Програми для електронного підпису

Електронний підпис купується у відповідних кріптопровайдеров з використанням спеціалізованого ПЗ, після чого зберігається на жорсткому диску або іншому носії для подальшого використання. Розглянемо кілька найнадійніших програмних рішень для ЕЦП.

КриптоАРМ

Кріптоарм &8212; одна з найпопулярніших платформ для ЕЦП в Росії, яка відмінно підходить для підписання котирувальних заявок, нотаріального засвідчення документів, подання алкогольних декларацій, підписання межових актів, договорів, контрактів та інших документів. Це лише основні сфери застосування, викладені на сайті розробника, на ділі їх куди більше. Крім додавання електронного підпису в документ, аудіофайл, відеозапис або інший файл, Кріптоарм надає можливість шифрування. Обробці піддаються будь-які текстові файли, а також формати PDF, JPEG, JPEG і PNG.

Интерфейс приложения КриптоАРМ

Серед додаткових можливостей Кріптоарм варто виділити управління робочими місцями в інфраструктурі PKI. Модуль адміністрування засобів криптографічного захисту інформації дозволяє взаємодіяти зі стандартами Microsoft CryptoAPI 2.0 і PKCS11. Розглянутий софт розділений на три версії: Старт, Плюс і термінал. Перша поширюється на безкоштовній основі і призначена для ознайомлення з системою, проте вона не підтримує офіційні стандарти ЕЦП. Присутній російськомовний інтерфейс.

Завантажити КриптоАРМ з офіційного сайту

Читайте також: встановлення електронного цифрового підпису на комп'ютер

ViPNet PKI Client

Vipnet PKI Client &8212; це програмний комплекс для роботи з електронними цифровими підписами, який підтримує всі актуальні стандарти і провайдерів ЕЦП, шифрування документів і файлів, а також авторизацію користувачів для доступу до веб-сервісів і можливість формування TLS-з'єднання. Включає в себе наступні компоненти: &171;File Unit&187; (файли), &171;Web Unit&187; (веб-документи), &171;CRL Unit&187; (сертифікати формату CRL), &171;Certificate Unit&187; (менеджер сертифікатів), &171;TLS Unit&187; (організація TLS-з'єднань) і &171;ViPNet CSP&187; (менеджер криптографічних процедур).

Интерфейс приложения ViPNet PKI Client

Vipnet PKI Client успішно інтегрується в &171; провідник & 187; Windows. Так, користувачеві досить клікнути по потрібному файлу правим кліком миші і відкрити контекстне меню, щоб підписати і зашифрувати об'єкт. Сам додаток потрібно відкривати тільки для його настройки. На сьогоднішній день підтримуються наступні стандарти: PKCS11, XMLDSig і CAdES-bes, а також КС1, КС2, КС3 для ФСБ Росії. В основній версії Програми присутній російськомовний інтерфейс. Є демо-версія для ознайомлення з пропонованими функціями.

Завантажити Vipnet PKI Client з офіційного сайту

Читайте також: відкриваємо файли з розширенням SIG

SignMachineW32

SignMachineW32 &8212; єдине безкоштовне рішення для електронного підпису в нашому списку, однак для його використання все-таки необхідно придбати сертифікат кріптопровайдера Кріптопро CSP або VipNet CSP. Без цього отримати ЕЦП буде або неможливо, або вона не матиме юридичної сили. Другий провайдер надає свої послуги безкоштовно після реєстрації, а перший вимагає придбання ліцензії або наявності пробного періоду, що надається на півтора місяці. Звичайно, самі творці Кріптопро і VipNet пропонують користувачам свої додатки для ЕЦП, але вони платні.

Интерфейс приложения SigMachineW32

У SignMachineW32 формується підпис у форматах CADES-BES, CADES-T і Cades-T. При цьому до неї додається тимчасової штамп (опціонально) на весь документ або тільки на підпис. Є пара примітних додаткових можливостей: перевірка справжності ЕЦП і вказівка адреси сервера штампа часу. На офіційному сайті розробника розміщено докладний російськомовне Керівництво по всіх функціях програми.

Завантажити SigMachineW32

Крипто Про

Крипто про вважається найпопулярнішим і надійним засобом захисту інформації в нашій країні. Являє собою додаток для зручного оформлення та використання електронного підпису, а також є лідируючим кріптопровайдером, що використовує в своїй системі одночасно російські та зарубіжні алгоритми криптографії. Як і у випадку з Vipnet PKI Client, Крипто Про є комплексом компонентів, проте вони можуть завантажуватися і встановлюватися окремо в міру необхідності. Наприклад, якщо користувач планує застосовувати підпис в PDF-файлах, варто завантажити Крипто про PDF.

Интерфейс приложения КриптоПро CSP

Підтримуються наступні стандарти криптографічних підписів: Microsoft CryptoAPI, PKCS11, QT SSL, OpenSSL engine та Java SCP. Розглянутий комплекс перевірений і активно використовується в Microsoft Office, Microsoft Outlook , будь-яких продуктах від Adobe, браузерах Яндекс, Супутник, Explorer і Edge, а також в веб-серверах і засобах віддалених робочих столів, підписи додатків від Microsoft. Сам сертифікат на використання послуг провайдера можна отримати безкоштовно на 90 днів, але Додатки для ЕЦП вимагають покупки ліцензії. Всі інтерфейси оформлені російською мовою.

Завантажити Крипто Про з офіційного сайту

Читайте також: плагін КриптоПро для браузерів

Ми розглянули кілька актуальних рішень для електронного підпису документів. Всі вони мають юридичну силу і можуть захищати права авторів, якщо правильно їх налаштувати і отримати сертифікат.

більше статей на цю тему: