Програми для масового перейменування файлів

Масове перейменування файлів &8212; одна з функцій, присутніх в стандартному провіднику, проте деяких користувачів не влаштовує її обмеженість. Тоді користувач стикається із завданням відшукати спеціалізоване програмне забезпечення, яке допомогло б більш зручно виконати одночасне перейменування великої кількості файлів. Саме про такі рішення ми і пропонуємо поговорити далі.

Total Commander

Першим на черзі виступить найбільш популярний файловий менеджер для Windows під назвою Total Commander. Його перевага полягає в зручній взаємодії з усіма об'єктами, що знаходяться на локальних і знімних сховищах, обходячи при цьому стандартний Провідник. Давайте відразу ж торкнемося теми масового перейменування файлів: виконується це через окремий модуль, де задається пошук по маскам елементів і іншим параметрам, що встановлюються користувачем вручну. Після цього вибирається Заміна імені, початок, завершення і крок. Залишається тільки переконатися в коректності встановлених налаштувань і запустити цю операцію. Вона не займе багато часу, а по завершенні ви отримаєте відповідне повідомлення про те, що все було виконано правильно і тепер файли володіють новими іменами.

Использование программы Total Commander для массового переименования файлов

Ще одна перевага Total Commander, про який обов'язково варто поговорити &8212; можливість відкотити всі внесені зміни до моменту закриття блоку. Це допоможе виправити ситуацію, якщо раптом було встановлено неправильне ім'я для перейменування. З усіма іншими опціями, присвяченими взаємодії з об'єктами і каталогами в Total Commander, ми пропонуємо ознайомитися в повноцінному огляді на нашому сайті, клікнувши по розташувалася далі посиланням.

Завантажити Total Commander

На завершення опису даного програмного забезпечення хочемо відзначити, що на нашому сайті є спеціальний матеріал, присвячений особливостям використання Total Commander. Якщо вас зацікавив аспект роботи з цим софтом, не обмежуючись одним масовим перейменуванням файлів, радимо вивчити це керівництво, щоб розібратися в цьому додатку.

Детальніше: використання програми Total Commander

Advanced Renamer

Якщо попереднє рішення було зосереджено на повному управлінні елементами і виконувало роль менеджера, Advanced Renamer призначений виключно для перейменування файлів, зміни пов'язаних з ними дат і атрибутів. Для цього тут є всі необхідні функції, лаконічно впроваджені в графічний інтерфейс, який не викличе проблем з розумінням навіть у початківців користувачів. Через вбудований оглядач можна самостійно вибрати, які папки і файли додати, а також після цього кожен з елементів позначається галочкою, що задає активність для виконання будь-якого завдання. Залежно від типу файлів і потреб користувач вибирає один з чотирнадцяти вбудованих методів зміни імен об'єктів і їх властивостей, тому абсолютно кожен знайде для себе оптимальний алгоритм, який допоможе максимально швидко впоратися з поставленим завданням.

Использование команды Advanced Renamer для массового переименования файлов

Додатково в Advanced Renamer відображаються абсолютно всі доступні відомості і метадані про виділений об'єкт. Тобто ви можете вибрати один або кілька файлів, щоб отримати всю необхідну інформацію, скопіювати її або виконати будь-які інші дії. Поширюється це програмне забезпечення безкоштовно і доступно для скачування на офіційному сайті, перехід до якого можливий за наступним посиланням. Відзначимо і наявність російської мови інтерфейсу, що допоможе незнаючим користувачам швидко розібратися в цьому Софті і впоратися з перейменуванням або досягненням інших цілей.

Завантажити Advanced Renamer

Siren

Далі пропонуємо розглянути більш просте рішення, функціональність якого обмежена тільки перейменуванням одного або декількох файлів в один клік. Для цього спочатку звернемо увагу на реалізацію інтерфейсу. Вибір об'єктів в Siren відбувається через вікно вбудованого оглядача, розмір якого може бути змінений користувачем вручну. Вибрані файли перетягуються в праву частину вікна, де вже здійснюється безпосереднє перейменування. Для цього використовуються спеціальні фільтри і настройки, що дозволяють оптимізувати виконання поставленого завдання.

Применение программы Siren для массового переименования файлов

У Siren є різні методи перейменування, які будуть корисні в певних ситуаціях. Наприклад, тут можна задати транслітерацію, змінити регістр, задати нову дату в назві або зробити Згадка формату. Стійкі вирази у вигляді скриптованих фраз, які встановлюються в якості параметрів, зможуть оптимізувати виконання одного і того ж дії для декількох об'єктів, витративши на це лише кілька секунд. Більш детально про всі ці опції розповідає розробник на своєму офіційному сайті, де програма доступна для скачування безкоштовно. Siren працює в портативному вигляді, тому після розпакування вона відразу ж запускається без попередньої інсталяції на комп'ютер.

Завантажити Siren

Bulk Rename Utility

Bulk Rename Utility &8212; ще одне спеціалізоване програмне забезпечення, призначене для масового перейменування файлів. У ньому присутні всі ті опції, про які ми вже говорили раніше, проте їх реалізація трохи відрізняється, а також є і нові можливості, що теж хочеться обговорити. Відзначимо самі основні функції &8212; підтримка об'єктів різних форматів, а також ЗМІШАНЕ перейменування з каталогами, видалення або зміна певного тексту, що входить в назву файлів, зміна регістру, видалення символів і чисел, присвоєння атрибутів, дат і Імен кореневих каталогів в кінець назви елементів. Всі ці інструменти вибираються вже після додавання об'єктів через оглядач, тому нічого не завадить виконати вам кілька завдань послідовно або привласнити їх для різних файлів.

Использование программы Bulk Rename Utility для массового переименования файлов

Тепер торкнемося теми додаткових можливостей, які були відсутні в описаних раніше додатках. Сюди відноситься вбудований інструмент швидкого масового перейменування в контекстне меню провідника, що здійснюється за бажанням, а також присутні регулярні вирази, інструмент по зміні дати і атрибутів, перейменування з урахуванням властивостей операційної системи. Як видно, в Bulk Rename Utility дійсно присутня величезна кількість різних опцій, проте через це з'явився і значимий недолік, пов'язаний зі складною реалізацією графічного інтерфейсу, що ви бачите на залишеному вище зображенні.

Завантажити Bulk Rename Utility

Rename Master

Rename Master &8212; утиліта, розробкою якої займався всього одна людина. За певний період часу він зміг реалізувати в цьому ПО досить велика кількість різноманітних опцій, які задовольнять потреби більшості користувачів, які зіткнулися з необхідністю масового перейменування файлів. У Rename Master повністю підтримується Юнікод, тому з відображенням переважної більшості різних символів не повинно виникнути взагалі ніяких проблем. Автор додав і інтелектуальну сортування по числах, що допоможе вибудувати правильне відображення фотографій або інших об'єктів, які мають нумерацію.

Использование программы Rename Master для массового переименования файлов

Зовнішній вигляд Rename Master теж реалізований на прийнятному і навіть вельми зручному вигляді, де праворуч відображаються всі знайдені файли, а зліва вибираються дії і додаткові опції, які будуть з ними відбуватися. При необхідності для різних форматів картинок Rename Master дозволить навіть поміняти теги, що теж не займе багато часу. Не забудьте використовувати скрипти збереження параметрів, якщо збираєтеся застосовувати одні й ті ж налаштування часто. Це позбавить від необхідності кожного разу створювати однакову конфігурацію, використовуючи доступний список. Розповсюджується Rename Master безкоштовно, а також Розробник дозволяє завантажити публічні бета-версії для перевірки нових функцій.

Завантажити Rename Master

Ant Renamer

Ant Renamer &8212; досить стара програма, яка функціонувала ще на Windows XP. Однак розробники періодично випускають різні оновлення, оптимізуючи працездатність софта на всіх сучасних платформах. Саме тому додаток Ant Renamer і потрапило в наш сьогоднішній список. Його інтерфейс реалізований максимально в простому і зрозумілому вигляді, що допоможе навіть самому починаючому користувачеві швидко розібратися з його освоєнням і приступити до виконання поставлених завдань. Спочатку потрібно скористатися стандартним провідником, щоб додати перелік необхідних об'єктів і каталогів, з якими буде відбуватися взаємодія. При цьому в майбутньому можна буде знімати і проставляти галочки, щоб застосовувати завдання тільки до певних об'єктів.

Использование программы Ant Renamer для массового переименования файлов

Після вибору об'єктів користувачеві залишається тільки вказати дію, яке буде з ними здійснюватися. Крім стандартних опцій в цьому програмному забезпеченні існують і додаткові. Давайте коротко пробіжимося по всіх них:

 • Зміна розширень об'єктів;
 • Заміна символьних рядків на зазначені;
 • Вставка символьного рядка;
 • Переміщення символів;
 • Видалення декількох символів;
 • Перерахування;
 • Створення Імен з тегом MP3;
 • Створення Імен з останньою датою та часом зміни файлу;
 • Створення випадкових імен для вибраних елементів;
 • Зміна регістрів відповідно до зазначених опціями;
 • Взяття Імен зі списку / файлу;
 • Використання EXIF info;
 • Підтримка регулярних виразів.

Вибір всіх перерахованих дій в Ant Renamer здійснюється через спеціально відведену таблицю. Там всі ці параметри реалізовані у вигляді списку, де і варто вибрати необхідний. Ant Renamer є відкритим кодом і, відповідно, розповсюджується безкоштовно. Ще в цьому ПО є повна локалізація на російську мову, що дозволить незнаючим користувачам швидше освоїти присутні пункти меню. Перехід до скачування цього софта проводиться шляхом ручного пошуку офіційного сайту через браузер або кліком по посиланню нижче.

Завантажити Ant Renamer

RenameMan

RenameMan &8212; останній додаток, про який піде мова в даному матеріалі. Воно не має якихось особливостей, які б виділили це програмне забезпечення серед всіх інших. Тут ви знайдете все ті ж стандартні опції, що дозволяють просто і швидко масово перейменовувати файли різних форматів, комбінуючи їх з папками. Пошук елементів відбувається через вбудований оглядач, реалізований у вигляді дерева. Всі необхідні файли і папки поміщаються в праву частину екрану, звідки і ведуться всі основні дії. На жаль, в RenameMan не відображаються важливі відомості або метадані об'єктів. У списку буде присутній тільки поточна назва і формат.

Использование приложения RenameMan для массового переименования файлов

Що стосується застосування основних команд по перейменуванню або заміні символів, то в RenameMan це проводиться шляхом вибору потрібного рядка зі списку. Не будемо зупинятися на всіх доступних опціях, оскільки ми їх вже багато разів обговорювали вище, а нічого нового в RenameMan Користувач не знайде. Однак це не означає, що програма не виконує своє завдання. З цим справи в додатку йдуть відмінно, адже всі символи відображаються коректно завдяки підтримці Юнікоду, а також не виникає ніяких проблем навіть з файлами рідкісних форматів.

Завантажити RenameMan

Це були всі програми для масового перейменування файлів, про які ми хотіли поговорити в рамках сьогоднішньої статті. Як видно, багато хто з них мають приблизно однаковим набором опцій, тому користувачеві слід детальніше вивчити додаткові можливості, щоб відшукати оптимальне для себе рішення.

більше статей на цю тему: