Програми для складання кошторису з будівельних робіт

Існують вузькоспеціалізовані програми, службовці відмінним помічником у складанні будівельних кошторисів. Пропонуємо розглянути кращі з них, що надаються розробниками на сьогоднішній день.

ГРАНД-Кошторис

Почнемо з професійного комерційного ПЗ від компанії ГРАНД, що дозволяє створювати будь-які кошторисні документи, включаючи будівельні. Підтримуються наступні методи проведення розрахунків: базисний, ресурсний, базисно-індексний, ресурсно-індексний і базисно-компенсаційний. Застосовувати їх можна як окремо, так і в сукупності в рамках одного документа, щоб порівняти підсумки. Багато функцій в програмі автоматизовані, наприклад, формування кошторисів на основі виконаних за актами робіт.

Интерфейс приложения ГРАНД-Смета

Для зручності кожну клітинку, рядок або стовпець можна залити за допомогою будь-яких кольорів палітри з можливістю подальшої фільтрації по ним. Присутній вбудований модуль з макросами, що дозволяє одночасно виконувати конкретні дії в декількох кошторисах. Стандартна бібліотека таких скриптів нарахує більше 10 варіантів. Додаток може використовуватися в двох варіаціях: в якості портативної версії, записаної на захищену флешку або стандартної, що встановлюється на комп'ютер.

Це лише основна частина можливостей ГРАНД-кошторису, а з повним їх переліком можна ознайомитися на офіційному сайті. Головна проблема в тому, що цей продукт підійде далеко не для всіх, адже його вартість перевищує 25 тисяч рублів. Для отримання пробної версії необхідно зв'язатися з розробниками за допомогою зручної форми на офіційному сайті.

Завантажити Гранд-Кошторис з офіційного сайту

Читайте також: Програми для складання кошторису

Smeta.RU

Smeta.RU &8212; ще один продукт від російських розробників в області кошторисного софта, відповідний для ведення документації будь-якої складності і спрямованості. У програмі присутні всі інструменти, які можуть стати в нагоді при створенні, коригуванні, зберіганні і роздруківці кошторисів. В ході розрахунків застосовуються наступні методи: базисний і базисно-індексний, ресурсний і ресурсно-індексний, а також компенсаційний і змішаний. Передбачена можливість використання ПЗ в мережі для багатокористувацького редагування документів.

Интерфейс приложения Smeta.RU

Smeta.RU є універсальним рішенням, оскільки підтримує переважну більшість сучасних форматів будівельних кошторисів. Компанія не тільки надає можливість придбати програму, а й супроводжує клієнта в подальшому, а саме, навчає роботі і проводить атестацію кошторисників, а вартість визначається індивідуально в кожному випадку. Для отримання демо-версії необхідно зареєструватися в сервісі Smeta.Cloud і отримати базову обліковий запис.

Завантажити Smeta.RU з офіційного сайту

Оптим-РемСтрой

Оптім-РемСтрой &8212; саме просунуте рішення з лінійки РемСтрой від компанії Kors-Soft, що дозволяє створювати, змінювати і видаляти кошторисні документи з підтримкою актів КС-2, КС-3 та ін присутня можливість імпорту раніше створених проектів з Excel, щоб не довелося формувати їх з нуля. Реалізована функція автоматичного заповнення, відштовхується від параметрів, встановлених користувачем. Облік ведеться одночасно в декількох валютах.

Интерфейс программы Оптим-РемСтрой

Підтримуються багаторівневі кошториси з декількома розділами. Доступні і складські операції: закупівля, повернення і транспортування товарів. Ліцензія Оптим-РемСтрой оформляється на один, два або три роки. Її вартість залежить від обраного варіанту: стандартний або мережевий для многопользовательского редагування. Є і безкоштовна версія під назвою міні-РемСтрой, в якій обмежена більшість можливостей програми і максимальна кількість оброблюваних кошторисів і позицій в них. Цей варіант відмінно підійде для ознайомлення з продуктом.

Завантажити Оптім-РемСтрой з офіційного сайту

WinСмета

WinСмета, яку ми детально оглядали в одній з інших наших статей, теж підходить для роботи з будівельними кошторисами, хоча і не призначена для них спочатку. Після запуску з'являється майстер управління документами, де створюються нові проекти або відкриваються вже існуючі. Якщо ви новачок, варто звернути увагу на приклади та навчальні матеріали від розробників. Тут же можна вибрати відповідні шаблони для майбутніх таблиць.

Управление документами WinСмета

Робоча область поділена на кілька блоків, що взаємодіють між собою. У верхній частині розташовано навігаційне меню з основною масою інструментів. Нижче розміщено вікно з відображенням таблиць, а також модуль для редагування обраної позиції. Примітно, що інтерфейс є настроюється, тобто користувач може самостійно вибирати положення об'єктів. Присутня можливість роботи не тільки з таблицями, але і зі списками, що набагато зручніше в деяких ситуаціях. Не можна не відзначити величезний перелік додаткових параметрів. Сам розділ налічує дев'ять категорій налаштувань &8212; від зовнішнього вигляду програми до автоматичного створення резервних копій. WinСмета поширюється на платній основі.

Завантажити WinСмета

АванСМЕТА

АванСМЕТА & 8212; відмінне рішення для формування кошторису при ремонті або будівництві. Кожен об'єкт поміщається в свою категорію, які, в свою чергу, розділені на каталоги по приміщеннях або інших частинах проекту. Такий принцип дозволяє грамотно структурувати проект для зручної навігації по ньому. Додавання кімнат в кошторис здійснюється за допомогою спеціального майстра, в якому вказується назва, обсяг, площа вікон, дверей, прорізів, укосів, стелі та підлоги, а також периметр і висота стін. Після цього в каталог додаються самі позиції кошторису за допомогою не менш зручного майстра.

Акт выполненных работ АванСМЕТА

Автоматизовані модулі, як і в багатьох розглянутих в цій статті додатках, відсутні. Тому доведеться самостійно складати акти виконаних робіт і їх вартість, а також формувати логи управління грошовими коштами. У складі є докладний довідник з можливістю його редагування. Програма повністю переведена на російську мову і відмінно підходить для невеликих проектів, де нескладно працювати зі кошторисом вручну. Для скачування необхідно придбати ліцензію, проте передбачена і ознайомча версія.

Завантажити АванСМЕТА

Оцінка+

Кошторис+ &8212; універсальний інструмент для створення будь-яких кошторисів, будь то будівництво або організація святкового заходу. Примітно, що розробники відразу внесли в додаток всі сучасні формати кошторисів, прийнятих Держкомітетом РФ: КС-2, КС-3, підряд на ремонтні роботи, відомості робіт, а також альбомні кошториси локального виду в декількох варіаціях. Їх можна редагувати або додавати нові.

Интерфейс приложения Смета+

Реалізований механізм перерахунку цін з досить гнучкими налаштуваннями. Кошторис + створена російськими розробниками, а тому очевидно, що її інтерфейс переведений. Програма є платною, але її вартість набагато привабливіше, ніж у розглянутих вище аналогів. Демо-версія надається на обмежений термін, але з усіма можливостями.

Завантажити Кошторис+ з офіційного сайту

Microsoft Excel

Не дивно, що найпопулярніший табличний процесор теж підходить для створення і редагування будівельних кошторисів, адже в ньому зібрано все необхідне: таблиці, формули розрахунку, майстри додавання елементів і т.д. на нашому сайті є докладна інструкція на тему того, як скласти кошторис в MS Excel. Але варто враховувати, що цей процес набагато більш трудомісткий, ніж у випадку з вузькоспеціалізованими рішеннями, розглянутими вище.

Интерфейс программы Microsoft Excel

Сам Ексель є платним, але надається безкоштовно на 30 днів. Цього може бути достатньо в деяких випадках. Додаток офіційно переведено на російську мову, включаючи довідку від розробників.

Завантажити Microsoft Excel

Детальніше: складання кошторису в Microsoft Excel

Ми розглянули сім відмінних програмних рішень для роботи з будівельними кошторисами.

більше статей на цю тему: