Програми для прослуховування радіо на комп'ютері

Зараз радіо все ще користується популярністю, проте для його прослуховування користувачі все частіше задіють не застарілі приймачі, а спеціалізовані веб-сервіси або Програми. Різноманітність останніх менше, ніж спеціальних сайтів, оскільки зручніше слухати музику через Інтернет, не скачування ніяких додаткових додатків. Однак існує досить велика кількість різного софта, що дозволяє моніторити радіостанції, і про нього ми хочемо поговорити далі.

PCRadio

PCRadio &8212; перший додаток, про який піде мова в сьогоднішньому огляді. Воно поширюється безкоштовно і виконує виключно функції радіо, дозволяючи прослуховувати різні станції в режимі онлайн або навіть здійснювати пошук за жанрами музики і країнам. Інтерфейс PCRadio виконаний в простому вигляді, а сама програма під час своєї активної роботи практично не навантажує операційну систему. Ще відзначимо і можливість вручну змінювати зовнішній вигляд, застосовуючи доступні теми. Запуск прослуховування трансляцій в PCRadio проводиться через Головне меню, де користувач вибирає станцію зі списку або включає зручні фільтри.

Прослушивание радио на компьютере через программу PCRadio

Присутній в додатку і просунутий еквалайзер, що дозволяє налаштувати якісне звучання і володіє десятьма частотними смугами. При бажанні користувач може налаштувати заплановане відтворення, вказавши час початку шляхом створення будильника або установки таймера. Однак при цьому варто враховувати, що PCRadio має перебувати в активному режимі, адже фоном воно не працює і автоматично не запуститься. Це програмне забезпечення підійде всім невибагливим користувачам, які зацікавлені в звичайному прослуховуванні популярних станцій. Однак є в ньому і недоліки, які пов'язані з частими проблемами на сервері, через що трансляції просто не знаходяться.

Завантажити PCRadio

Якщо ви завантажили PCRadio і вирішили використовувати це ПО на постійній основі, слід заздалегідь підготуватися до того, що рано чи пізно доведеться вирішувати проблеми працездатності. Ми радимо вивчити спеціальний матеріал по цій темі на нашому сайті, щоб знати всі нюанси виправлення або навіть зберегти ці інструкції на випадок чого.

Детальніше: чому PCRadio не працює: основні причини та їх вирішення

Screamer Radio

Наступна на черзі програма називається Screamer Radio і розповсюджується безкоштовно. У ній присутні всі базові опції, які шукає користувач при підборі програми для прослуховування радіо. Пошук станцій проводиться безпосередньо в головному меню, а розробники зробили все, щоб цей процес був для користувача максимально зручним. Вони додали безліч різних тегів, що дозволяють виставити певну фільтрацію. Нічого не заважає вам одночасно задати фільтр по країні і, наприклад, жанру транслюється музики. При цьому важливо відзначити, що Screamer Radio захоплює тисячі трансляцій з різних країн, тому кожен зможе знайти вподобану станцію і почати її прослуховування. Щоб не втратити знайдені цікаві станції, їх можна додати в список улюблених, щоб в майбутньому перейти до них буквально в один клік.

Использование программы Screamer Radio для прослушивания радио на компьютере

Додатково відзначимо функцію швидкого пошуку за назвою станції і URL. Це допоможе вам за лічені секунди відшукати потрібну трансляцію або відразу ж приєднатися до неї, якщо у вас є пряме посилання, знайдена, наприклад, на офіційному сайті або будь-якому форумі. В Налаштуваннях Screamer Radio можна виставити таймер на відключення, наприклад, якщо ви під час прослуховування бажаєте відправитися спати або ж навпаки, хочете запустити трансляцію в певний час. При цьому за замовчуванням активована функція, яка відключає користувача від трансляції, якщо там протягом десяти хвилин нічого не програється. Підтримує розглянута програма всі популярні стрімінгові формати, тому ви можете бути впевнені в тому, що цікавить станція точно буде знайдена і доступна до відтворення. Єдині недоліки цього софта & 8212; відсутність російської мови і примітивна панель управління, але це незначні мінуси, на які багато хто навіть не звернуть уваги.

Завантажити Screamer Radio

RarmaRadio

RarmaRadio &8212; ще одне програмне забезпечення, функціональність якого зосереджена на прослуховуванні трансляцій різних радіостанцій. Відразу уточнимо що її інтерфейс має тільки англійську мову, тому у всіх присутніх пунктах доведеться розбиратися самостійно, якщо ви не знаєте іноземну. Однак в більшості випадків це не є проблемою, оскільки управління даними софтом інтуїтивно зрозуміло. Зверніть увагу на представлене далі зображення, щоб ознайомитися з реалізацією зовнішнього вигляду цього ПЗ. Як видно, на лівій панелі розташовується навігація, виконана у вигляді древа. Саме тут відбувається вибір станції шляхом розкриття сортованих каталогів. Це дозволить швидко підібрати відповідний стрім, відштовхуючись від регіону або інших параметрів. Наприклад, тут можна прослухати і мовлення телеканалів, вибравши трансляцію зі списку доступних. У вікні праворуч після визначення каталогу відобразиться список всіх існуючих каналів. Їх теж можна окремо Сортувати за алфавітом, жанру (найчастіше він вказаний в описі) або країні.

Использование программы RarmaRadio для прослушивания радио на компьютере

Всі сподобалися станції можна додавати в обране, а прослухані канали будуть зберігатися в історії, що дозволить не втратити вподобаний стрім і повернутися до нього в будь-який час. Додатково RarmaRadio дозволяє записувати трансляції в режимі реального часу, зберігаючи їх на комп'ютері у форматі MP3. Почніть захоплення аудіо в будь-який час, клікнувши по спеціально відведеній кнопці, а потім при необхідності зупиніть його, повторно натиснувши по ній же. Поширюється RarmaRadio безкоштовно, але є і платна версія з розширеною функціональністю. Про всі відмінності між збірками ми пропонуємо прочитати на офіційному сайті розробники, клацнувши по посиланню нижче.

Завантажити RarmaRadio

RadioShure

RadioZilla &8212; безкоштовне програмне забезпечення для прослуховування радіо, виконане в максимально простому стилі і володіє лише основним набором функцій. За допомогою невеликого меню в головному вікні ви можете перемикатися між станціями, переглядати назви поточних композицій, відтворювати їх в одному з доступних на вибір форматів і навіть включати запис, зберігаючи трек на своє локальне сховище. Всі дії проводяться в невеликому вікні, яке своїм зовнішнім виглядом нагадує стандартний аудіоплеєр. Тут ви знайдете тільки основні елементи управління плеєром і кілька спливаючих меню з допоміжними опціями.

Использование программы RadioShure для прослушивания радио на компьютере

Розробники RadioZilla зробили упор на універсальності, тому дане радіо сумісно абсолютно з усіма актуальними версіями сімейства операційних систем Windows. В активному режимі функціонування додаток практично не споживає системних ресурсів, що дозволить вам навіть не відчути того, що в поточний момент часу в ОС запущено додаткове додаток. У RadioZilla є фільтр за жанрами і країнами, а також окремий рядок пошуку, що допоможе відшукати необхідні станції, вводячи, наприклад, їх назви, робочі частоти або тільки визначаючи цікавить жанр музики.

Завантажити RadioZilla

Radiocent

Наступна програма під назвою Radiocent була створена вітчизняною компанією і в першу чергу спрямована на російськомовну аудиторію. Якщо ви віддаєте перевагу прослуховувати радіостанції Росії або інших країн СНД, звернути увагу на це додаток точно варто. Його інтерфейс реалізований у вже стандартному вигляді, але все ж розробники трохи постаралися в плані краси оформлення. Вікно плеєра виглядає стильно і сучасно, що точно позначається на його сприйнятті під час взаємодії. Всі важливі розділи, наприклад,&171; історія & 187; або & 171; Вибране & 187; , реалізовані у вигляді вкладок, перемикання між якими відбувається прямо в головному вікні.

Использование программы Radiocent для прослушивания радио на компьютере

Внизу під списком треків є три доступні фільтри. Ви можете виконати пошук по країні, жанру і бітрейту, а також задіяти рядок пошуку, щоб задати цікавлять параметри, наприклад, назва станції або частоту, на якій вона функціонує. При прослуховуванні треки можна додавати їх в окрему вкладку, щоб потім відтворити окремо або завантажити на свій пристрій. Самі ж трансляції доступні до відправки в розділ & 171; Вибране & 187; , що допоможе в будь-який час швидко знайти стрім і підключитися до нього. Поширюється Radiocent безкоштовно і підтримується як на Windows, так і на Android.

Завантажити Radiocent

Maxuden Radio

Maxuden Radio &8212; ще одне рішення від вітчизняного виробника. Функціональність цього програмного забезпечення, як і багатьох інших представників подібного софта, обмежена лише набором основних опцій. Тут ви знайдете просту панель з інструментами з управління треками, а також спеціально відведену область для відображення треків і станцій. У ній немає таблиці, яка б дозволяла фільтрувати видачу, замість неї тут тільки один стовпець &171; Назва&187; . Вся інша інформація по станціях відображається вже в їх назвах, включаючи жанри і бітрейт. Це можна назвати мінусом, оскільки не завжди виходить відшукати відповідну трансляцію у величезному списку поточних.

Использование программы Maxuden Radio для прослушивания радио на компьютере

Однак варто відзначити, що в Maxuden Radio все ж присутня функція пошуку. Їй можна скористатися, вибравши одну з доступних категорій або ввівши запит в спеціально відведеному рядку. Якщо виникає потреба провести пошук саме за жанром, краще звернутися до категорій, адже при ручному введенні не завжди виходить зробити це. Як видно, у Maxuden Radio є свої мінуси, а також відсутні будь-які відмінні риси, про які б хотілося розповісти. Однак ця програма проста у використанні, підтримує тисячі станцій і розповсюджується безкоштовно, тому вона точно знайде свого користувача.

Завантажити Maxuden Radio

Pocket Radio Player

Часто користувачі, що займаються пошуком відповідного для себе додатки, яке б дозволяло слухати радіо, в якості одного з критеріїв задають компактність і простоту використання софта. Як видно з розбору попередніх представників, цим запитам відповідає більшість програм, і Pocket Radio Player не стала винятком в цьому плані. Навіть з назви (Кишеньковий радіо плеєр) можна зробити висновок, що виробники приділили особливу увагу саме компактності. Це ще й видно, якщо звернути увагу на скріншот. Блок зліва відповідає за управління треками і вміщує в собі основні інструменти, звичні для більшості плеєрів. Блок праворуч, який можна при необхідності закрити, повністю присвячений навігації і пошуку станцій за категоріями. Додані в обране канали завжди відзначаються зірочкою, яка стоїть зліва від їх назви.

Использование программы Pocket Radio Player для прослушивания радио на компьютере

Незважаючи на простоту інтерфейсу, розробники додали можливість змінювати скіни та налаштовувати шрифти. Це дозволить персоналізувати додаток під себе і зробити його унікальним. Відзначимо і наявність рекордера, призначеного для запису всієї трансляції, обраної станції або тільки конкретних треків. Виробник на своєму офіційному сайті в якості гідності цієї програми призводить і те, що вона запускається відразу ж при установці і не вимагає підключення додаткових бібліотек, наприклад, .NET Framework або Visual C++ . Це дозволить навіть власникам найстаріших збірок Windows коректно запустити Pocket Radio Player на своєму пристрої.

Завантажити Pocket Radio Player

ComboPlayer

ComboPlayer теж був створений вітчизняними розробниками, але функціональність цієї програми вже не обмежується однією функцією прослуховування радіо. Його назва говорить сама за себе, адже тут присутні опції, що дозволяють дивитися онлайн-телебачення, відтворювати потокове відео з веб-камери або камери спостереження, знаходити серіали або фільми в бібліотеці, а також слухати радіо. Якраз останню функцію ми і хочемо розглянути в рамках сьогоднішнього матеріалу.

Использование программы ComboPlayer для прослушивания радио на компьютере

При запуску відповідного блоку з трансляціями в ComboPlayer відразу ж можна приступити до прослуховування доступних каналів, проте їх список досить обмежений і складається тільки з найпопулярніших російських радіостанцій. Якщо не вийшло знайти цікаву трансляцію, виробники радять відшукати її файл у форматі M3U в Інтернеті, завантажити і завантажити в саме програмне забезпечення, щоб почати відтворення і надалі мати можливість в будь-який момент підключитися до стріму. Більш детально про це і про інші особливості програвача ви можете на офіційному сайті ComboPlayer, клікнувши по посиланню нижче.

Завантажити ComboPlayer

TapinRadio

Останній представник софта для прослуховування радіо називається TapinRadio. Він стоїть на останньому місці, оскільки не має ніяких особливостей, а початківцям користувачам доведеться витратити час на те, щоб розібратися з ним. На додаток до цього всього йде і платне поширення. Звичайно, безкоштовна версія теж присутня, але її функціональність обмежена і призначена ця збірка тільки для ознайомлення.

Использование программы TapinRadio для прослушивания радио на компьютере

В tapinradio є всі ті ж стандартні інструменти, про які говорилося вище, а всі недоліки може перекрити величезна кількість станцій і коректно працює пошук. Кожна трансляція розділена за жанром та країною. Ці дані можна використовувати як фільтр, клікнувши по відповідній кнопці в таблиці зі списком каналів. Тут же є і рядок пошуку, через яку можна задати будь-який запит. TapinRadio ловить кілька тисяч станцій з самих різних країн, тому абсолютно кожен користувач знайде підходящу для себе, зможе відтворити її, додати в обране і навіть зберегти запис у форматі MP3 на своєму комп'ютері.

Завантажити TapinRadio

Гаджети для програвання радіо на Windows 7

На завершення сьогоднішнього хочемо поговорити про власників операційних систем Windows 7. Як відомо, там є можливість додати віджети на робочий стіл, які можуть бути застосовані для самих різних цілей. Існують стандартні утиліти, виконані в такому вигляді, які дозволяють відтворювати радіо через Інтернет. Якщо ви не знайшли підходящу програму або зацікавилися саме такими віджетами, рекомендуємо ознайомитися з тематичним матеріалом на нашому сайті за посиланням нижче, щоб розібратися з принципом інсталяції використання таких рішень.

Детальніше: гаджети для програвання радіо на Windows 7

Звичайно, в сьогоднішньому списку представлені далеко не всі програми для відтворення радіо на комп'ютері. Однак ми постаралися підшукати найцікавіші і популярні рішення, щоб кожен користувач зміг вибрати вподобане ПЗ і перейти до відтворення музики.

більше статей на цю тему: