способи запуску "Диспетчера завдань" у macOS

Користувачі, тільки що «перекочували» з Windows на macOS, задаються багатьма питаннями і намагаються знайти в цій операційній системі знайомі, необхідні для роботи програми та інструменти. Одним з таких є «Диспетчер завдань» , і сьогодні ми розповімо, як його відкрити на комп'ютерах і ноутбуках від компанії Apple.

Запуск засобу "моніторинг системи" на маку

Аналог «Диспетчера завдань» у mac OS називається " моніторинг системи» . Як і представник конкурентного табору, він відображає докладні відомості про споживання ресурсів і завантаженості центрального процесора, оперативної пам'яті, енергоспоживання, стан жорсткого і/або твердотільного диска і мережі. Виглядає він наступним чином

Мониторинг системы успешно запущен на компьютере с macOS
Однак, на відміну від рішення в Windows , він не надає можливості примусового завершення тієї чи іншої програми –робиться це вже в інший оснащенні. Далі розповімо про те, як відкрити " моніторинг системи» і як припинити роботу завислого або більш невикористаного додатка. Почнемо з першого.

Спосіб 1: Spotlight

Spotlight – це розроблене Apple засіб пошуку, що надає можливість швидкого доступу до файлів, даних і програм в середовищі операційної системи. Для запуску " моніторингу системи» з його допомогою виконайте наступне:

 1. Скористайтеся клавішами Command + Space (пробіл) або натисніть по значку із зображенням лупи (правий верхній кут екрану), щоб викликати пошукову служби.
 2. Вызов поиска Spotlight с помощью горячих клавиш на компьютере с macOS

 3. Почніть вводити в рядок назву шуканого компонента ОС – " моніторинг системи» .
 4. Поиск средства Мониторинг системы через систему Spotlight в macOS
 5. Як тільки побачите його в результатах видачі, клікніть по ньому для запуску лівою кнопкою мишки (або скористайтеся трекпадом) або просто натисніть клавішу «Return» (аналог «Enter» ), якщо ввели назву повністю і елемент став &171;підсвічуватися&187;.
 6. Мониторинг ресурсов на компьютере с операционной системой macOS

  Це найпростіший, але не єдиний з існуючих варіант запуску кошти " моніторинг системи» .

Спосіб 2: Launchpad

Як і будь-яка попередньо встановлена програма macOS, " моніторинг системи» має своє фізичне розташування. Це папка, потрапити в яку можна через Launchpad – засіб запуску додатків.

 1. Викличте Launchpad, натиснувши по його іконці (зображення ракети) в доці, скориставшись спеціальним жестом (зведення разом великого і трьох сусідніх пальців на трекпаді) або навівши покажчик курсору миші в " Активний кут» (за замовчуванням це правий верхній) екрану.
 2. Запуск Launchpad через системный док на компьютере с macOS
 3. У вікні лаунчер знайдіть серед всіх представлених там елементів директорію " утиліти» (це також може бути папка з назвою & 171; Інші & 187; або &171;Utilities&187; в англомовній версії ОС) і натисніть по ній для відкриття.
 4. Открыть в Launchpad папку для запуска Мониторинга системы в macOS
 5. Клікніть по шуканому системного компоненту для його запуску.
 6. Запуск Мониторинга системы через папку в Launchbox на macOS

  Обидва варіанти запуску, які ми розглянули " моніторингу системи» досить прості. Який з них вибрати, вирішувати тільки вам, ми ж розповімо ще про парочку цікавих нюансів.
  Мониторинг системы запущен из своей папки в Launchpad на macOS

Додатково: закріплення ярлика в доці

Якщо ви плануєте хоча б час від часу звертатися до " моніторингу системи» і не хочете кожен раз шукати його через Spotlight або Launchpad, рекомендуємо закріпити ярлик цього кошти в доці. Таким чином ви забезпечите собі можливість найбільш швидкого і зручного його запуску.

 1. Запустіть " моніторинг системи» будь-яким з двох розглянутих вище способів.
 2. Запуск Мониторинга системы для его закрепления в доке на macOS
 3. Наведіть покажчик курсору на значок програми в доці і клікніть по ньому правою кнопкою мишки (або двома пальцями по трекпаду).
 4. Значок средства Мониторинга системы в доке macOS
 5. У контекстному меню по черзі перейдіть по пунктах»Параметри" &8212; " залишити в Dock» , тобто позначте останній галочкою.
 6. Закрепление в системном доке средства Мониторинг системы в macOS

  Відтепер ви зможете запускати " моніторинг системи» буквально в один клік, просто спілкуючись в доку, як це робиться з усіма часто використовуваними програмами.
  Мониторинг системы запущен и закреплен в системном доке macOS

Примусове завершення програм

Як ми вже позначили у вступі, " моніторинг ресурсів» у macOS - це не повний аналог " Диспетчера завдань» у Windows. Примусово закрити з його допомогою зависло або просто більш непотрібне додаток не вийде - для цього необхідно звернутися до іншого компоненту системи, який так і називається " примусове завершення програм» . Запустити його можна двома різними методами.

Спосіб 1: комбінація клавіш

Найпростіше це зробити за допомогою представлених нижче гарячих клавіш:

Command+Option(Alt)+Esc
Вызов средства Принудительное завершение программ на компьютере с macOS
Виділіть натисканням по трекпаду або кліком мишки програму, яку потрібно закрити, і скористайтеся кнопкою »завершити" .
Принудительное завершение программ в операционной системе macOS

Спосіб 2: Spotlight

Очевидно, що " примусове завершення програм» , як і будь-який інший компонент системи та сторонній додаток, можна знайти та відкрити за допомогою Spotlight. Просто почніть вводити назву шуканого компонента в пошуковий рядок, а потім виконайте його запуск.
Запуск средства Принудительное завершение програм через поиск Spotlight в macOS

Висновок

З цієї невеликої статті ви дізналися, як в macOS запустити те, що користувачі Windows звикли називати «Диспетчер завдань» &8212; засіб «моніторинг системи» , &8212; а також дізналися про те, яким чином можна виконати примусове завершення роботи тієї чи іншої програми.

більше статей на цю тему: