Чому Telegram не вантажиться на Android-пристрої

Причина 1: проблеми з підключенням до Інтернету

В першу чергу переконайтеся, що з вашим Інтернет-підключенням все в порядку. Запустіть браузер на мобільному пристрої та спробуйте завантажити кілька різних веб-сторінок. У разі виявлення неполадки можна спробувати включити і вимкнути режим «у літаку» , при якому деактивуються всі модулі зв'язку, що дозволяє перезапустити їх роботу. Кнопка, як правило, знаходиться в шторці або у відповідному розділі штатних »Налаштування" .

не грузит телеграмм на андроид-01

При використанні мобільних даних перевірте коректність налаштувань підключення до мережі. Раніше ми розбирали, як правильно налаштувати Інтернет від різних операторів зв'язку.

Детальніше: Налаштування Інтернету на телефоні Android

Якщо користуєтеся Wi-Fi, перезавантажте роутер.

За умови, що способи вище не допомогли налагодити роботу Інтернету на Android-пристрої, можете спробувати скинути мережеві настройки, після чого всі параметри підключення повернуться до початкових. Ймовірно, з якихось причин вони збилися &8212; наприклад, через втручання сторонніх додатків, що взаємодіють з мережевим підключенням.

 1. Відкрийте системні «Налаштування» , потім перейдіть до розділу " додаткові налаштування» / & 171; Система та оновлення & 187; .
 2. не грузит телеграмм на андроид-03
 3. Виберіть пункт " створити резервну копію та перезавантажити» і натисніть на рядок " скинути налаштування телефону» або просто тапніте по &171; Скидання&187; .
 4. не грузит телеграмм на андроид-04
 5. Далі залишиться торкнутися функції " Скидання налаштувань мережі» і підтвердити дію.
 6. не грузит телеграмм на андроид-05

Сам алгоритм дій, як правило, різний і залежить від виробника, версії операційної системи, використовуваної оболонки андроїда. Але в будь-якому випадку можете скористатися рядком пошуку штатних»Налаштування" .
не грузит телеграмм на андроид-06

Причина 2: Неполадки в роботі Програми

Коли Telegram не вантажиться на Android-пристрої, то не виключені і проблеми з самим додатком. Розберемо найбільш поширені неполадки і шляхи їх вирішення.

Спосіб 1: Очищення кешу та даних

Кеш-це тимчасові дані, які зберігаються на пристрої Android під час використання Програм. В результаті роботи месенджера також залишаються такі файли, причому буває і так, що їх обсяг досить великий – в Telegram відбувається завантаження великих мультимедійних файлів, аж до відеороликів розмірів більше 100 МБ. Щоб виправити неполадку, що виникла з додатком, спробуйте очистити його кеш. Робиться це за допомогою вбудованих засобів і функцій самого месенджера. Переходьте за посиланням, щоб ознайомитися зі способами очищення кеша.

Детальніше: очищення кешу в Telegram для Android
не грузит телеграмм на андроид-07

Спосіб 2: Оновлення версії Програми

Збої в роботі можуть відбуватися і через використання вже застарілої версії месенджера. Розробник досить часто випускає оновлення, які призначені для виправлення різних багів і поліпшення стабільності роботи. Установка актуальних апдейтів може допомогти нормалізувати і стабілізувати функціонування Telegram, тому рекомендуємо оновити софт. Про те, як це зробити, писав наш автор в окремому керівництві.

Детальніше: оновлення месенджера Telegram для Android
не грузит телеграмм на андроид-08

Спосіб 3: Перевстановлення

Якщо нічого не допомогло, може знадобитися перевстановлення месенджера. Ймовірно, відбулися досить серйозні збої або пошкодження файлів програмного забезпечення, які не вирішуються очищенням кешу або оновленням. В цьому випадку досить повністю видалити Telegram з Android-пристрої, потім знову його завантажити і встановити, використовуючи можливості одного з магазинів додатків або APK-файл.

Читайте також: видалення месенджера Telegram на Android

Причина 3: збої на сервері

Збої на сервері також є однією з найбільш поширених неполадок, в результаті яких не вантажиться Телеграм, список чатів і каналів або контент всередині них. Щоб це перевірити, можете скористатися спеціальними ресурсами, за допомогою яких вийде відстежити працездатність серверів Telegram. Одним з найпопулярніших ресурсів є Downdetector.

Перейти до онлайн-сервісу Downdetector

 1. Перейдіть за посиланням вище, і ви потрапите на головну сторінку служби.
 2. не грузит телеграмм на андроид-09
 3. Щоб перевірити стабільність роботи, можна використовувати рядок пошуку, ввівши туди назву месенджера.
 4. не грузит телеграмм на андроид-10
 5. Якщо ви побачите напис &171;User reports indicate no current problems at Telegram&187; , значить, падіння серверів не помічені. Нижче знайдете графік, за допомогою якого можна визначити, чи були останнім часом збої на стороні серверів. У процентному співвідношенні показано, з яким видом по проблеми відбуваються найчастіше-на сайті або в клієнті ( «App» ).
 6. не грузит телеграмм на андроид-11

Варто відзначити, що падіння серверів Телеграм бувають тільки вибірково в одній з країн, і не завжди це оперативно відбивається на цьому і подібних йому сайтах.

Причина 4: Активний ліміт трафіку даних

Telegram не вантажиться в тому випадку, якщо при використанні мобільних даних Активний ліміт трафіку, який призначений для економії мегабайт вашого тарифного плану. Перевірте, чи включена опція в " Налаштуваннях» :

 1. Через »Налаштування" перейдіть до розділу «Мобільна мережа» , потім виберіть " трафік даних» .
 2. не грузит телеграмм на андроид-16

 3. Ви потрапите у вікно з інформацією про використаний трафіку, а також додатках, які споживають його. Якщо у вас дві сім-карти, то перемикатися між ними можна за допомогою вкладок вгорі. Виберіть потрібну сімку, потім натисніть на рядок " обмеження трафіку даних» і вимкніть обмеження. Це може стосуватися як денного, так і місячного ліміту.
 4. не грузит телеграмм на андроид-13

Враховуйте, що після відключення функції додаток буде споживати трафік понад норму, якщо ви будете використовувати мобільні дані для виходу в інтернет.

Причина 5: зовнішні обмеження / нестабільна робота в регіоні

Нечаста причина – це обмеження роботи месенджера ззовні, але таке відбувається дуже рідко. У цьому випадку є два шляхи вирішення проблеми: використання спеціальних VPN-сервісів або проксі, що допоможе обійти блокування. ВПН також допомагають в ситуаціях, коли сервера вашої країни працюють нестабільно (зазвичай ця проблема спостерігається не більше декількох годин). Раніше ми писали про декілька якісних VPN-клієнтів для Android-пристроїв.

Детальніше: Список найкращих VPN для Android
не грузит телеграмм на андроид-14
У месенджері також є налаштування проксі-сервера, здатного допомогти обійти різні зовнішні обмеження, але для його правильного функціонування потрібне введення працюючого сервера (платного або безкоштовного), який можна знайти на різних сайтах. Більш детально читайте про це в нашому окремому матеріалі.

Детальніше: налаштування проксі в Telegram для Android
не грузит телеграмм на андроид-15

більше статей на цю тему: