Програми для автотюна

Практично всі рішення в цій статті представлені у вигляді VST-плагінів, а не повноцінних програм, що пов'язано з особливостями використання подібних інструментів. У більшості випадків їх застосовують в різних DAW і інших програмах редагування звуку. Абсолютно всі плагіни підтримуються програмами, сумісними з VST. Якщо виникнуть проблеми з установкою, прочитайте офіційну документацію до використовуваного софту, щоб розібратися з цим питанням.

Antares Audio Technologies Auto-Tune

Найправильніше буде почати з програми під назвою Auto-Tune від розробників Antares Audio Technologies, оскільки саме вона є першим зареєстрованим товарним знаком в якості засобу автонастройки голосу. Поширюється дане рішення в двох різних форматах з відмінностями за функціями і вартості. У повну збірку входить як основний набір інструментів, так і додатковий плагін Auto-Key для автоматичного визначення нот, тональності та іншого аналізу музики.

Использование программы Antares Audio Technologies Auto-Tune для автотюна голоса

Корекція голосу в Auto-Tune проводиться в режимі реального часу з підтримкою різних ефектів. Присутній графік, що дозволяє детально редагувати висоту тону і часу. Інструмент під назвою Humanize (включений в обидві збірки) підходить для більш природного налаштування, що ускладнює розуміння того, чи дійсно задіяна програма або голос природний. У програмі є два типи графічних інтерфейсів :перший & 8212; мінімалістичний і призначений для швидкого та легкого редагування голосу. Другий &8212; просунутий і гнучкий, відповідний професіоналам своєї справи для більш тонкої обробки звучання. Можна сміливо стверджувати, що Auto-Tune зараз не просто перша програма такого роду, але і одна з кращих, точно заслуговує на увагу всіх бажаючих зайнятися подібною обробкою.

Завантажити Auto-Tune

Waves OVox

OVox &8212; це універсальний засіб для налаштування і гармонізації вокалу. Воно відмінно підходить для створення класичних ефектів вокодера і Talkbox. Підтримується цікаве доповнення з назвою Note Mapper, призначене для легкої роботи з акордами, гамами і гармоніями. Його можна використовувати, щоб додати до Вашого вокалу роботизовані тони в стилі Daft Punk. Головна особливість роботи Waves OVox & 8212; здатність запускатися у вигляді самостійної програми без використання DAW (але і режим плагіна теж підтримується).

Использование программы Waves OVox для автотюна голоса

Якщо ви тільки почали захоплюватися налаштуванням і автотюном голосу, Waves OVox повинна зацікавити сотнями вбудованих пресетів від відомих музичних продюсерів. Вони вже налаштовані, тому залишиться тільки натиснути кнопку для активації і відтворити голосову доріжку з метою перевірки накладення ефектів. На офіційному сайті Waves часто діють знижки та акції, коли в подарунок до плагіну при покупці йде ще один або навіть кілька. Це відмінна практика, тому що можна прихопити різноманітні інструменти, корисні для роботи з голосом і музичними доріжками.

Завантажити Waves OVox

Melodyne

Якщо говорити про компанію Antares як про першого, хто створив ефект Автонастроювання, то Celemony представила свій власний погляд на ефект обробки голосу за допомогою Melodyne. Ця програма дозволяє музичним продюсерам і звукорежисерам редагувати аудіо гнучким способом, взаємодіючи з нотами безпосередньо. Маніпулювання висотою звуку, формантами, динамікою і синхронізацією екранних нот надає можливість переосмислити і відредагувати вокал, фортепіано, гітару, синтезатор і багато іншого так, щоб результат повністю задовольнив виконавця і режисера.

Использование программы Melodyne для автотюна голоса

Melodyne поширюється платно в трьох різних збірках. Перша включає основні функції редагування голосу за допомогою зміни висоти звуку і часу. Друга збірка & 8212; Melodyne 5 assistant &8212; пропонує повний набір інструментів для регулювання висоти тону, таймінгу, вібрато, фразування, форманта і динаміки. У ній є все необхідне для професійного редагування вокалу. Найдорожче коштує Melodyne 5 editor з підтримкою семплового редактора для роботи з музикою, що потрібно не всім користувачам. На сторінці розробників ви можете більш детально ознайомитися з особливостями кожної версії і підібрати для себе підходящу.

Завантажити Melodyne

The Mouth

Рот допомагає генерувати мелодії та гармонії з будь-якого звуку, який вводиться в нього. Незалежно від того, співак ви, бітбоксер, бас-гітарист або використовуєте синтезатор, ви завжди зможете завантажувати звуки в дану програму для автоматичної обробки. Плагін визначає висоту звуку вхідного аудіоджерела, налаштовує її і перетворює в гаму або незалежну мелодію з нот MIDI. Вам не потрібна Музична освіта, досвід в звуковій режисурі, щоб домогтися прийнятного або навіть відмінного ефекту з The Mouth.

Использование программы The Mouth для автотюна голоса

Є чотири генератора для створення бажаного звуку: вхід з вибором вихідного вхідного, синтезатор, бас і вокодер. Все управляється 5 фейдерами в простій реалізації мікшера, яка також включає розділ майстер-ефектів для перетворення і прикраси фінального міксу. Кожен генератор має безліч різних звуків, легко використовуваних за допомогою розгорнутого списку в інтерфейсі. У програму входять настроюються ручки і перемикачі, що дозволяють самостійно домогтися бажаного ефекту, якщо є досвід в сфері автотюна.

Завантажити The Mouth

Waves Tune Real-Time

Хоча Waves Tune Real-Time не настільки примітний, як описані вище програми, він все ще є одним із класичних рішень. Режим автотюна в режимі реального часу використовується в основному для живих вокальних виступів через його мінімальної похибки і відсутності затримки. Софт може похвалитися здатністю досягати студійної якості затюненного вокалу в живому виконанні без необхідності ручного постредагування. У зв'язку з цим Tune Real-Time & 8212; кращий варіант автонастройки для концертних виступів і тих, кому потрібно змінити голос тут і зараз, без додаткового редагування в подальшому.

Использование программы Waves Tune Real-Time для автотюна голоса

Сам плагін практично не викликає проблем із затримкою, але вимагає спеціальної настройки, щоб повністю реалізувати свій потенціал. Для цього потрібно використовувати потужний комп'ютер, потенціалу процесора якого точно вистачить на обробку всіх деталей. Якщо у вас немає сучасного пристрою з актуальним залізом, віддайте перевагу іншим програмам або використовуйте Waves Tune Real-Time з трохи більшою затримкою, щоб дати час на попередню обробку голосу.

Завантажити Waves Tune Real-Time

REAPER

Це не окремий плагін, а відмінна функція, вбудована в повноцінну DAW для людей з обмеженим бюджетом, які хочуть підвищити якість вокалу і домогтися більш професійного звуку. Головний плюс полягає в тому, що Reatune &8212; один з найдешевших доступних варіантів. Ще одна перевага даного софта & 8212; можливість використовувати повну версію безкоштовно протягом двох місяців. Цього терміну цілком достатньо для ознайомлення з усіма функціями і формування рішення про те, чи варто купувати цифрову звукову робочу станцію для постійного використання.

Использование программы REAPER для автотюна голоса

Варто розуміти, що Reatune &8212; всього лише один з інструментів, вбудованих в об'ємну програму. У ній присутня величезна кількість інших корисних налаштувань і параметрів, що використовуються при написанні треків і редагуванні готових доріжок. Клацніть по кнопці нижче, щоб перейти до оглядової статті на REAPER і прочитати інформацію про всі її позитивних і негативних сторонах.

Завантажити REAPER

більше статей на цю тему: