перезавантаження Linux через консоль

Володарі різних дистрибутивів Linux час від часу стикаються з необхідністю перезавантаження операційної системи, що потрібно робити після внесення будь-яких змін в параметри або при появі неполадок. Зазвичай поставлена задача здійснюється через графічний інтерфейс, але цей варіант не завжди виходить використовувати ефективно. Саме тому багато хто вдається до введення термінальних команд, які і відповідають за подачу сигналу на перезавантаження. Сьогодні ми хочемо розповісти вам про всі доступні способи перезапуску Лінукс через консоль на прикладі Ubuntu.

Перезавантажте Linux через консоль

Як Ви вже знаєте, сьогоднішні інструкції будуть засновані на Ubuntu, однак і власникам інших дистрибутивів вони теж виявляться корисними, оскільки відмінності практично ніколи не спостерігаються. Якщо ж раптом ви побачите повідомлення про помилку при спробі введення якоїсь команди, в наступних рядках відобразиться інформація про те, чому цей запит не може бути виконаний. Використовуйте отримані відомості, щоб знайти альтернативу, наприклад, в офіційній документації. Ми ж переходимо до розгляду всіх методів, а їх існує достатня кількість.

Спосіб 1: команда reboot

Про команду reboot напевно чули навіть самі початківці користувачі операційних систем Linux. Вся її суть якраз і полягає у відправці поточного сеансу на перезавантаження, а додаткові аргументи при цьому не вказуються.

 1. Відкрийте меню програм і запустіть звідти &171;Термінал&187; . Для цього ви можете задіяти і інший зручний варіант, наприклад, стандартну гарячу клавішу Ctrl + Alt + T .
 2. Запуск терминала для дальнейшей перезагрузки системы Linux
 3. Дія перезавантаження через reboot обов'язково виконується як суперкористувач, тому введений рядок виглядає так: sudo reboot .
 4. Использование команды reboot для быстрой перезагрузки системы Linux
 5. Відповідно, потрібно підтвердити обліковий запис, написавши пароль від неї. Враховуйте, що вводяться символи пароля в консолі ніколи не відображаються.
 6. Ввод пароля для быстрой перезагрузки системы Linux через команду reboot

Комп'ютер відразу ж завершить свою роботу, і через кілька секунд запуститься новий сеанс в звичайному режимі. Автоматично включиться віртуальна консоль з графічною оболонкою, навіть якщо до цього ви використовували інший термінал.

Спосіб 2: команда shutdown

Іноді користувачеві потрібно, щоб ПК перезапустився через певну кількість часу, наприклад, через кілька хвилин. Команда reboot не дуже підходить для таких цілей, тому ми пропонуємо скористатися альтернативою у вигляді shutdown .

 1. Запустіть &171;Термінал&187; і вкажіть sudo shutdown -r +1 , де +1 &8212; час, через який команда буде приведена в дію. В даному випадку це одна хвилина. Зазначити 0 або now , якщо хочете запустити процес, що цікавить негайно.
 2. Команда для отложенного перезапуска компьютера через терминал Linux
 3. Команда shutdown теж залежить від суперкористувача, тому для її активації знадобиться ввести пароль.
 4. Ввод пароля для подтверждения команды отложенного перезапуска компьютера через терминал Linux
 5. У новому рядку відобразиться інформація про те, що було створено завдання на певний час. Якщо ви захочете його скасувати, скористайтеся командою з цього ж рядка.
 6. Уведомление об успешном запуске отложенной перезагрузки Linux

Спосіб 3: Init Script

Деякі дистрибутиви підтримують init Script, про що більш детально ви можете прочитати в їх офіційних документаціях. Там же буде написано і про основні Налаштуваннях, пов'язаних з даними скриптами. Зараз ми опустимо всі ці моменти, оскільки вони не вписуються в рамки цього матеріалу. Розповімо лише те, що у init є шість параметрів, де 0 & 8212; вимкнення комп'ютера, а 6 &8212; перезавантаження сеансу. Саме останній параметр ми і будемо застосовувати зараз. Для його активації в консолі доведеться ввести sudo init 6 . Як Ви вже зрозуміли з приставки sudo , ця дія теж здійснюється тільки через root.

Команда для перезагрузки компьютера через скрипты Init в Linux

Спосіб 4: служба системних повідомлень D-Bus

Як ви напевно помітили, всі три наведених вище способу для активації вимагали наявності пароля суперкористувача, проте не у всіх користувачів є можливість ввести його. Спеціально для таких цілей ми і пропонуємо скористатися службою системних повідомлень D-Bus. Це стандартна утиліта Linux, яка дозволяє програмам взаємодіяти між собою, а довга і незрозуміла команда, яка надсилає систему на перезапуск, така: /usr/bin/dbus-send --system --print-reply --dest="org.freedesktop.ConsoleKit" /org/freedesktop/ConsoleKit/Manager org.freedesktop.ConsoleKit.Manager.Restart . Після її введення і активації поточний сеанс відразу ж буде завершено.

Перезагрузка системы Linux в терминале через службу системных сообщений

Спосіб 5: гарячі клавіші SysRq

Цей метод тільки побічно пов'язаний з консоллю, оскільки через неї проводиться настройка, а подальша перезавантаження виконується через гарячі клавіші. Однак ми вирішили включити його до цього списку через незвичність та особливості використання. Гарячі клавіші SysRq знадобляться в тих ситуаціях, коли графічна оболонка просто не відповідає.

 1. Запустіть & 171; Термінал&187; і введіть там echo 1 > /proc/sys/kernel/sysrq .
 2. Команда для активации работы горячих клавиш SysRq в Linux
 3. Слідом відкрийте файл конфігурації через зручний текстовий редактор, наприклад, sudo nano /etc/sysctl.conf .
 4. Переход к редактированию конфигурационного файла SysRq в Linux
 5. Цей файл розташований в системному розділі, тому для відкриття знадобляться права суперкористувача.
 6. Ввод пароля для перехода к редактированию конфигурационного файла SysRq в Linux
 7. Опустіться вниз файлу і вставте туди рядок kernel.sysrq = 1 .
 8. Редактирование конфигурационного файла SysRq в Linux
 9. Збережіть налаштування та закрийте текстовий редактор.
 10. Сохранение конфигурационного файла SysRq в Linux после внесения изменений
 11. Після цього потрібно затиснути Alt + SysRq + код клавіші . Про це ми детальніше поговоримо далі.
 12. Использование горячей клавиши SysRq для перезагрузки Linux

Коректний перезапуск здійснюється шляхом вказівки певної послідовності кодів клавіш. Кожен з них має наступний вигляд:

клавіша опис
R поверне управління клавіатурою, якщо робота тієї була непередбачено завершена
E надішле всім процесам сигнал SIGTERM, що призведе до їх завершення
I робить те саме, але лише через сигнал SIGKILL. Потрібно в тих випадках, якщо деякі процеси не були завершені після SIGTERM
S відповідає за синхронізацію файлових систем. Під час цієї операції вся інформація буде збережена на жорсткому диску
U Отмонтірует ФС і змонтує їх заново в режимі тільки для читання
B запустить процес перезавантаження комп'ютера, ігноруючи всі попередження

Вам залишилося тільки натиснути кожну цю комбінацію в цій же черговості, щоб перезавантаження пройшла коректно.

Спосіб 6: віддалене перезавантаження

Деякі користувачі активно задіють спеціальні інструменти з віддаленого управління робочими столами. Часто в подібних рішеннях є відповідні команди, що дозволяють відправити необхідний комп'ютер на перезапуск. Наприклад, зверніть увагу на наступний параметр SSH: ssh [email protected] /sbin/reboot . Саме за цим принципом відбувається перезапуск обраного віддаленого ПК на цьому сервері. Якщо ви використовуєте інші засоби управління, прочитайте офіційну документацію, щоб отримати потрібні деталі.

Перезагрузка удаленного рабочего стола через терминал в Linux

Спосіб 7: перезавантаження в Recovery Mode

В якості останнього способу ми хочемо розповісти, як здійснюється перезавантаження ПК в Recovery Mode, оскільки багато користувачів губляться в цьому меню і просто вимикають комп'ютер через кнопку, а потім заново його запускають. У разі, коли Ви перейшли в режим відновлення, можете запустити консоль і використовувати будь-який з наведених вище методів:

 1. У меню відновлення вас цікавить пункт &171; продовжити нормальне завантаження&187; або &171; перейти до командного інтерпретатора суперкористувача&187; . У першому випадку просто почнеться старт ОС в звичайному режимі, а другий пункт запустить консоль в root.
 2. Запуск консоли в режиме восстановления Linux
 3. Якщо ви запускаєте термінал, то підтвердіть цю операцію натисканням на клавішу Enter .
 4. Подтверждение запуска консоли в режиме восстановления Linux
 5. Далі залишається тільки ввести відповідну команду, наприклад, reboot , щоб відправити ПК на перезапуск.
 6. Перезагрузка компьютера через консоль в режиме восстановления Linux

Як бачите, існує величезна кількість методів швидкого перезавантаження системи Linux через консоль. Залишилося тільки зрозуміти, який з цих варіантів слід використовувати в певній ситуації, щоб відповідати виниклим умовам, які вимагають перезапуску ОС.

більше статей на цю тему: