Програми для діагностики авто

Вася Діагност

Вася Діагност &8212; один з найпоширеніших інструментів для діагностики авто, що поширюється за досить демократичною ціною. Разом з ним йде і ліцензійне ПЗ з аналогічною назвою, через яке користувач і здійснює як моніторинг датчиків, так і виправлення помилку або скидання нагадувань. Вася Діагност підтримує блоки управління, елементи управління приводом, ходової, приладами комфорту і електроніки. На офіційному сайті є опис всіх контролерів і моніторингів, тому перед покупкою ПЗ і самого обладнання настійно рекомендуємо ознайомитися з ним і переконатися, що Вася Діагност підійде для діагностики вашого автомобіля.

Программы для диагностики авто-01

Що стосується підтримуваних автомобілів, то Вася Діагност підходить для різних моделей Audi, Volkswagen, Scoda, Seat, Porshe, Bentley і Lamborghini. Якщо говорити про інші автомобілі, їх підтримка теж присутня, але вам необхідно переконатися, що на борту є стандартний діагностичний роз'єм OBD-II, який монтується в усі машини, починаючи з 1995 року. Якщо роз'єм присутній, значить, до нього можна буде підключити придбане обладнання, а далі запустити програму для діагностики та управління присутніми на борту блоками.

Завантажити Вася Діагност з офіційного сайту

OpenDiag

Програма OpenDiag призначена для діагностики вітчизняних автомобілів. Сумісна з адаптерами типу K-line, ELM327 і J2534, тому перед її покупкою або скачуванням демонстраційної версії переконайтеся, що софт підходить для вашої моделі автомобіля. Використовується OpenDiag як власниками авто для комп'ютерної діагностики, так і в сервісних центрах при ремонті і обслуговуванні. Підтримуються програмні блоки управління двигуном (різні специфікації Bosch, Ітелма і січень), протиугінною системою, модулем електропакета, електропідсилювачем керма, подушками безпеки і антиблокувальною системою. Це що стосується автомобілів від LADA. Разом з цим OpenDiag сумісний і з ГАЗ/УАЗ, але в перелік програмних блоків входить виключно система управління двигуном і антиблокувальна система (Bosch 8.0 (УАЗ), Bosch 8.1 (ГАЗ)).

Программы для диагностики авто-02

Деякі версії OpenDiag поширюються виключно з підключенням Ліцензії по USB-ключу. Здебільшого це актуально для комерційного використання софта, однак при придбанні ліцензії переконайтеся, що купуєте саме потрібну вам версію і вона активується програмним ключем. Разом з цим з'являється інформація, що зараз активація програмних ключів в OpenDiag через Інтернет не підтримується, тому краще поспілкуватися зі співробітниками підтримки, якщо ви не впевнені, що придбаєте потрібну версію і зможете активувати її.

Завантажити OpenDiag

VCDS

Програма VCDS в першу чергу призначена для діагностики автомобілів, що входять в концерн VAG. До нього відносяться: Volkswagen, Audi, SEAT, Skoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Scania. Сам сканер підтримує всі дилерські прилади моделей VAG-1551, VAG-1552, VASS-5052, VASS-5051. Він зчитує і стирає коди несправностей, виводить поточні параметри, дозволяє виконувати активацію, кодування і інші дії, пов'язані з діагностикою.

Программы для диагностики авто-03

За допомогою програми VCDS ви отримуєте доступ до всіх блоків управління: клімат контроль, Електроніка, АКП, АБС, двигун і все інше, що доступно конкретно у вашій моделі автомобіля. Крім стандартної версії Програми, на офіційному сайті є і VCDS Professional Kit-HEX-NET Pro. Вона більше призначена для сервісних центрів і поставляється разом з діагностичним набором. У ньому є всі перехідники, адаптери, кабелі та програмні компоненти у вигляді основної версії Програми. Даний набір хороший ще тим, що в комплект входить адаптер для автомобілів, випуску до 1995 року, оскільки стандартний OBD-II в таких моделях ще не був присутній.

Завантажте VCDS з офіційного веб-сайту

Car Scanner

У більшості випадків виконувати діагностику автомобіля простіше через Мобільний додаток, підключаючись через спеціальний адаптер. Тому таких додатків, що надають величезну кількість корисних функцій, існує набагато більше, ніж програм для комп'ютера. Перше подібне називається Car Scanner. Сумісно додаток з усіма діагностичними роз'ємами стандартна OBD2. У головному меню ви знайдете розсортовані по розділах інструменти для діагностики. За допомогою Car Scanner можна вивести на екрані панель приладів, відстежити показники, переглянути статуси всіх датчиків, дізнатися інформацію про помилки і навіть моніторити ЕБУ.

Программы для диагностики авто-04

Що стосується безпосереднього підключення програми до Вашого автомобіля для подальшої діагностики, то в Car Scanner є спеціально заготовлені профілі під конкретну модель. Ми їх і рекомендуємо використовувати, щоб якомога швидше організувати з'єднання і отримати набір виключно потрібних параметрів. Абсолютно всі показники виводяться в рамках одного вікна, тому перевірка автомобіля стане ще простіше. Разом з цим не знадобиться встановлювати ніяких доповнень і завантажувати різні версії Програми для різних моделей авто, оскільки все потрібне вже вбудовано в стандартну версію, яка поширюється безкоштовно.

Завантажити Car Scanner з Google Play Маркета

OBDeleven

Додаток OBDeleven підключається до автомобіля за допомогою Bluetooth. Для цього потрібно обов'язково придбати адаптер і підключити його до роз'єму на борту машини. Разом з цим бажано постійна наявність інтернету, оскільки додаток звертається до мережевої інформації для відображення діагностичних відомостей про вашому автомобілі. Додатково звернемо вашу увагу на те, що версії Програми постійно оновлюються і виходять нові моделі адаптерів, тому завжди консультуйтеся у дилера перед покупкою, щоб упевнитися в сумісності купленого адаптера з останньою версією OBDeleven.

Программы для диагностики авто-05

Якщо говорити про функціональність програми, в цьому плані воно дуже схоже на інші рішення, що поширюються спеціально для мобільних пристроїв. У ньому представлено кілька екранів з основною інформацією, а при першому запуску автоматично запускається сканування. Це дозволить виявити звіт про помилки і виконати загальну діагностику. Відображення показників в режимі реального часу теж присутній, а також є кнопка, натисканням по якій можна перейти до пошукового запиту в Google по конкретному коду або назвою помилки.

Завантажити OBDeleven з Google Play Маркета

Torque

Torque Lite &8212; безкоштовна версія програми для діагностики автомобілів. Для підключення використовується стандартизований роз'єм OBD2, а також Bluetooth-адаптер, щоб дозволяє отримати доступ до управління двигуном. На екрані відображається крутний момент, індекси продуктивності і елементи діагностики по помилках. Разом з цим підтримуються настроюються панелі з віджетами, тому ви зможете вивести на екран тільки ті компоненти діагностики, які необхідні для конкретного автомобіля або для перевірки потрібних компонентів.

Программы для диагностики авто-06

Якщо ви вирішите придбати Torque Pro, то враховуйте, що функціональність в плані діагностики та внесення якихось змін в стан авто &8212; мінімальна. Програма більше призначена для розшифровки помилок і відображення поточних показників. Якраз на красі і зручності інтерфейсів розробники і зосередили всі сили, додавши різну анімацію, що настроюються віджети і окремі вікна з інформацією, яка навіть не відноситься до діагностики (поточний час, погода і дата).

Завантажити Torque з Google Play Маркета

більше статей на цю тему: