виправлення завантаження в initramfs під час запуску Ubuntu

Initramfs &8212; файлова система оперативної пам'яті, яка використовується для початкового запуску операційних систем на базі ядра Linux. При установці ОС все бібліотеки, утиліти і конфігураційні файли стискаються в архів, після чого передаються зазначеної файлової системою в завантажувач, де і триває старт системи. Іноді користувачі дистрибутива Ubuntu стикаються з тим, що при включенні комп'ютера вони потрапляють в консоль управління саме цієї ФС без можливості подальшого завантаження системи. Пов'язано це з пошкодженням потоку запуску і відновлюється досить простим методом.

Виправлення помилки завантаження в initramfs під час запуску Ubuntu

У більшості випадків розглянута проблема пов'язана зі збоєм в одному з суперблоків, і при спробі виходу з initramfs через команду exit з'являється напис наступного змісту:

Exit /dev/mapper/ubuntu--vg-root contains a file system with errors, check forced. Inodes that were part of a corrupted orphan linked list found. /dev/mapper/ubuntu-vg-root: UNEXPECTE;D INCONSISTENCY; Run fsck MANUALLY. (ie, without -a or -p options) fsck exited with status code 4. The root file system on /dev/mapper/ubuntu--vg-root requires manual fsck .

При виникненні подібної ситуації кращим методом виправлення проблему буде відновлення роботи суперблока, а зробити це можна наступним чином:

 1. Завантажте ISO-образ з такою ж версією Ubuntu, як встановлена на комп'ютері, з офіційного сайту і створіть завантажувальну флешку. Детальніше про цю процедуру ви можете дізнатися в іншій нашій статті за наступним посиланням.
 2. Детальніше: Інструкція зі створення завантажувальної флешки з Ubuntu

 3. При запуску ОС виберіть завантаження з флешки, і при відображенні вікна інсталяції переходите в режим &171;Try Ubuntu&187; .
 4. Запуск установщика операционной системы Ubuntu в демонстрационном режиме
 5. Тут відобразиться стандартний графічний інтерфейс. Відкрийте меню і подвійним клацанням ЛФМ по іконці запустіть додаток &171;Термінал&187; . Робиться це також затисненням комбінації клавіш Ctrl + Alt + T .
 6. Переход к терминалу Ubuntu при запуске в демонстрационном режиме
 7. Дізнайтеся номер системного розділу жорсткого диска з встановленою системою, ввівши команду sudo fdisk -l|grep Linux|grep -Ev 'swap' .
 8. Определение номера системного раздела жесткого диска через терминал Ubuntu
 9. У новому рядку ви побачите позначення, наприклад /dev/sda1 . Запам'ятайте його, адже в подальшому це буде потрібно для виправлення помилки.
 10. Отображение номера системного раздела жесткого диска после активации команды в Ubuntu
 11. Запустіть процедуру перерахування всіх існуючих суперблоків, вказавши sudo dumpe2fs /dev/sda1 | grep superblock . У кожному суперблоці зберігається певна кількість метаданих файлової системи, тому збої в їх роботі і провокують відмову завантаження ОС.
 12. Команда для отображения всех суперблоков на жестком диске через терминал в Ubuntu
 13. У нових рядках після активації команди відобразиться список всіх присутніх в розділі суперблоків.
 14. Отображение всех суперблоков жесткого диска через терминал в Ubuntu
 15. Візьміть за приклад будь-який блок, наприклад, перший. З його допомогою буде проводитися відновлення ФС. Запуск цієї операції здійснюється після введення sudo fsck -b 32768 /dev/sda1 -y , де 32768 &8212; номер суперблоку, а /dev/sda1 &8212; необхідний розділ жорсткого диска. Восстановление файловой системы жесткого диска через суперблок в Ubuntu

  Завдяки опції -y усі зміни будуть автоматично прийняті, і при успішному завершенні процесу на екрані з'явиться таке сповіщення:

  Fsck 1.40.2 (12-Jul-2007) e2fsck 1.40.2 (12-Jul-2007) /dev/sda1 was not cleanly unmounted, check forced. Pass 1: Checking inodes, blocks, and sizes Pass 2: Checking directory structure Pass 3: Checking directory connectivity Pass 4: Checking reference counts Pass 5: Checking group summary information Free blocks count wrong for group 241 (32254, counted=32253). Fix? yes Free blocks count wrong for group 362 (32254, counted=32248). Fix? yes Free blocks count wrong for group 368 (32254, counted=27774). Fix? yes .......... /dev/sda1: ***** FILE SYSTEM WAS MODIFIED ***** /dev/sda1: 59586/30539776 files (0.6% non-contiguous), 3604682/61059048 blocks

 16. Залишилося змонтувати системний розділ sudo mount /dev/sda1 /mnt .
 17. Монтирование системного раздела через терминал в Ubuntu
 18. Далі перейдіть до нього через cd /mnt , щоб усі команди виконувались безпосередньо з самого каталогу.
 19. Переход в системный раздел через терминал в операционной системе Ubuntu
 20. Перегляньте вміст ФС через sudo mkdir test ls -l . Успішне виконання цієї операції говорить про те, що відновлення пройшло вдало і можна перезапускати ОС.
 21. Проверка файловой системы после ее исправления в терминале Ubuntu

Іноді навіть після успішного виправлення розглянутої проблеми користувачі стикаються з помилками при запуску операційної системи. Найчастіше вони пов'язані з поломкою стандартного завантажувача GRUB. Тому доведеться додатково відновити і цей стандартний компонент. Розгорнуте керівництво про те, як виконується поставлена задача через Boot-Repair, шукайте в матеріалі далі.

Читайте також: відновлення завантажувача GRUB через Boot-Repair в Ubuntu

Після завершення всіх процедур флешка з LiveCD Ubuntu вам більше не знадобиться. Якщо виникло бажання її відформатувати і використовувати Далі для своїх цілей, радимо ознайомитися з окремою нашою статтею по проведенню цієї операції.

Читайте також: форматування флешки в Linux

Сьогодні ми розповіли про найпопулярніше рішення неполадки із завантаженням в initramfs , однак це не означає, що наведений спосіб є універсальним. У разі виникнення помилки іншого характеру опишіть її в коментарях, а ми постараємося надати правильне рішення цієї ситуації.

більше статей на цю тему: