емулятори приставок Sega для PlayStation Portable

эмулятор sega для psp
Бібліотека існуючих ігор для кишенькової консолі PSP досить обширна, проте деяким прискіпливим власникам цього може здатися мало. Тут їм на допомогу приходять емулятори інших ігрових систем, зокрема, приставок від Sega, про які ми і хочемо розповісти в статті далі.

Емулятори SEGA для PSP

Насамперед відзначимо, що про емуляцію приставок Sega Saturn і Dreamcast можна забути: залізо у ПСП занадто слабке для відтворення ігор цієї консолі. Однак доступні емулятори 8-бітної Sega Master Systems, більш знайомої користувачеві з СНД 16-бітної Sega Mega Drive, відомої як Genesis, а також варіанти Sega CD і портативної приставки Game Gear. Розглянемо найбільш популярні рішення.

SMS Plus PSP

Перший емулятор, який ми хочемо представити, називається SMS Plus PSP. Він випущений досить давно і технічно покинутий, проте як і раніше актуальний. З особливостей відзначимо можливість призначати "турбо" - кнопки, функцію перемотування (прогрес в грі за останні 20 секунд можна відкотити) і настройку дозволу екрану.

Приложение-эмулятор Сеги SMS Plus PSP для PlayStation Portable

Російської локалізації в додатку немає, проте інтерфейс інтуїтивно зрозумілий. Підтримуються Romи практично будь-якого формату, проте хакі (призначені для користувача модифіковані образи) можуть і не заробити.

Завантажити SMS Plus PSP

MasterBoy

Наступним розглянемо додаток MasterBoy. Цей емулятор не обмежується відтворенням ігор для Sega Master Systems-він також дозволяє грати в тайтли для Sega Game Gear і Nintendo GameBoy Color. Крім цієї особливості, згадаємо можливість настройки колірної схеми і вільне перепризначення управління.

Эмулятор Сеги MasterBoy для PlayStation Portable

З мінусів відзначимо знову-таки відсутній російську мову, проблеми з відтворенням деяких ROMов, а також можливі зависання і вильоти на останніх моделях ПСП (варіації Go і E1000 Street). Втім, в цілому емулятор непоганий і більшість ігор з підтримуваних платформ відтворює коректно.

Завантажити MasterBoy

PicoDrive

Мультисистемний емулятор, основною платформою якого є SEGA Mega Drive. Добре знайомий бувалим користувачам ПСП як самий просунутий на момент виходу, оскільки без праці здатний запускати навіть великовагові хакі. Крім того, Пікодрайв &8212; єдиний додаток, яке коректно емулює апаратне збереження на картриджах Mega Drive і дозволяє вибирати його тип.

Эмулятор Сеги PicoDrive для PlayStation Portable

PicoDrive володіє розширеними настройками графіки, завдяки чому можна тонко налаштувати відображення гри, наприклад, окреме масштабування як спрайтів переднього, так і заднього планів. З мінусів відзначимо тільки англійська або японська мови інтерфейсу, а також застарілий код: сучасні версії Пікодрайв розробляються тільки у вигляді модуля для згаданого нижче RetroArch. Втім, окрема версія PicoDrive як і раніше доступна.

Завантажити PicoDrive

RetroArch

Відому оболонку для емуляторів старих ігрових приставок не так давно портували під PSP. Крім продуктів Сега (у варіанті для даної платформи підтримуються всі аж до Saturn) РетроАрк вміє емулювати 8 - і 16-бітові консолі від інших виробників, зокрема, Nintendo, а також екзотику на зразок комп'ютерів MSX і PC Engine.

Эмулятор Сеги RetroArch для PlayStation Portable

Звичайно, варіант для портативної приставки урізаний за можливостями порівняно з версією для Android, проте новий функціонал і поліпшення стабільності проте привносяться – RetroArch на сьогоднішній день залишається єдиним емулятором для PSP, який все ще розвивається. Модуль, який емулює приставки Сега, заснований на ядрі picodrive, тому в даному плані плюси і мінуси РетроАрк ті ж, що і у згаданого вище додатки.

Завантажити RetroArch

Висновок

Ми познайомили вас з основними емуляторами консолей Sega для приставки PlayStation Portable. Незважаючи на те що більшість представлених програм випущені вже досить давно, зі своїм завданням вони справляються непогано &8212; на старенькій ПСП вийде пограти в знайомих з дитинства Aladdin або «чорного Плаща».

більше статей на цю тему: