Програми для створення панорам з фотографій

Створити панораму можна декількома способами, але в більшості випадків для цього необхідно скористатися спеціалізованим ПЗ для комп'ютера, що автоматизує процес з'єднання декількох фотографій в одну. Пропонуємо розглянути кращі з них.

Hugin

Почнемо з безкоштовного рішення з відкритим кодом, розміщеного творцем на платформі незалежних розробників. Воно працює на базі движка Panorama Tools, який використовується в багатьох подібних програмах. Формування панорам в Hugin відбувається в трьох режимах: простий, просунутий і експертний. Кожен націлений на певну групу користувачів. Перший являє собою покроковий майстер, де більша частина робочого процесу повністю автоматизована. Останній, навпаки, вимагає виставлення всіх значень вручну. Нескладно здогадатися, що просунутий є сумішшю обох.

Интерфейс приложения Hugin

Hugin перевіряє дані EXIF на кожному завантаженому зображенні, щоб визначити модель об'єктива, на який він був зроблений. Це дозволяє правильно виконувати геометричну корекцію і позбавлятися від нерівних країв. Панораму можна нанести на площину або на сферу, проте другий варіант доступний далеко не для всіх проекцій. Їх, до речі, в розглянутій програмі 22, в тому числі циліндрична, трехплоскостная, эквидистантная і ін інтерфейс переведений на російську мову.

Завантажити Hugin C офіційного сайту

Читайте також: програми для створення колажів з фотографій

PTGui

На черзі платний аналог Hugin, який теж грунтується на бібліотеках Panorama Tools. Як і в розглянутому вище ПО, створити панораму в PTGui можна автоматично і вручну. У першому випадку необхідно завантажити якісні вихідні фотографії, в яких край наступної завжди трохи перекриває край попередньої, інакше після обробки з'являться неакуратні шви. Підійдуть і інші знімки, але доведеться самостійно вказувати точки склейки і регулювати додаткові параметри.

Интерфейс программы PTGui

Інтерфейс PTGui поділений на два робочих вікна: &171;Project Assistant&187; (асистент) і &171;Project Editor&187; (Редактор). У першому завантажуються файли, встановлюються базові настройки і виставляються HDR-параметри, а також вибираються точки склейки для ручного режиму. Друге призначене для візуальної настройки: зміни проекції, зміщення точки огляду, вирівнювання горизонту та ін підтримуються формати EXR і HDR. Русифікація інтерфейсу відсутня. Безкоштовна версія не обмежена за часом використання і функціональності, проте на кожен проект в ній накладається водяний знак.

Завантажити PTGui C офіційного сайту

Pano2VR

Pano2VR призначений не тільки для створення панорам, але і для перетворення вже існуючих у формати QTVR та SWF. У другому випадку в якості вихідних зображень можна використовувати панорами, де застосовується циліндрична або сферична проекція. Редактор дозволяє додавати в проект Інші медіаелементи, наприклад, звуковий супровід або анімацію (для експорту в SWF-файл). Передбачена можливість автоматичного обертання картинки при роботі зі сферичним форматом.

Интерфейс программы Pano2VR

Присутній вбудований модуль Google Перегляд вулиць для створення панорамних фототурів по містах. Не можна не відзначити зручний інтерфейс Pano2VR, перекладений на російську мову. Він виконаний максимально просто і орієнтований на початківців користувачів, які зможуть розібратися з функціями навіть без інструкцій і навчальних матеріалів. Деякі опції програми переведені некоректно або не переведені зовсім, але це не стане великою проблемою при використанні. Як і у випадку з PTGui, в ознайомчій версії на зображення накладається водяний знак.

Завантажити Pano2VR C офіційного сайту

Читайте також: програми для створення фотоальбомів

Microsoft Image Composite Editor

Image Composite Editor &8212; безкоштовне рішення для створення простих панорам з фотографій, розроблене всесвітньо відомою компанією Microsoft. Це повністю автоматизоване засіб, націлене на рядових користувачів. Щоб створити проект, потрібно завантажити всі вихідні фотографії, причому вже на цьому етапі програма почне формувати майбутню панораму. Точність кордонів не так важлива, оскільки використовується якісний алгоритм згладжування швів. Однак завантажити занадто різні картинки не вийде &8212; ICE видасть помилку про неможливість їх склеювання.

Интерфейс программы Image Composite Editor

Після завантаження вихідних знімків і формування початкового & 171; скелета & 187; панорами можна застосувати додаткові функції для поліпшення проекту: обрізати нерівності, додати рамки або перекриття, виставити режим модуля &171;Camera Motion&187; , відрегулювати кількість стовпців і рядків в макеті і т.д. відсутній переклад на російську мову, зате скачати Image Composite Editor можна безкоштовно. Такий варіант не підійде для просунутих проектів з різними проекціями, але це відмінний варіант для швидкого створення плоскої картинки.

Завантажити Microsoft Image Composite Editor

Урок: Як зробити колаж з фотографій на комп'ютері

PanoramaStudio

PanoramaStudio &8212; ще один редактор для об'єднання декількох фотографій з плавним переходом між ними. Є модуль для попередньої обробки кожного зображення (обрізка, масштабування, поворот). Підтримуються такі формати завантажуваних файлів: JPG, PNG, TIFF, BMP, PSD, TGA, RAS, IFF і PCX, а також деякі файли з розширенням RAW. Для автоматичного склеювання знімків додаток визначає камеру, на яку вони були зроблені (підтримується близько 1200 моделей сучасних і застарілих фотоапаратів).

Интерфейс программы PanoramaStudio

Доступні три проекції: циліндрична, сферична та перспектива. Присутні кілька інструментів для постобробки панорами: чіткість, колірний баланс, яскравість, контраст і т.д. після закінчення роботи можна не тільки експортувати проект в якості графічного файлу, але і зберегти його в форматі PSD для подальшого відкриття в інших редакторах. Офіційний переклад на російську мову відсутня, а сам софт поширюється на платній основі, але є ознайомча версія.

Завантажте PanoramaStudio з офіційного веб-сайту

Canon PhotoStitch

Canon PhotoStitch &8212; відмінна утиліта від популярної компанії-виробника, що поставляється безкоштовно в якості додаткового ПЗ до купується камері, проте її завжди можна скачати з офіційного сайту окремо. Робота над проектами здійснюється в три етапи: завантаження вихідних зображень, вказівка параметрів і безпосереднє створення панорами, збереження готового проекту.

Интерфейс программы Canon PhotoStitch

За допомогою PhotoStitch можна створити кілька видів фотосклейок: горизонтальну або вертикальну плоску послідовність, а також 360-градусні сферичні проекти. Головна проблема в тому, що при скачуванні програми з офіційного сайту Canon потрібно вставити в дисковод диск, що поставляється в комплекті з камерою. Таким чином, скористатися утилітою зможуть тільки власники таких пристроїв.

Завантажити Canon PhotoStitch C офіційного сайту

Читайте також: програми для створення фотокниг

Adobe Photoshop

За допомогою Adobe Photoshop і інших просунутих графічних редакторів теж можна створити панораму, проте в такому випадку весь процес буде виконуватися вручну і зажадає від користувача певних умінь. У розглянутій програмі для цих цілей використовується спеціальний плагін, що додає підтримку движка Panorama Tools, проте можна зробити проект і без його застосування. Раніше ми вже детально розглядали процес створення панорами за допомогою фотошопу в окремій статті на нашому сайті.

Интерфейс программы Adobe Photoshop

Сам редактор є платним, однак для разових потреб підійде і пробна версія, що надається на 30 днів. Присутній офіційний переклад на російську мову, включаючи всі навчальні матеріали від розробників.

Завантажити Adobe Photoshop

Детальніше: як зробити панораму в Фотошопі

Ми розглянули найкращі програми, які дозволяють створювати панорами з кількох фотографій. Вони можуть працювати як в автоматичному або напівавтоматичному, так і в повністю ручному режимі.

більше статей на цю тему: