт, краще не вносити ніяких змін, щоб не довелося потім скидати всю конфігурацію.
 4. Настройка параметров проводного подключения через администрирование роутера Tenda N301
 5. Розробники вирішили не виносити настройки локальної мережі в окреме меню, тому Параметри LAN теж виставляються через адміністрування. Тут ви можете поміняти IP роутера, задати йому нову маску підмережі, відключити DHCP-сервер або відредагувати діапазон його адрес. Деяким користувачам потрібно встановити і бажані DNS-адреси, що теж можна ввести тут. Про потребу змін цих значень ми говорили в іншому матеріалі про налаштування WDS для TP-Link. Ця ж інформація актуальна для Tenda.

  Детальніше: Налаштування WDS на маршрутизаторах TP-Link

 6. Настройка параметров локальной сети в администрирование роутера Tenda N301
 7. В &171;Remove Web Management&187; налаштовується віддалений вхід в роутер, дозволяючи системному адміністратору підключитися до нього без прямого доступу. Порт за замовчуванням вже встановлений, тому його не доведеться задавати вручну, однак якщо ви хочете відключити цей режим, зніміть галочку з відповідного пункту.
 8. Использование функции удаленного подключения к маршрутизатору Tenda N301
 9. В обов'язковому порядку переконайтеся, що параметри дати і часу виставлені правильно, якщо використовуєте розклад для доступу до Wi-Fi або активували батьківський контроль. Це треба для того, щоб роутер коректно виконував завдання розкладу відповідно до реального часу.
 10. Настройка времени в разделе Администрирование веб-интерфейса роутера Tenda N301
 11. В кінці розглянутого меню знаходиться ряд кнопок, що відповідають за виконання певних дій з даними мережевим обладнанням. Далі ми детально розповімо про призначення кожної з них.
 12. Кнопки для управления маршрутизатором Tenda N301 через его веб-интерфейс
 • &171;Reboot Router&187; &8212; натискання по цій кнопці відразу ж відправляє роутер на перезавантаження. Її можна використовувати, якщо необхідно перезапустити маршрутизатор, але не хочеться йти до нього для натискання по фізичній кнопці.
 • &171;Reset to Factory Defaults&187; &8212; виконує скидання до налаштувань за замовчуванням. Актуально в тих випадках, коли користувач спочатку встановив неправильну конфігурацію маршрутизатора, через що виникли проблеми з доступом до мережі.
 • &171;Backup a Configuration File&187; &8212; збереження резервної копії поточних налаштувань у вигляді окремого файлу. Зазвичай в її створенні немає сенсу, оскільки навіть в разі випадкового скидання параметрів більшість з них задаються заново за кілька хвилин. Однак якщо ви налаштували заборонені сайти батьківського контролю або величезна кількість пунктів адміністрування і боїтеся втратити всі їх, краще зробіть копію і збережіть її на комп'ютері.
 • &171;Restore a Configuration File&187; &8212; використовуйте для завантаження згаданого вище файлу при бажанні відновити настройки.
 • &171;Export Syslog&187; &8212; експортує журнал подій роутера в файл, для чого теж важлива правильна настройка часу.
 • &171;Firmware Upgrade&187; &8212; натисніть по цій кнопці, якщо хочете завантажити нову версію прошивки, файл якої попередньо завантажили з офіційного сайту.

Відзначимо про наявність фірмового мобільного додатку Tenda, яке може використовуватися для налаштування бездротової мережі. Його можна завантажити з Google Play Маркет або App Store, підключити до Wi-Fi роутера і приступити до Налаштування поточних параметрів. Приблизно за таким же принципом працює програма від TP-Link, про яку ми розповідали в іншій статті на нашому сайті.

Детальніше: Налаштування роутерів через телефон

більше статей на цю тему: