Програми для розпакування архівів формату RAR

Формат RAR &8212; один з найпопулярніших типів файлів для створення архівів, що дозволяє створювати різну ступінь стиснення для обраних елементів. Такі стислі папки можуть поширюватися між комп'ютерами і перебувати на локальних носіях. Їх вміст можна переглядати через спеціальний софт або вбудовані засоби ОС, проте іноді буває потрібно і розпакувати знаходяться там файли, що теж реалізується завдяки відповідним програмам.

WinRAR

Почнемо з найпопулярніших представників такого виду програм. На першому місці нашого списку розташувався WinRAR, чия назва вже говорить про те, що він точно буде коректно взаємодіяти з архівами типу RAR. Однак ще це рішення дозволяє створювати і розпаковувати архіви та інших форматів, про що написано на офіційному сайті і навіть є повний список підтримуваних типів даних. Це допоможе абсолютно будь-якому користувачеві виконувати різні завдання зі стиснутими папками, не зазнавши ніяких труднощів, навіть якщо в руки потрапить стиснутий об'єкт непопулярного розширення. Існує кілька методів розпакування архівів розглянутого сьогодні формату через WinRAR. Наприклад, швидше за все це буде зробити через контекстне меню Провідника, куди відразу ж після інсталяції програми вбудовуються пункти, що відповідають за роботу з нею.

Использование программы WinRAR для распаковки файлов формата RAR

Сам архів же можна відкрити через графічне меню і вибрати ті елементи, які слід розпакувати. Присутні і додаткові настройки, що задаються під час цієї операції. Практично всі вони пов'язані з режимом перезапису і оновлення файлів, але є і опції, що дозволяють видалити файли з помилками, автоматично перейменувати витягнуті об'єкти або пропустити вже існуючі файли в кінцевій папці. Є в WinRAR і різні опції, що не відносяться до теми розпакування. Сюди входить відновлення пошкоджених архівів, шифрування каталогів, перевірка обраних файлів на віруси, тест швидкодії (актуально для розрахунку часу створення стислої папки) і перетворення форматів. Поширюється WinRAR платно, але в пробній версії немає взагалі ніяких обмежень. Тільки при запуску на екрані буде з'являтися повідомлення з проханням про покупку, тому кожен вирішує сам, чи варто віддавати гроші за ПЗ такого роду.

Завантажити WinRAR

Якщо вас зацікавила розглянута тільки що програма, але ви ніколи раніше не стикалися зі взаємодією з подібними додатками і бажаєте отримати детальні інструкції за загальним принципом роботи, рекомендуємо вивчити окремий матеріал по цій темі на нашому сайті, де ви знайдете всі необхідні інструкції з детальними описами можливостей WinRAR.

Детальніше: використання програми WinRAR

7-Zip

7-Zip &8212; ще одне популярне, але вже безкоштовне рішення, що підтримує всі відомі використовувані формати архівів, в тому числі і RAR. Налаштувань при витяганні файлів в 7-Zip не так багато, адже користувач може налаштувати тільки шляхи і встановити підтвердження на перезапис файлів. Якщо ж на архів спочатку був встановлений пароль, його доведеться ввести вручну, а вже потім запустити розпакування. Це ж можна запустити і через контекстне меню Провідника, оскільки опції 7-Zip вбудовуються в нього відразу ж після завершення інсталяції.

Использование программы 7-Zip для распаковки файлов формата RAR

Процес стиснення в 7-Zip виконується за унікальним алгоритмом, який деякі користувачі вважають краще за інших, тому і вибирають це програмне забезпечення. Ми не можемо стверджувати те саме, оскільки багато що залежить від вхідних даних &8212; наявних файлів та вибраного формату. Однак можна сказати точно, що по швидкості процес запакування дійсно перевершує багато схожі рішення. Перед початком створення архіву доступна і перевірка на продуктивність, щоб розрахувати приблизний час, який буде витрачено на процес. При необхідності створювану стислу папку можна зашифрувати, присвоївши для неї пароль будь-якої складності. У 7-Zip є російська мова, а для завантаження програма доступна на офіційному сайті, перехід до якого здійснюється за наступним посиланням.

Завантажити 7-Zip

PeaZip

Наступне програмне забезпечення нашого сьогоднішнього матеріалу носить назву PeaZip і є таким же багатофункціональним, як і два розглянутих раніше представника. Створені в цьому Софті об'єкти за замовчуванням зберігаються у фірмовому форматі, тому їх можна буде розпакувати тільки через цей же додаток. Враховуйте це при створенні архівів і міняйте використовуване розширення. Що стосується розпакування типу RAR, то це в PeaZip відбувається без будь-яких проблем. За допомогою панелі навігації зліва в головному вікні відбувається перехід до архіву, а потім залишається тільки натиснути на кнопку & 171; витягти & 187; , щоб завершити розпакування. Додатково можна запустити тестування стислій папки, щоб переконатися у відсутності помилок і не втратити ніякі дані при витяганні.

Использование программы PeaZip для распаковки файлов формата RAR

При розпакуванні стислих папок з паролем ми радимо звернути увагу на модуль &171; менеджер паролів&187; . Це дозволяє зберегти набір ключів, які в майбутньому можна швидко застосувати до стислих файлів, щоб не вводити їх кожного разу, коли ви намагаєтеся отримати. Ще перед розпакуванням прямо в PeaZip можна видалити непотрібні файли, щоб вони не були перенесені на локальне сховище. Інші опції, присутні в цьому програмному забезпеченні, більше націлені на створення архівів, тому детально зупинятися на них ми не будемо. Про це вже розповів інший наш автор в повноцінному огляді на PeaZip, перейти до якого можна, клікнувши на кнопку нижче.

Завантажити PeaZip

Zipeg

Програма під назвою Zipeg підійде всім тим користувачам, хто бажає виключно розпаковувати наявні архіви, а не займатися їх створенням. Ця програма підтримує більшість відомих форматів файлів, тому з RAR також не виникне жодних проблем. Її графічний інтерфейс виконаний в максимально простому вигляді, а в головному вікні знаходиться лише кілька елементів управління, які стануть в нагоді під час роботи з софтом. Окремої уваги заслуговує вбудований оглядач, який дозволяє тільки переходити по внутрішніх папках архіву, але не шукати файли на всьому комп'ютері, що є недоліком. Якщо виникло бажання помістити архів Zipeg не через функцію Drag&Drop, доведеться відкривати провідник, натиснувши по спеціально відведеній кнопці, або вписувати повний шлях до архіву в адресний рядок.

Использование программы Zipeg для распаковки файлов формата RAR

Всі файли, що знаходяться у відкритому через Zipeg архіві, можна переглянути перед витяганням, якщо на комп'ютері є відповідні програми, що відкривають стислі типи даних. Це допоможе вирішити, які об'єкти варто розпакувати, а які можна відразу ж видалити або залишити в цьому каталозі. Більше будь-які опції в Zipeg відсутні, а Розробник вже давно припинив підтримку цього програмного забезпечення, тому і на оновлення сподіватися сенсу немає. Ми можемо рекомендувати це ПО тільки в тому випадку, якщо вам потрібно виключно розпакувати файли через максимально легке додаток.

Завантажити Zipeg

ZipGenius

ZipGenius &8212; ще одне багатофункціональне рішення, що включає в себе чимало допоміжних опцій і інструментів, які можуть стати в нагоді під час взаємодії з архівами. Тут ви знайдете простий модуль по стисненню файлів і каталогів, який реалізований приблизно за таким же принципом, як і в інших програмах, тому на ньому зупинятися ми не будемо. Відкриття вже стислих файлів здійснюється через Головне вікно. Їх можна переглянути, а потім розпакувати або записати на диск, оскільки ZipGenius підтримує функцію запису. Звичайно, формат RAR повністю підтримується, тому проблем з його тестуванням або перевіркою на віруси точно не виникне, не кажучи вже про банальне Витяг об'єктів на локальне або знімне сховище.

Использование программы ZipGenius для распаковки архивов формата RAR

Серед додаткових опцій відзначимо можливість відправки відкритих файлів по електронній пошті через Інтернет, а також розширений інструмент по шифруванню даних, що підтримує кілька найпопулярніших алгоритмів. При необхідності ZipGenius допоможе відшукати всі стислі папки за заданими параметрами, що зберігаються на всьому комп'ютері або тільки конкретному розділі жорсткого диска. З функцій, що не відносяться до роботи з архівами, в програмному забезпеченні є модуль по створенню слайд-шоу. У нього користувач додає необхідну кількість зображень, а потім починає відтворення або зберігає об'єкти в одному каталозі. Деяким користувачам здадуться корисними блоки, що дозволяють переглядати і змінювати властивості архівів, а також створювати каталоги формату SFX для автоматичного розпакування, що стане в нагоді під час впровадження конкретних папок або файлів в інсталятор будь-якої Програми. ZipGenius & 8212; безкоштовне рішення, доступне для завантаження за наступним посиланням.

Завантажити ZipGenius

WinZip

WinZip &8212; Остання програма з нашого списку, що надає крім опцій розпакування безліч інших можливостей, які побічно або взагалі ніяк не пов'язані з самими архівами. Сюди можна віднести інструмент по швидкому зміні дозволу завантажених зображень, додавання водяних знаків на картинки різних форматів, перетворення текстових документів в PDF, Відправка файлів через соціальні мережі або електронну пошту, створення резервних копій каталогів і підтримку протоколу FTP. Все це виявляється корисним лише деяким користувачам, хто шукає програмне забезпечення, здатне задовольнити абсолютно всі потреби, а не просто дозволяти створювати стислі папки і витягувати з них файли.

Использование программы WinZip для распаковки архивов формата RAR

Що стосується безпосереднього створення архівів, то в WinZip це проводиться через окремий модуль, де користувач покроково виконує всі налаштування, а потім зберігає отриманий об'єкт. Все починається з додавання файлів, що реалізується за допомогою стандартного провідника або вбудованого в програму оглядача. Після цього можна застосувати макрокоманди, про які вже йшла мова раніше (автоматичну конвертацію, шифрування, зміна розміру зображень і інше). Тепер залишається тільки зберегти архів на локальному або знімному носії, щоб в будь-який момент отримати до нього доступ. Розпаковується вміст таким же чином, як і в інших схожих додатках, і сам RAR теж підтримується, тому на даній темі ми не будемо зупинятися детально. WinZip & 8212; єдине платне додаток нашого сьогоднішнього огляду, тому перед придбанням ми рекомендуємо завантажити пробну безкоштовну версію, щоб зрозуміти, чи підходить це ПО для постійного використання.

Завантажити WinZip

ExtractNow

Назва програми ExtractNow вже говорить сама за себе &8212; вона призначена для швидкої розпакування архівів різних форматів. Головна її перевага перед розглянутими раніше представниками &8212; підтримка множинного вилучення. Вам слід додати необхідну кількість об'єктів в Головне меню ExtractNow, налаштувати опції розпакування і запустити цей процес. Відразу попередимо, що він може зайняти дуже багато часу, якщо обсяг знаходяться там файлів великий або їх кількість обчислюється тисячами. Завдяки вбудованій функції Пошук стислих папок на комп'ютері займе значно менше часу, адже вам дозволяється вказати шлях, а потім всі відповідні каталоги будуть автоматично перенесені в список для подальшого вилучення.

Использование программы ExtractNow для распаковки архивов формата RAR

Вбудований в ExtractNow і нескладний менеджер паролів. Його дія полягає в тому, що Користувач вказує один ключ, який буде самостійно застосовуватися для всіх розпаковуються файлів, щоб при кожному переході до архіву не довелося вводити його повторно. Таким чином додається Необмежена кількість паролів, а при необхідності Активний змінюється вручну шляхом вибору підходящої рядки зі спливаючого списку. Перед початком вилучення елементів через ExtractNow ми рекомендуємо тестувати архіви на наявність помилок, щоб упевнитися у відсутності пошкоджених файлів або бути готовим до того, що деякі з них не будуть коректно функціонувати після завершення цього процесу. ExtractNow володіє вкрай легким інтерфейсом, тому навіть відсутність російської мови не є проблемою. Поширюється по безкоштовно і досі підтримується розробником.

Завантажити ExtractNow

Universal Extractor

Universal Extractor &8212; найпростіше і примітивне програмне забезпечення, про яке піде мова в рамках сьогоднішнього матеріалу. Однак воно має одну особливість, яка робить це додаток вкрай корисним для деяких користувачів, але про це ми поговоримо пізніше. Спочатку давайте зупинимося на стандартній розпакуванні архівів, що проводиться буквально в кілька кліків. Користувач в невеликому вікні з двома присутніми полями тільки задає шлях до каталогу і розташування, куди слід помістити витягнуті об'єкти. Більше ніяких додаткових налаштувань немає. Відзначимо, що формат RAR підтримується в повній мірі, інакше б Universal Extractor не потрапив в наш огляд.

Использование программы Universal Extractor для распаковки архивов формата RAR

Тепер перейдемо до головної особливості, яку ми побіжно згадали в попередньому абзаці. Вона полягає в підтримці розпакування об'єктів EXE. Тобто користувачеві потрібно при витяганні через Universal Extractor вказати шлях до виконуваного файлу інсталятору і призначити директорію для приміщення туди файлів. Після завершення цієї операції можна буде ознайомитися і взаємодіяти з усіма об'єктами, які були поміщені в цей установник. Більше ніяких опцій в Universal Extractor немає, тому і розповідати про цю програму нічого. Якщо вона вас зацікавила, клікніть на кнопку нижче, щоб перейти до безкоштовного скачування з офіційного сайту.

Завантажити Universal Extractor

IZArc

Якщо ви звернете увагу на інтерфейс програми IZArc, то помітите, що за наявними там інструментів і опцій це рішення практично нічим не поступається розглянутим раніше багатофункціональним представникам тематичного софта. Однак IZArc стоїть на цьому місці через обмежену підтримку RAR. Так, це програмне забезпечення може розпаковувати стислі папки таких форматів, однак воно не вміє їх створювати, встановлювати захист і відновлювати. Користувачеві доступні перегляд, тестування і витяг об'єктів, що знаходяться в RAR. Ще перед безпосередньою взаємодією файлами можна провести перевірки об'єктів на наявність вірусів, проте стовідсоткової ефективності при цьому не гарантується. Однак якщо вибрати другий варіант сканування через VirusTotal, якість перевірки значно підвищиться.

Использование программы IZArc для распаковки архивов формата RAR

Більше ніяких особливостей роботи з RAR в IZArc немає, тому давайте коротко зупинимося на інших опціях. Ця програма підтримує тонке налаштування як функціональності, так і зовнішнього вигляду, тому будь-який користувач зможе створити оптимальну для себе конфігурацію. Створення архівів проводиться вже за звичною схемою, а вбудований в по оглядач, реалізований у вигляді древа, дозволить не загубитися серед великого числа різних папок і файлів. При необхідності для кожного каталогу присвоюється пароль і встановлюється шифрування по заготовленому алгоритму. Додатково відзначимо модуль по створенню SFX-архівів, які після можуть бути поміщені в виконуваний файл інсталятора і застосовані при установці різних програм.

Завантажити IZArc

J7Z

Завершить наш сьогоднішній огляд програма з короткою назвою J7Z. її інтерфейс по праву можна назвати застарілим, однак це не заважає їй функціонувати належним чином, підтримуючи і витяг файлів з архівів формату RAR, однак при цьому створити такі об'єкти не вийде, оскільки J7Z не підтримує такий алгоритм стиснення. Весь процес розпакування відбувається в окремій вкладці, де вибираються стандартні параметри і вводиться ключ безпеки, якщо він існує, тому немає сенсу детально розбирати даний аспект використання J7Z.

Использование программы J7Z для распаковки архивов формата RAR

Говорити про інші функції, пов'язані зі створенням архівів інших форматів, теж практично нічого, оскільки за принципом функціонування J7Z нічим не відрізняється від розглянутих раніше програм. Відзначимо лише відсутність російської мови, гнучке зміна тим зовнішнього вигляду і настройку стандартних папок, звідки за замовчуванням будуть завантажуватися стислі папки і куди розпаковуватися. Поширюється J7Z безкоштовно, а для завантаження з офіційного сайту потрібно натиснути по розташувалася далі кнопці.

Завантажити J7Z

Тільки що Ви були ознайомлені з безліччю тематичних програм, які можуть використовуватися для розпакування архівів RAR. Як видно, багато хто з них працюють практично однаково і навіть надають аналогічний набір базових опцій, тому вибір варто робити, відштовхуючись від додаткових інструментів і особистих переваг.

більше статей на цю тему: