Програми для створення тестів на комп'ютері

Створення тестів на комп'ютері може знадобитися в різних ситуаціях: в навчальних цілях, для особистого використання, при публікації розважального контенту в своєму блозі, заради зручного опитування групи осіб на будь-яку тему. У цьому допоможуть спеціальні програми, функціональність яких буде відрізнятися і відповідати рівню складності роботи в них. У цьому матеріалі ми розглянемо основні доступні варіанти для офлайн і онлайн-створення тестів.

Testograf

Testograf-професійний конструктор онлайн-опитувань , розширив свою функціональність і на тести. Для використання сервісу потрібно зареєструватися і вибрати ліцензію. При цьому є демоверсія: можна познайомитися з можливостями конструктора, створивши один тест і зібравши до 10 відповідей для перегляду результатів.

Программы для создания тестов на компьютере_002

Результати обробляються автоматично і доступні в режимі реального часу у вигляді таблиць і діаграм, з ними можна працювати за допомогою фільтрів на сервісі, а також завантажувати окремі відповіді і загальну статистику.

Программы для создания тестов на компьютере_005

Саме створення тесту інтуїтивно зрозуміло. Незважаючи на безліч доступних функцій, конструктор добре організований. Якщо все ж виникнуть питання, підтримка оперативно відповідає по email.

Программы для создания тестов на компьютере_003

Створення тесту починається з введення назви, потім потрібно вибрати тестові типи питань, при цьому можна додати і інші типи питань, наприклад для блоку Про персональні дані. Після цього, якщо є необхідність, налаштовується логіка, потім сам тест і, останнім кроком, дизайн тесту.

Программы для создания тестов на компьютере_004

На testograf можна налаштувати таймер для тесту або окремого питання, додати індикатор проходження, відповідь по кліку з неможливістю його змінити і т.п. є доступ до тесту по паролю, розсилка з ЛК сервісу і ІНДИВІДУАЛЬНІ ПОСИЛАННЯ. Тест можна розмістити у себе на сайті за допомогою вбудовування, спливаючого вікна або віджета. Можливостей дійсно багато.

Перейдіть на офіційний веб-сайт testograf

Программы для создания тестов на компьютере_001

Madtest

Конструктор інтерактивних квіз-тестів з простим і зручним візуальним редактором, підтримкою декількох форматів, можливістю швидкої публікації і власним засобом статистики. За допомогою Madtest можна створювати квізи і тести для вирішення різних завдань, включаючи рекламні кампанії, корпоративні блоги, тестування співробітників і студентів, також сервіс знаходить своє застосування в різного роду медіа та інфо-сайтах.

Программы для создания тестов на компьютере-001

Освоїти і використовувати даний конструктор зможе абсолютно кожен – потрібно просто вибрати формат і тему оформлення, а потім послідовно прописати питання і відповіді. Також за необхідності можна додати фотографії, налаштувати коментарі до варіантів відповідей, демонстровані результати і їх залежності (наприклад, можна створити персоналізовані повідомлення і CTA-дія). Є можливість і більш тонкої кастомізації-доступна настройка кольору елементів, поведінки і перекладу на кілька мов.

Программы для создания тестов на компьютере-002

Madtest містить в своєму арсеналі інструменти взаємодії, що дозволяють підвищити конверсію тестів і квізів. Все те, що користувач побачить на сторінці з результатами, буде сприйнято як персоналізовані дані, так як він сам давав відповіді на питання, внаслідок чого зросте лояльність і ймовірність здійснення необхідної дії.

Программы для создания тестов на компьютере-003

Створені за допомогою розглянутого сервісу тести можна швидко розмістити на власному сайті або в блозі (підтримуються будь-які CMS і конструктори), досить вставити невеликий фрагмент embed-коду. Також є можливість публікації за прямим посиланням, що зручно для месенджерів і соцмереж. Важливо скасувати, що тести є повністю адаптивними, тобто вони однаково добре відображаються на екрані комп'ютера і ноутбука, смартфоні і планшеті, телевізорі та інших пристроях.

Программы для создания тестов на компьютере-004

Madtest надає можливість аналізу тестів – сервісом збираються дані про всі відповіді і дії, автоматично вважаються конверсії проходження за джерелами, країнами і містами, операційними системами і пристроями. Також відображається детальна воронка проходження, що дозволяє легко зрозуміти, на яких питаннях найчастіше користувачі затримуються або відвалюються. Маючи в розпорядженні всі ці відомості, можна якісно оптимізувати контент і подачу.

Перейдіть на офіційний веб-сайт Madtest

Программы для создания тестов на компьютере-005

EasyQuizzy

Назва цього додатка говорить сама за себе: easyQuizzy володіє простим і зрозумілим інтерфейсом, що істотно полегшує процес навчання і створення тестів. Найчастіше вона застосовується для навчальних цілей, оскільки тут можна автоматично обчислити рівень знань учня, використовуючи одну з вбудованих систем оцінювання. Вам пропонується послідовно виконати всі кроки, що ведуть до створення повноцінного тесту, спершу давши йому ім'я і додавши загальну інформацію про нього, а потім один за іншим додаючи питання. Дозволяється додавати кілька правильних відповідей, отже, людині при проходженні знадобиться вірно знайти більше одного варіанту, щоб впоратися з поставленим питанням. Проект пропонується доналаштувати перед генеруванням повноцінного тесту, наприклад, додавши час, що обмежує тривалість проходження, вказати систему оцінювання, яку ми вже згадували, змінити методи подачі запитань і відповідей.

Использование программы EasyQuizzy для создания тестов на компьютере

Результат залишається лише перевірити ще раз і зберегти, після чого він стане доступний у вигляді окремої програми, яка може бути запущена на будь-якому комп'ютері. Для її поширення можна використовувати як зовнішні носії інформації (диски, USB Flash), так і передачу файлу через Інтернет і локальну мережу. Тестований, після введення свого імені на початковому етапі, отримає максимально просте вікно, що складається з питань і варіантів відповідей, де необхідно вибрати правильний (один або кілька). Якщо він не знає відповіді на питання, його пропонується пропустити відповідною кнопкою. В кінці відобразиться віконце з результатами і кількістю правильних відповідей. Програма також пропонує сформувати звіт, який в подальшому можна зберегти як окремий файл (наприклад, для відправки по електронній пошті) або роздрукувати. На офіційному сайті є вичерпна інформація по роботі в додатку, а також інформація щодо покупки. Завантажити можна 30-денну пробну версію, після чого буде потрібно придбати ключ активації. При оформленні замовлення можна вибрати тип платника: фізична або юридична особа. Софт повністю русифікований, так як створений українськими розробниками.

Завантажити easyQuizzy

INDIGO

INDIGO &8212; одна з найбільш просунутих систем тестування, про яку піде мова в нашому сьогоднішньому матеріалі. Її головна особливість полягає в офіційному схваленні Мінкомзв'язку, а це значить, що INDIGO рекомендується для закупівель у всіх державних і приватних установах з метою проведення оціночних тестувань і соціальних опитувань учнів, співробітників і учасників конкурсів. Подібний розвиток подій сталося через широку функціональності програми, що дозволяє реалізувати всі поставлені завдання. Почати слід зі створення самих тестів. Їх структура може бути довільною, а ієрархія розташування питань коригується безпосередньо користувачам. Відсутні будь-які обмеження на розміри тестів або їх кількість, а наявність рамок пов'язано лише з вільним місцем в хмарі або на локальному носії. У INDIGO є всі інструменти, що дозволяють з комфортом створити питання і підготувати відповіді на них, включаючи імпорт текстових файлів і друк бланків з відповідями. Статистика проведених опитувань може бути експортована в Excel , що дозволить завжди бути в курсі наявних результатів.

Использование программы INDIGO для создания тестов на компьютере

Додатково встановлюються правила тестування, наприклад, мінімальний прохідний бал або кількість дозволених для вибору відповідей. Всі ці правила можуть бути скориговані або видалені в будь-який момент завдяки вбудованому редактору. Цей же редактор поширюється і на самі тести, тому ніколи не виникне проблем при потребі змінити одне питання: це можна зробити буквально за пару хвилин, зберігши настройки, і вони будуть відразу ж застосовані для всіх користувачів. Тепер торкнемося теми облікових записів. У INDIGO кожному випробуваному присвоюється окремий профіль з певними правами. Він використовує логін і пароль для авторизації через браузер і може відразу ж починати тестування. Синхронізація відбувається моментально, тому на інших пристроях буде видно прогрес проходження опитування або конкурсу. Не виникне труднощів і з введенням ПІБ користувачів, оскільки дане ПЗ підтримує Unicode і всілякі спеціальні символи. Вартість INDIGO залежить від необхідної кількості одночасних сеансів, а версія для ознайомлення знаходиться безкоштовно на офіційному сайті.

Завантажити INDIGO

SunRav TestOfficePro

Наступне програмне забезпечення під назвою SunRav TestOfficePro складається з цілих трьох модулів, кожен з яких відповідає за виконання певних функцій. tMaker використовується для безпосереднього створення тестів. У ньому є простий редактор, що дозволяє додавати необмежену кількість питань різної спрямованості, вибираючи необхідні варіанти заповнення відповідей. Всі створені в цьому по тести в будь-який момент можна експортувати в підтримувані текстові редактори або інструменти з управління електронними таблицями. Тестування відбувається через модуль tTester. Перед проходженням всі користувачі здійснюють реєстрацію: форма заповнюється відповідно до зазначених вимог. Сам адміністратор стежить за всім процесом, і йому доступно блокування облікових записів, зміна правил або використання вбудованих команд спливаючої консолі. Як неважко здогадатися, останній модуль tAdmin відповідає за перевірку результатів, висновок статистики і відправку всіх необхідних відомостей до друку. Якщо виникла потреба створення матриці з відповідями, tAdmin теж дозволить здійснити цю задачу.

Использование программы SunRav TestOfficePro для создания тестов на компьютере

Відзначимо і цікаві функції, додані в SunRav TestOfficePro. Наприклад, об'єктивність тестування досягається установкою заборони на вихід з програми до закінчення опитування, блокуванням робочого столу і автоматичним закриттям софта після завершення вписування всіх відповідей. Самі ж питання можуть бути перемішані і випадати у випадковому порядку, а встановлюються тимчасові рамки дозволять не зациклюватися на одному завданні або не розтягувати весь конкурс на невизначений проміжок часу. Розробники SunRav TestOfficePro створили два типи ліцензії зі своїми особливостями. Детальніше про них і про ціни ви дізнаєтеся на сторінці ПЗ, скориставшись вказаною нижче посиланням.

Завантажити SunRav TestOfficePro

ADTester

ADTester &8212; перше безкоштовний додаток для проведення тестів різних напрямків, про який ми сьогодні розповімо. Це дуже простий інструмент з інтуїтивно зрозумілим зовнішнім виглядом і підтримкою російської мови інтерфейсу. Це допоможе початківцям користувачам відразу ж після запуску перейти до створення питань, задіявши вбудований конструктор. Обмежень на кількість питань або відповідей немає, а також в ADTester немає якихось блоків з конкретних тем, тому тут можна створювати опитування або конкурси з будь-якої галузі. У цьому ПЗ відсутня функція експорту документів, проте є швидке переміщення вмісту з відкритих текстових файлів. Вам достатньо виділити і перенести рядки, щоб вони автоматично вставилися в відповідну форму в конструкторі. Складнощі створюваним питань додасть і функція випадкової послідовності. При її включенні кожна обліковий запис буде отримувати перемішаний перелік питань і варіантів відповідей. У модулі адміністратора створюються облікові записи, проглядаються результати і здійснюється управління всім процесом, включаючи резервне копіювання баз даних в поточному стані.

Использование программы ADTester для создания тестов на компьютере

Перейдемо безпосередньо до процедури проведення опитувань. Тут кожен користувач може виступати в ролі незалежного облікового запису або входити в створену групу без обмежень за кількістю учасників. Далі відбувається заповнення особистих даних, якщо це не було зроблено адміністратором раніше. При потребі в форму дозволяється додавати відео, в подальшому вони завжди будуть доступні для відтворення або зупинки. Наявні підказки, створені в конструкторі, теж відобразяться, і до них можна буде повернутися в будь-який зручний момент. Під час етапу відповідей в адмін-панелі відображається статистика в реальному часі. Там виводиться список з усіх профілів, імена учасників, кількість правильних відповідей і поточне питання. Все це дозволяє створити повний контроль за ситуацією. Безсумнівно, ADTester помітно поступається професійним рішенням, проте не варто забувати, що цей інструмент один з небагатьох безкоштовних, тому йому можна пробачити частину недоліків.

Завантажити ADTester

UniTest System

UniTest System &8212; рішення з трохи застарілим інтерфейсом, але все ще коректно функціонує на всіх версіях операційних систем Windows. Відразу відзначимо, що поширюється воно платно, а демонстраційну версію можна завантажити в будь-який момент, щоб створити своє пробне завдання і провести ознайомче тестування на одному комп'ютері. UniTest System, як і багато інших подібних інструментів, розділений на кілька модулів. У першому відбувається конструювання питань, де робоча область представлена у вигляді двох панелей. У верхній вказується саме питання, а внизу додаються плитки з необмеженою кількістю відповідей. Всі ці написи налаштовуються за кольорами і стилям, проте загальне сприйняття картини від цього не змінюється &8212; зовнішній вигляд все ще виглядає застарілим і неприємним при довгому використанні софта. Є набір настроюються гарячих клавіш для тих випадків, коли вам захочеться прискорити процес.

Использование программы Sight2k UniTest System для создания тестов на компьютере

Після створення та авторизації користувачів всі вони потрапляють відразу до форми, де відбувається тестування. Тут спливають підказки від розробників, що дозволяють розібратися з усім алгоритмом дій навіть самому починаючому користувачеві. Всі завдання і варіанти відповідей будуть перемішані і виведені у випадковому порядку, а складні питання можна пропустити, щоб в будь-який момент повернутися до них і вибрати варіант рішення. Відповідь вибирається шляхом натискання лівою кнопкою миші по відповідній плитці або за допомогою клавіш на клавіатурі, а саме вікно розгортається в повноекранний режим. Присутні і додаткові настройки зовнішнього вигляду, що допоможе абсолютно кожному виставити оптимальні для себе параметри. Моніторинг стану опитування відбувається через окрему панель. На ній показуються всі ті відомості, про які ми вже говорили при огляді інших програм. Доступно і адміністрування в реальному часі з можливістю виключення або блокування облікових записів. UniTest System & 8212; дуже суперечливе додаток, тому ми радимо спочатку дізнатися про нього все і перевірити демонстраційну версію перед тим, як вирішуватися на придбання ліцензії.

Завантажити UniTest System

Конструктор тестів

Назва програми конструктор тестів вже говорить про її основне призначення. Практично нічого нового в реалізації алгоритмів створення і проведення тестування тут немає, відзначимо лише покроковий принцип, представлений в редакторі. Тут ви переходите між кожним розділом, паралельно налаштовуючи кожен варіант. Наприклад, спочатку встановлюються загальні дані &8212; номер завдання, його назва, ціни питань і їх максимальна кількість. Далі йдуть додаткові параметри, де активація або скасування правил здійснюється шляхом установки галочок. Тут можна заборонити переривати тестування, приховувати або показувати правильність відповідей і не давати пропускати питання. Налаштовується і звук, який буде супроводжуватися після обраного варіанту. Для кожного завдання за бажанням налаштовується вітальна промова. Зазвичай тут пишуться загальні правила і корисна інформація для учасників. В кінці залишається лише вибрати систему оцінювання і перейти до написання самих питань. Якщо є необхідність додати картинку або звуковий супровід, зробіть це теж в окремих розділах редактора.

Использование программы Конструктор тестов для создания тестов на компьютере

Далі в справу вступають опитувані. Вони реєструють обліковий запис або авторизуються під уже створеним ім'ям і можуть відразу ж приступити до вивчення питань. На екрані відображається лише одне завдання, а зверху завжди показується тема поточного тестування. Галочками відзначається один або кілька відповідей, а потім відбувається переміщення до наступних пунктів. Результати будуть виведені відразу ж після установки відповіді на останнє питання. Ви побачите загальне число завдань, відсоток правильних і неправильних виборів, а також набрану кількість балів. Адміністратор теж стежить за всім цим, переглядаючи таблицю у відповідному модулі. Йому доступно оновлення в будь-який момент, оцінка стану або видалення результатів. У демонстраційній версії Конструктора тестів є вже заздалегідь заготовлені проекти, а вам залишиться лише завантажити ПО, щоб вивчити його і вирішити, чи варто його купувати і який тип ліцензії вибрати.

Завантажити конструктор тестів

Айрен

Наступне програмне забезпечення під назвою Айрен &8212; ще один безкоштовний інструмент, що підходить під тематику нашого сьогоднішнього матеріалу. Інтерфейс в цьому Софті виконаний в максимально простому вигляді, а створення питань здійснюється буквально за кілька хвилин банальним додаванням окремих рядків із завданнями і блоків з варіантами відповідей, тому на даній темі ми не станемо зупинятися. Відзначимо реалізацію вікна проходження тестів. На панелі зліва будуть відображатися абсолютно всі присутні питання, і між ними можна переміщатися в будь-який зручний момент. Справа ж виводиться поточне питання з текстом і зображенням, якщо воно було встановлено, а внизу ви бачите варіанти. При готовності галочка встановлюється біля відповідного пункту і здійснюється перехід до наступного завдання.

Использование программы Айрен для создания тестов на компьютере

Існує певні різновиди вибору варіантів відповіді: ручне введення, один або кілька пунктів, відповідність або впорядкування і класифікація. Тільки завдяки подібним опцій можна звернути увагу на Айрен, оскільки не у всіх безкоштовних додатках для тестування реалізована подібна можливість. В Айрен викладач відразу ж може переглянути результати, а учень ознайомиться з ними після проходження останнього питання. Ще одна особливість цього ПЗ &8212; реалізація скриптів на мові Pascal. Якщо ви володієте цим ЯП і бажаєте створити користувальницькі доповнення, що виконують певні функції, нічого не завадить задіяти для цього наявний інтерпретатор. В іншому ж Айрен & 8212; легке і зручне рішення для проведення простих опитувань.

Завантажити Айрен

TestMaker

Ми поставили це програмне забезпечення на останнє місце, оскільки за своєю функціональністю воно значно поступається конкурентам. Тут присутні лише самі основні функції, що дозволяють створити прості опитування. В першу чергу користувач стикається з редактором, де вибирається папка для зберігання матеріалів, створюється сам файл і додається Необмежена кількість питань. Типів відповіді теж присутні кілька, і для кожного завдання можна підібрати індивідуальний. В кінці залишається тільки задати відведений час на одне питання і вибрати систему оцінок. Ви самостійно вирішуєте, скільки балів користувач буде отримувати за певне питання.

Использование программы TestMaker для создания тестов на компьютере

Тепер усі користувачі, підключені до локальної мережі, можуть завантажити TestMaker і приступити до вирішення. В кінці відобразяться результати, і сам педагог теж буде ознайомлений з ними. Більше ніяких особливостей в цьому рішенні немає. Найголовніші недоліки & 8212; відсутність важливих функцій, які є навіть в безкоштовних аналогах, і платне поширення. Проста базова версія обійдеться в 5 доларів, а ознайомитися з Textmaker можна тільки через невеликий демо-режим або самовиконується тест.

Завантажити Textmaker

Сьогодні ви дізналися про самих різних програмах для створення тестів на комп'ютері. Всі вони не мають обмежень за тематиками, але реалізація функцій змушує користувачів підлаштовуватися і шукати компроміси. Однак придбання професійного додатки за круглу суму вирішує проблеми, оскільки там є всі необхідні настройки. Тут вже кожен юзер робить висновок самостійно, чи варто віддавати гроші за подібне ПО.

більше статей на цю тему: