Програми для перевірки мікрофона

При підключенні мікрофона до комп'ютера насамперед необхідно перевірити його працездатність. Для цього використовуються спеціальні програми.

Realtek High Definition Audio Drivers

Realtek High Definition Audio Drivers &8212; це найпопулярніший пакет програмного забезпечення розглянутої категорії, що включає в себе всі необхідні засоби для роботи з пристроями введення і виведення звуку. Він працює з кодеками HD Audio, найчастіше зустрічаються в звукових картах сучасних материнських плат. По суті Realtek HD Audio є обов'язковим драйвером для роботи колонок, навушників, мікрофона та інших подібних пристроїв. А в якості бонусу він дозволяє перевіряти їх працездатність і налаштовувати під індивідуальні потреби.

Настройка записи звука в Realtek HD Audio

Технологія Plug & 8217;n&8217; Play використовується для з'єднання пристроїв з системою, де кожен роз'єм відповідає за певний тип пристроїв. Якщо одночасно підключити два пристрої через входи передньої і задньої панелі однакового кольору, відкриються додаткові параметри для настройки їх взаємодії. Всі маніпуляції з мікрофоном здійснюються у вкладці &171;мікрофон&187; . Доступна регулювання гучності запису і відтворення, перевірка працездатності, а також можливість придушувати шум і відлуння. Присутній російськомовний інтерфейс, а сама програма поширюється на безкоштовній основі. Таким чином, Realtek HD Audio вважається кращим рішенням для перевірки мікрофона, адже він підтримує всі актуальні кодеки і карти, а також оснащений рядом корисних функцій.

Завантажити Realtek High Definition Audio Drivers

Читайте також: Перевірка мікрофона в Windows 10

Sound Forge

Sound Forge &8212; потужний професійний редактор для роботи зі звуковими файлами. Незважаючи на досить громіздкий інтерфейс з безліччю різних функцій, що розглядається додаток все-таки легко освоюється і підійде навіть початківцям користувачам, особливо якщо потрібно тільки перевірити мікрофон. В якості вихідних матеріалів для проекту можна використовувати окремі файли або записати аудіо безпосередньо в інтерфейсі програми. Готова запис відразу відобразиться в робочому просторі, після чого її можна буде відредагувати безліччю доступних інструментів.

Интерфейс программы Sound Forge

Серед інших функцій варто виділити наявність значного переліку заготовлених ефектів для накладення, функції запису компакт-диска для створення Audio CD, можливості пакетної обробки файлів і підтримку сторонніх плагінів, що розширюють можливості Sound Forge. При необхідності можна ознайомитися з докладними відомостями про аудіофайл, його метаданими і зробити конвертацію в інші формати. Головна проблема полягає в тому, що розглядається рішення є платним, та ще й далеко не дешевим. Тому воно підійде тільки для професійного використання просунутими користувачами, особливо з огляду на відсутність російськомовної локалізації.

Завантажити Sound Forge

Читайте також: Програми для налаштування мікрофона на Windows 10

Free Sound Recorder

Як зрозуміло з назви, Free Sound Recorder призначений для запису звуків з мікрофона і поширюється на безкоштовній основі. Програма використовує власні драйвера, що забезпечує максимальну якість кінцевого результату. При закінченні роботи користувач зберігає запис в окремий файл одного з наступних форматів: MP3, OGG, WMA або WAV. Кожне з перерахованих розширень має свої особливості і може піддаватися додатковому налаштуванню. Наприклад, для MP3 встановлюється тип стерео або моно, формат бітрейта, а також контрольна сума.

Интерфейс программы Free Sound Recorder

Якщо вам потрібно тільки перевірити мікрофон на працездатність, необов'язково запускати запис і створювати аудіофайл. У верхній лівій частині головного вікна програми відображаються індикатори, що свідчать про рівень вхідного сигналу та інших показниках. Всі проекти зберігаються в зручному архіві, де виводяться їх назви, дати запису і тривалість. Російськомовний інтерфейс не передбачений.

Розробники стверджують, що Free Sound Recorder оснащений редактором для подальшої обробки отриманого запису, про що свідчить кнопка &171;Edit Audio Files&187; в головному меню. Однак це маркетинговий прийом, оскільки мова про додаткове ПЗ, яке потрібно купувати за окрему плату.

Завантажити Free Sound Recorder

Інструкція: Як перевірити мікрофон онлайн

Audacity

На черзі ще один зручний редактор, інтерфейс якого досить схожий на Sound Forge, але все ж більш простий і зрозумілий. Тут теж здійснюються будь-які маніпуляції над завантаженими або записаними за допомогою мікрофона звуковими доріжками. Готові проекти зберігаються у форматах MP3, AIFF, WAV, OGG, FLAC, MP2, M4A, AC3, AMR та WMA. У верхній частині меню розташовані горизонтальні індикатори, що відображають рівень вхідного сигналу з підключеного девайса. Таким чином, для перевірки пристрою навіть не потрібно запускати запис, адже достатньо лише ознайомитися з показниками індикаторів.

Интерфейс программы Audacity

Що стосується самого редактора, він дозволяє обрізати доріжку, очищати її від зайвого шуму за допомогою спеціального двоетапного алгоритму, накладати додаткові звукові ефекти і регулювати висоту, а також темп музики. Можливо одночасне редагування декількох доріжок, що дозволяє накладати їх один на одного. Програма переведена на російську мову і є безкоштовною.

Завантажити Audacity

Дивіться також: Програми для поліпшення звуку мікрофона

Skype

Skype призначений для безкоштовних інтернет-дзвінків між користувачами з будь-яких країн, тому логічно, що тут теж можна перевірити свій мікрофон і веб-камеру. Для цього слід скористатися настройками, де необхідно вказати модель девайса, якщо це не відбулося автоматично. Після цього додаток відобразить індикатор сигналу і надасть можливість відрегулювати максимальну гучність.

Ручная настройка громкости микрофона в программе Skype

Skype переведений на російську мову і поширюється по безкоштовній моделі. На нашому сайті присутня більш наочна стаття, де ми детально розібрали процес перевірки і настройки мікрофона в цьому додатку.

Завантажити Skype

Детальніше: Перевірка мікрофона для програми Skype

Ми розібрали засоби для запису звуку, звукові редактори, а також додаток для спілкування в Інтернеті. Всі вони дозволяють перевірити і налаштувати свій мікрофон перед використанням.

більше статей на цю тему: