зміна користувача в Linux

Іноді комп'ютерами під управлінням операційних систем Linux користуються кілька користувачів по черзі, наприклад, вдома. У таких випадках не завжди зручно мати один обліковий запис на всіх осіб, оскільки кожен бажає задати певну конфігурацію ОС і отримати хоча б мінімальну конфіденційність. Саме тому розробники додають можливість створювати необмежену кількість захищених профілів, щоб в будь-який момент переключитися до якого-небудь з них. На нашому сайті вже є стаття, в якій детально описано два способи створення користувачів, тому сьогодні ми опустимо цей процес і відразу перейдемо до теми способів перемикання між профілями.

Читайте також: додавання нового користувача до Ubuntu

Зміна користувача в Linux

Далі ви дізнаєтеся про чотири доступних варіанти зміни облікового запису в Linux на прикладі дистрибутива Ubuntu. Найпростіше це зробити через графічну оболонку або відразу ж при початку нового сеансу. Однак існують і інші умови, про які ми теж поговоримо в рамках даного матеріалу. Додатково вам може знадобитися переглянути список всіх профілів, щоб знати, які у них встановлені паролі та імена. Для цього ми пропонуємо ознайомитися з наступною статтею за посиланням нижче, а ми переходимо до першого варіанту.

Детальніше: Перегляд списку користувачів у Linux

Спосіб 1: Список профілів при вході в систему

За замовчуванням абсолютно у всіх існуючих дистрибутивах Лінукс функція автоматичного входу відключена, тому при створенні нового сеансу потрібно вибрати користувача для входу, а вже потім з'явиться рядок для введення пароля. На цьому етапі ви можете вказати, до якого саме облікового запису ви хочете підключитися.

 1. Увімкніть комп'ютер, щоб створити новий сеанс. При відображенні списку клікніть лівою кнопкою миші по відповідному рядку з відповідним ім'ям.
 2. Выбор пользователя при создании нового сеанса в Linux
 3. Введіть пароль, а потім клацніть по кнопці & 171; розблокувати & 187; , щоб увійти в систему.
 4. Ввод пароля для входа в учетную запись пользователя при создании нового сеанса в Linux
 5. Якщо ви виявили, що профіль відсутній в списку, потрібно перейти до окремого меню.
 6. Выбор учетной записи, не входящей в список пользователей Linux при создании нового сеанса
 7. Тут спочатку вказується ім'я, тому вам необхідно точно знати його, а далі вводиться пароль. Якщо вся інформація вказана правильно, створиться нова віртуальна консоль з графічною оболонкою.
 8. Ввода имени профиля для входа при создании нового сеанса Linux

Як бачите, цей метод максимально простий, що дозволить навіть самому починаючому користувачеві виконати його без будь-яких труднощів. Однак якщо ви вже створили сеанс і не бажаєте перезавантажувати ПК для зміни профілю, зверніть увагу на наступний спосіб.

Спосіб 2: Кнопка &171; Змінити користувача&187; в оточенні

Ще раз уточнимо, що ми розглядаємо виконувану процедуру на прикладі Ubuntu і встановленої за замовчуванням в ній графічній оболонці. Якщо ж ви виявили будь-які відмінності, вивчаючи скріншоти, вам належить самостійно відшукати необхідну кнопку. Це не складе труднощів, якщо ви хоча б трохи орієнтуєтеся в графічному інтерфейсі. В іншому випадку можна звернутися до офіційної документації дистрибутива і його оболонки. Зміна облікового запису через оточення робочого столу відбувається так:

 1. Натисніть на кнопку вимикання, яка знаходиться на панелі завдань. Вона може бути розташована вгорі або знизу, що залежить від загальних налаштувань.
 2. Переход к параметрам управления Linux через панель задач
 3. У контекстному меню клікніть по імені свого профілю і в списку виберіть &171; Змінити користувача&187; .
 4. Кнопка Сменить Пользователя на панели задач в Linux
 5. З'явиться та ж сама форма, що ви бачили в інструкції до попереднього методу. Тут клікніть ЛФМ по потрібної облікового запису.
 6. Выбор пользователя для переключения в активном сеансе Linux
 7. Введіть пароль і натисніть на & 171; розблокувати & 187; .
 8. Ввод пароля для смены пользователя в активном сеансе Linux

Тепер ви можете легко перевірити, чи відбулася зміна користувача. Це здійснюється через ту саму кнопку на панелі завдань, про яку ми говорили на першому кроці або за допомогою запуску &171;терміналу&187; . Там ви побачите, від якого імені була відкрита консоль.

Спосіб 3: Команда в&171; терміналі & 187;

Відзначимо, що цей варіант підійде тільки в тому випадку, якщо ви не хочете міняти користувача для всієї сесії, а бажаєте виконати будь-які команди від його імені через консоль, а потім знову повернутися до управління через вихідний профіль. У будь-якому дистрибутиві існує єдина команда, що дозволяє здійснити задумане.

 1. Відкрийте &171;Термінал&187; будь-яким зручним способом, наприклад, через Головне меню.
 2. Запуск терминала для смены пользователя в Linux
 3. Введіть команду su - username , де username &8212; точна назва необхідного облікового запису.
 4. Ввод имени пользователя для его смены в активной сессии терминала Linux
 5. Для розблокування управління введіть пароль. Врахуйте, що відображатися в консолі він не буде, але Символи при цьому коректно вводяться.
 6. Ввод пароля пользователя для смены в активной сессии терминала Linux
 7. Тепер зверніть увагу на зелений напис. Як бачите, користувач був успішно змінений.
 8. Успешное переключение пользователей через терминал в Linux
 9. При закритті консолі з'явиться спливаюче вікно, що тут запущений якийсь процес. Цей процес якраз і є зміною користувача. Підтвердьте закриття, щоб завершити сеанс консолі облікового запису.
 10. Завершение работы терминала после смены пользователя в Linux

Як бачите, для здійснення даного способу потрібно знати точне ім'я Користувача, а не тільки його пароль. Однак це єдиний доступний варіант, що дозволяє виконувати команди в межах однієї консолі від імені іншого користувача.

Спосіб 4: функція & 171; автоматичний вхід & 187;

Іноді під час установки або вже після неї користувач створює обліковий запис без пароля і активує функцію & 171; автоматичний вхід & 187; . У такій ситуації авторизація відбувається самостійно, тому У інших користувачів немає можливості змінити профіль при включенні комп'ютера. Виправити це положення або призначити інший профіль для автоматичного входу допоможуть параметри, реалізовані через графічну оболонку.

 1. Відкрийте меню програм і перейдіть до &171; Параметри & 187; .
 2. Переход к параметрам Linux для настройки автоматического входа в Linux
 3. Тут вас цікавить Категорія &171; відомості про систему&187; .
 4. Переход к сведениям системы для управления пользователями в Linux
 5. Розгорніть категорію &171;користувачі&187; і клікніть по кнопці & 171; розблокувати & 187; .
 6. Переход к разблокированию функции управления пользователями в Linux
 7. Потрібно буде ввести пароль суперкористувача, щоб отримати можливість керувати іншими обліковими записами.
 8. Ввод пароля суперпользователя для активации функции управления учетными записями Linux
 9. Після цього перейдіть на необхідний профіль, активуйте або деактивуйте функцію & 171; автоматичний вхід & 187; шляхом переміщення повзунка.
 10. Активация или отключение функции автоматического входа в Linux

Вище ви дізналися про чотирьох доступних варіантах зміни користувача, останній з яких передбачає включення опції автоматичного входу, що дозволить спростити процедуру перемикання в тих ситуаціях, коли вона проводиться досить рідко. Вам залишилося тільки вибрати відповідний спосіб і слідувати інструкціям, щоб без проблем впоратися з поставленим завданням.

більше статей на цю тему: