Програми для налаштування шумозаглушення мікрофона

Зараз практично кожен власник комп'ютера час від часу використовує мікрофон. Однак не у всіх є можливість придбати якісне і дороге обладнання з активним шумозаглушенням. Тоді пристрій буде захоплювати і різні перешкоди, значно знижуючи загальну якість звуку. Спробувати виправити цю ситуацію можна за допомогою спеціальних програм, які застосовують алгоритми для запобігання попадання непотрібних шумів. Саме про такі рішення і піде мова далі.

Перед початком розбору програм хочемо звернути увагу, що іноді поява шумів при залученні мікрофона може бути викликано не тільки зовнішніми факторами, але і різними неполадками з самим обладнанням або використовуваним драйвером. Ми радимо вивчити окреме керівництво на нашому сайті, натиснувши по посиланню нижче, щоб розібратися з проблемою. Якщо жодна з наведених рекомендацій не принесе належного результату, приступайте до вивчення сьогоднішнього огляду.

Детальніше: прибираємо фонові шуми мікрофона в Windows

Realtek HD Audio

Для початку хочемо відзначити програмне забезпечення від розробників інтегрованих звукових карт під назвою Realtek HD Audio. Тільки відразу відзначимо, що дане ПЗ не підійде власникам звукових карт від інших виробників. Саме цей інструмент встановлюється на комп'ютер разом зі звуковими драйверами, а також може бути завантажений користувачем самостійно. Завдяки цьому рішенню стає можливим детальна конфігурація еквалайзера, звукових ефектів, гучності та інших параметрів, пов'язаних зі згаданим комплектуючих. Мікрофон теж може бути налаштований через це ПО, для чого тут є спеціально відведений розділ. Через нього виставляється гучність, посилення і додаткові параметри. Функція шумозаглушення якраз відноситься до цих параметрів і активується виставленням прапорця поруч з відповідним пунктом.

Использование программы Realtek HD Audio для подавления шума микрофона

Однак варто враховувати, що можливість активувати шумозаглушення в режимі реального часу буде не у всіх користувачів, що пов'язано з моделлю використовуваної звукової карти і самим мікрофоном. До того ж хороша якість обробки не гарантується, адже алгоритм не завжди функціонує належним чином. В іншому ж це додаток є ідеальним варіантом для всіх тих, хто бажає налаштувати звук на своєму комп'ютері, враховуючи абсолютно всі деталі і взаємодіючи зі зрозумілим і зручним інтерфейсом. Більш детальну інформацію про Realtek HD Audio ми пропонуємо дізнатися в повноцінному огляді на нашому сайті, перейшовши за посиланням далі, де ви знайдете і посилання на завантаження драйверів і утиліти з графічним інтерфейсом з офіційного сайту.

Завантажити Realtek HD Audio

Voicemeeter

Наступна програма під назвою Voicemeeter призначена для змішування сигналів як вхідних, так і вихідних. Завдяки їй будь-який користувач, підключивши мікрофон або динаміки до свого комп'ютера, зможе регулювати гучність, посилення, придушення шуму і додаткові параметри. Voicemeeter підтримує практично необмежену кількість одночасно з'єднаних пристроїв, однак для цього необхідно буде купувати відповідне обладнання, щоб всі девайси функціонували коректно. Сама програма відразу ж визначить наявність мікрофона і дозволить виробляти його настройку. При активації шумозаглушення особливу увагу зверніть на посилення гучності, адже часто через занадто сильного підвищення цього параметра і з'являються артефакти або спливають шуми, яких спочатку могло не бути.

Использование программы Voicemeeter для подавления шума микрофона

У Voicemeeter є безліч унікальних особливостей, які пов'язані з використанням професійної звукової апаратури, наприклад, переміщення джерела звуку в просторі або Вибір режиму зчитування звуку, тому на даній темі ми зупинятися не будемо. Тим користувачам, хто зацікавлений в отриманні відповідної інформації, рекомендуємо звернутися до офіційної документації і отримати звідти всі доступні відомості. Завантажити Voicemeeter можна безкоштовно з офіційного сайту, перейшовши за посиланням нижче, проте варто враховувати, що російська Мова інтерфейсу відсутня, тому доведеться самостійно розбиратися у всіх присутніх пунктах.

Завантажити Voicemeeter

NoiseGator

Програма NoiseGator підійде тим, хто стикається з необхідністю придушення шумів мікрофона під час розмов по Skype або через подібні програми. Принцип функціонування цього ПЗ полягає у відключенні і автоматичному включенні мікрофона при коливанні частот. Тобто при початку репліки пристрій активується, а як тільки ви припиняєте говорити, воно самостійно відключається і чекає початку наступної репліки. Це дозволяє співрозмовнику не чути всіх тих шумів, які відбуваються на тлі і заважають йому дати відповідь. Ті користувачі, які спілкуються через TeamSpeak або Discord , напевно знають про реалізацію подібної технології.

Использование программы NoiseGator для подавления шума микрофона

Однак завдяки розширеним налаштувань NoiseGator дозволяє і позбутися від шуму в реальному часі, пригнічуючи непотрібні частоти, що відбувається без особливого навантаження на операційну систему. Для цього користувачеві доведеться самостійно налаштувати повзунки, які ви бачите на представленому вище зображенні. Перш ніж розпочати конфігурацію, не забудьте вибрати активне джерело входу та виходу, щоб усі зміни були успішно застосовані. Як видно, всі налаштування проводяться в рамках одного вікна, а присутні пункти зрозуміє навіть користувач, який не володіє англійською мовою, і розбиратися у великій кількості пунктів меню і розділах не доведеться. Додатково зверніть увагу і на кнопку &171;Reset to Defaults&187; . Використовуйте її в тих ситуаціях, коли необхідно повернути конфігурацію за замовчуванням, якщо поточні параметри вас не влаштовують.

Завантажити NoiseGator

SoliCall

SoliCall &8212; незвичайне програмне забезпечення, для якого розробники створили спеціальний алгоритм, ефективно пригнічує шум і відлуння. Після установки це додаток інтегрується в операційну систему і коректно взаємодіє абсолютно з усіма додатками, де може використовуватися мікрофон. Підійде дане рішення і працівникам різних компаній, які часто здійснюють дзвінки і потребують відповідного інструменту, що поліпшує якість розмов, тому ви можете бути впевнені в тому, що професійна версія SoliCall буде сумісна з обраною програмою телефонії. Від користувача потрібно тільки завантажити або придбати SoliCall, встановити на свій комп'ютер, активувати настройки, вибравши саме обладнання для запису.

Использование программы SoliCall для подавления шумов микрофона

Відзначимо і додаткові функції, присутні в SoliCall. Особливу увагу потрібно звернути на можливість запису дзвінків з автоматичним збереженням в зазначену папку. Користувачеві потрібно вибрати розташування і задати формат, після чого звук почне записуватися відразу ж при початку дзвінка, а всі параметри придушення шуму і відлуння теж будуть застосовані до цього запису, тому в підсумку до прослуховування буде доступна якісна доріжка. У професійній платній версії SoliCall є більш розширені налаштування шумозаглушення, які стануть в нагоді для конфігурації агресивності урізання частот, включення компенсації шуму та інших перешкод. Ознайомитися з усіма можливостями і спробувати безкоштовну версію SoliCall можна на офіційному сайті, клікнувши за наступним посиланням.

Завантажити SoliCall

Andrea PC Audio Software

Andrea PC Audio Software &8212; ще одне професійне платне додаток, що володіє величезною кількістю різних опцій для конфігурації звуку з мікрофона і динаміків. Давайте відразу ж поговоримо про придушення шумів. Воно тут реалізовано за допомогою власної технології PureAudio, яка активується користувачем самостійно шляхом установки галочки навпроти відповідного пункту. Детальних налаштувань цієї опції немає, оскільки вона працює в інтелектуальному режимі, однак якщо все ж ви хочете змінити параметри захоплення голосу, тоді зверніться до Налаштування агресивного придушення шуму, яка теж пов'язана зі згаданою технологією. Ви можете самостійно переміщати повзунок, вибираючи, наскільки сильно будуть забиратися зайві частоти.

Использование программы Andrea PC Audio Software для подавления шума микрофона

Програмне забезпечення поставляється з високоякісним десятисмуговим графічним еквалайзером з попередньо встановленими налаштуваннями для конкретного управління рівнями низькими, середніми і високими частотами для конфігурації звукового тону відповідно до вашим улюбленим типом музики. У режимі реального часу застосовуються і різні ефекти, не тільки спотворюють сам голос або відтворену доріжку, але і безпосередньо впливають на якість звуку. У додатку так само є функції запису мікрофона, придушення стереошума, акустичне ехоподавлення, формування світлового променя, формування агресивного променя, напрямок променя, посилення мікрофона і багато іншого. Приємний інтерфейс доповнює всю картину і робить взаємодію з Andrea PC Audio Software максимально приємним для звичайного користувача.

Завантажити Andrea PC Audio Software

Samson Sound Deck

Завершить наш сьогоднішній список програмного забезпечення Samson Sound Deck. Спочатку це додаток було доступним тільки для власників мікрофонів від компанії Samson, проте зараз його функціональність розширилася і воно коректно взаємодіє з багатьма пристроями від інших виробників. Розробники цього ПЗ були натхненні технологією цифрової обробки звуку, яка використовується в кабінах військових винищувачів, реалізувавши її в своєму інструменті для Windows. Програма заснована на сучасних цифрових алгоритмах шумозаглушення, які забезпечують чистий зв'язок і запис розмов практично в будь-якому оточенні і з обладнанням різного рівня, що особливо буде корисно під час розмов в галасливому середовищі або при підключенні дешевої або неякісної апаратури.

Использование программы Samson Sound Deck для подавления шумов микрофона

Це ідеальний інструмент для домашнього та офісного VoIP-зв'язку, програмного забезпечення для розпізнавання голосу, ігор, запису музики та звуку для відео YouTube, вебінарів тощо. Samson Sound Windows функціонує у фоновому режимі, що дозволяє в будь-який момент перейти до налаштувань, проте не навантажує операційну систему, оскільки практично не споживає ресурсів процесора і оперативної пам'яті. Samson Sound Deck Windows включає в себе цифровий аудіорекордер з простими функціями збереження файлів і експорту в популярних форматах з можливою налаштуванням якості. Вище ми вже уточнили, що це по працює в парі практично з будь-якими мікрофонами, однак при використанні фірмової продукції Samson ви отримуєте безліч технологічних переваг, що теж слід враховувати при виборі програми. Завантажити Samson Sound Deck можна з офіційного сайту виробника мікрофонів, клікнувши по посиланню нижче.

Завантажити Samson Sound Deck

Програми для редагування аудіо

На завершення огляду хочемо поговорити про окремому пласті програм, які призначені для редагування вже наявних доріжок звуку. Деякі з них наділені спеціальними опціями, що дозволяють пригнічувати шуми і позбавлятися від непотрібних частот в записах, просто видаляючи їх або приглушуючи за допомогою унікальних технологій. Скористатися таким софтом варто тим користувачам, кому не підійшли розглянуті вище варіанти або потреба позбутися від шумів або відлуння виникла вже після завершення запису звукової доріжки через мікрофон. Детально вивчити найпопулярніші інструменти такого роду ми пропонуємо в окремій статті на нашому сайті від іншого автора, перейти до якої можна, клацнувши по розташувався далі заголовку.

Детальніше: програми для редагування аудіо

Тільки що ви дізналися про найрізноманітніші програми для шумозаглушення мікрофона, а також отримали іншу допоміжну інформацію по даній темі. Тепер залишається тільки вибрати відповідне додаток, щоб впоратися з цією трудністю і налагодити якісний звук при розмовах або записи.

більше статей на цю тему: