Програми для запису гітари

Для запису музичної композиції з використанням гітари необхідно не тільки підключити її до комп'ютера, але і скористатися спеціалізованим софтом. Пропонуємо розглянути кращі рішення для запису цього музичного інструменту.

Guitar Rig

Почнемо з досить цікавого додатка, з докладним оглядом якого можна ознайомитися в інший на нашому сайті. Guitar Rig працює з багатьма видами струнних інструментів і дозволяє не тільки записати хороший звук, але і поліпшити його за допомогою спеціальних алгоритмів. Передбачена функція автоматичної обробки сигналу з метою досягнення максимальної якості, працює вона досить ефективно, проте вимагає високої потужності процесора і системи в цілому. Присутній і вбудований тюнер, що дозволяє легко налаштувати гітару на відповідні частоти.

Панель регулировки и предварительной обработки звука, а также подавления шумов в Guitar Rig

У Guitar Rig є програвач, тюнер, метроном і інші модулі, які можуть знадобитися при записі гітари. Перемикання між ними здійснюється за допомогою зручного навігаційного меню на верхній панелі. Всі музичні ефекти поділені на категорії. Розглянута програма має настроюється інтерфейсом, що дозволяє персоналізувати її під свої потреби. Єдина проблема в тому, що вона не переведена на російську мову і поширюється по платній моделі з наявністю пробної версії.

Варто відзначити, що Guitar Rig являє собою не тільки повноцінну програму для запису, але і VST-плагін, Підтримуваний більшістю популярних додатків для створення, запису і редагування музики.

Завантажити Guitar Rig

Читайте також: Програми для налаштування гітари

RealStrat

RealStrat дозволяє створити і записати справжній гітарний звук навіть без необхідності використання самого інструменту. У цьому рішенні зосереджені всі необхідні функції для створення якісної музики за допомогою віртуальної гітари і клавіатури. Прив'язка клавіш призначається користувачем вручну, що дозволяє домогтися максимальної зручності. Розробники заявляють, що їх продукт дозволяє зіграти близько 140 гітарних ладів на 46 клавішах.

Интерфейс программы RealStrat

У RealStrat використовується кілька просунутих технологій для роботи з музикою. Наприклад,&171; Guitar Touch &187;формує стандартну MIDI-клавіатуру і сполучає її з пристроєм введення вашого комп'ютера, а модуль&171; Guitar Rhythm Pattern & 187; являє собою значну бібліотеку шаблонів і настроюються ритмів. Інтерфейс російською мовою не передбачений, сама програма є платною.

Завантажити RealStrat з офіційного сайту

Урок: Як підключити гітару до комп'ютера

Guitar Tool Rack

Guitar Tool Rack &8212; масивний гітарний процесор від компанії Waves, відмінно підходить для запису звуку з будь-якої сучасної гітари. До складу розглянутого рішення входить кілька плагінів: підсилювачі, емулятори гітарних педалей і вбудований тюнер. Варто враховувати, що цей додаток не володіє спеціальним редактором для подальшої обробки отриманого звуку, а підходить лише для запису. Тому використовувати його слід в якості плагіна до аудіоредакторів.

Интерфейс пакета плагинов Guitar Tool Rack

Guitar Tool Rack емулює сім моделей вінтажних підсилювачів з повною відповідністю якості звуку і три педальних панелі, що управляються MIDI-контролерами, в які входить до 23 класичних гітарних педалей. Для налаштування інструменту передбачений незалежний тюнер, що дозволяє задати частоти вручну або автоматично. Це лише основна частина можливостей розглянутого процесора, призначеного для професійного використання. Головна проблема полягає у вартості &8212; далеко не кожен, принаймні, початківець гітарист зможе дозволити собі такий засіб. Російськомовна локалізація відсутня.

Завантажити Guitar Tool Rack з офіційного сайту

Урок: Як налаштувати гітару через мікрофон онлайн

FL Studio

FL Studio &8212; досить популярна Цифрова звукова робоча станція, що дозволяє створювати і записувати музику як без застосування музичних інструментів, так і з ними. Для цього передбачений спеціальний драйвер ASIO4ALL, що входить в стандартний пакет установки програми. Він більш ефективний в оптимізації буфера і навантаження на процесор, ніж стандартний драйвер Windows, а також дозволяє використовувати входи/виходи окремих звукових карт і музичного обладнання.

Сведение музыки и голоса в программе FL Studio

FL Studio дозволяє редагувати композицію поетапно, здійснювати мастеринг і зводити треки, встановлювати додаткові VST-плагіни для підвищення функціональності студії, експортувати та імпортувати будь-які звукові доріжки. Багато професійні музиканти користуються саме цією програмою в силу її надійності та ефективності. Офіційного перекладу на російську мову не існує, а сам додаток має досить значним цінником. На щастя, можна скористатися демо-версією з деякими обмеженнями функціональності, наприклад, неможливістю повторно відкрити створений раніше проект.

Завантажити FL Studio

Читайте також: програми для редагування музики

Audacity

На завершення розглянемо досить зручний аудіоредактор для запису, обрізки і обробки музики, про який ми не раз розповідали в наших статтях. Головна перевага Audacity перед розглянутими вище рішеннями & 8212; безкоштовність. Однак він не орієнтований на роботу з гітарою, і тому може видавати менш якісний звук підсумкової доріжки. Виправити це допоможуть доступні засоби поліпшення запису, видалення зайвих шумів і накладення додаткових аудіоефектів.

Интерфейс программы Audacity

У програмі можна виконати многодорожечное редагування з можливістю накладення одного треку на інший. Підтримуються формати M4A, AIFF, WAV, MP3, OGG, FLAC, MP2, AC3, AMR і WMA. Не можна не відзначити простий і приємний інтерфейс без зайвих елементів, з яким розбереться навіть початківець користувач, враховуючи підтримку російської мови.

Завантажити Audacity

Читайте також: Програми для зведення музики і голосу

Ми розглянули найкращі програмні рішення, які дозволяють записувати гітару та обробляти отриманий звук. Одні з них лише емулюють справжні звуки за допомогою віртуальних алгоритмів, інші вимагають безпосереднього підключення музичного інструменту.

більше статей на цю тему: